Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

World Wealth Report 2022: Przeciętny Australijczyk jest trzy razy bogatszy niż Amerykanin

Nowy raport pokazuje, że Australijczycy są najbogatszymi ludźmi na świecie, ze średnim majątkiem trzy razy większym niż przeciętny Amerykanin.

Ameryka zajęła drugie miejsce pod względem średniego majątku na osobę dorosłą z 579 050 USD (826 310 USD), Niedawno wydany raport Z banku inwestycyjnego Credit Suisse znalazł – ale ta statystyka jest zwykle wyższa u bardzo bogatych.

Jeśli chodzi o „najbardziej odpowiednią” miarę średniego bogactwa, Credit Suisse powiedział, że Australijczycy wyszli na szczyt.

Australijczycy zgromadzili więcej majątku w przeliczeniu na osobę dorosłą niż gdziekolwiek indziej na świecie – 273 900 USD (390 870 AUD) – prawie trzykrotnie więcej niż średni majątek w Stanach Zjednoczonych, który wynosi 93 270 USD (133 100 AUD).

Za Australią na liście bogatych uplasowały się Belgia i Nowa Zelandia, a Stany Zjednoczone pozostawały w tyle na 18. miejscu.

Profesor Susan Thorpe, profesor finansów na University of Sydney Business School, powiedziała, że ​​Australijczycy mają oszczędności emerytalne, aby podziękować za ogromną rozbieżność.

Bogactwo zdefiniowano jako wartość aktywów finansowych i nieruchomości gospodarstwa domowego – w tym nieruchomości i supergwiazd – pomniejszoną o wszelkie długi.

„Około 40 procent rodzin w USA nie ma prywatnych kont emerytalnych, takich jak nasze, i polega głównie na płatnościach z ubezpieczenia społecznego po opuszczeniu siły roboczej” – powiedział profesor Thorpe dla news.com.au.

„Raport obejmuje aktywa oszczędności emerytalnych, ale nie obejmuje państwowej emerytury – co oznacza, że ​​nasze oszczędności emerytalne są uwzględnione, ale świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych w USA nie”.

Profesor Thorpe dodał, że obowiązkowy supersystem w Australii oznacza, że ​​nawet Australijczycy z biedniejszej części przeciętnego majątku mogą gromadzić aktywa finansowe.

„Emerytura stanowi około 20 procent aktywów najuboższych 20 procent australijskich rodzin” – powiedziała.

Oznacza to, że rodziny o niskich dochodach mogą skorzystać na wzroście wartości aktywów finansowych. Jest to mniej prawdopodobne w przypadku rodzin o niższych dochodach w Stanach Zjednoczonych, które zazwyczaj nie posiadają akcji i udziałów, ani bezpośrednio, ani pośrednio, ponieważ nie mają kont emerytalnych”.

READ  Ten zniszczony dom na przedmieściach Arosa został sprzedany za 1,4 miliona dolarów

Pewną rolę odegrały również ceny domów – podniesione przez pandemię boomu na rynku nieruchomości.

Profesor Thorpe powiedział, że „trudno jest dokonać porównań” między rynkami mieszkaniowymi obu krajów – ale ponieważ większość Australijczyków mieszka w dużych miastach, prawdopodobnie odnotują szybki wzrost wartości swoich domów.

Dominacja Stanów Zjednoczonych pod względem mediany bogactwa prawdopodobnie wskazuje na większy stopień nierówności ekonomicznych — zamożni mieszkańcy mogą podbijać medianę bogactwa kosztem biedniejszych Amerykanów.

Warto zauważyć, że raport wykazał, że Stany Zjednoczone są domem dla największej liczby osób o „ultra wysokiej wartości netto”, z ponad 140 000 ultrabogatych ludzi, którzy podnoszą medianę bogactwa kraju.