Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lokator z Sydney przyznaje w poście w mediach społecznościowych, że nie płaci czynszu podnajmując współlokatorom

Ponieważ ceny czynszów w Sydney wciąż rosną, jeden z mieszkańców zachodniej granicy wywołał oburzenie w Internecie po tym, jak ujawnił, że żyje za darmo, podczas gdy niczego niepodejrzewający współlokatorzy płacą rachunek.

Według najnowszych danych CoreLogic, przystępność czynszu jest rekordowo niska w całej Australii, a czynsze w Sydney nie wykazują oznak spowolnienia, ze średnimi tygodniowymi dochodami na poziomie 679 USD tygodniowo.

Lokalni agenci twierdzą, że na zachodzie kraju potencjalni najemcy mają do czynienia z najostrzejszą konkurencją od dziesięcioleci.

„Popyt jest wysoki, ceny są wysokie… a rynek w tej chwili zniechęca inwestorów, więc podaż jest niska” – powiedział Alfio Musumesi, dyrektor Elders Inner West.

„Niedawno przeprowadziliśmy inspekcję nieruchomości, podczas której ustawiliśmy 40-pak na zewnątrz jednostki w Summer Hill”.

Uśmiechnięty mężczyzna w krawacie i garniturze stoi przed drewnianą ścianą
Pan Musumesi powiedział, że uczciwość jest najlepszą polityką w przypadku umów podnajmu.(Dostarczono: YouTube )

Tak więc na rynku obecnych właścicieli post na Facebooku wysłany wczoraj przez anonimowego najemcę do grupy współdzielenia domów na wewnętrznym zachodzie wywołał duże poruszenie.

Plakat opisał siebie jako „głównego najemcę” domu z pięcioma sypialniami, który płacił zerowy czynsz, ponieważ ich czterech współlokatorów dzieliło koszty całej nieruchomości.

W poście napisano, że współlokatorzy nie mieli pojęcia, że ​​główny najemca nie płacił nic przez 2 lata.

„Problem polega na tym, że nie byłem zbyt przejrzysty w kwestii względnych składek na czynsz, a mój czynsz faktycznie pokrywa wszystko”.

Opublikowane na Facebooku
Wściekłe komentarze pod postem na Facebooku musiały zostać zamknięte.(Facebook)

Płacenie za zaległości i komentarze ostatecznie musiało zostać wstrzymane, ponieważ ludzie potępiali działania podnajemcy.

„Mam nadzieję, że to rozgryzą, wyprowadzą się i zostawią cię, abyś sam pokrywał ogromny czynsz. Zasługujesz na to i wiele więcej” — powiedziała Sophie Roger.

Inni mówili, że znaleźli się w podobnych kłopotach.

„To była norma w każdym wspólnym domu, w którym mieszkałem. Z czasem czynsze powoli spadały, kiedy pojawiało się poczucie winy, to wszystko” – powiedział Dom Gein.

Chociaż wielu kwestionowało legalność takiego układu, Leo Ross, dyrektor naczelny Stowarzyszenia Najemców Nowej Południowej Walii, powiedział, że w rzeczywistości nie było nic nielegalnego.

W NSW standardowa umowa najmu przewiduje, że najemca może podnajmować lokal za pisemną zgodą właściciela, a odmowa wyrażenia zgody nie może być nieuzasadniona.

mężczyzna w okularach
Ustalenia dotyczące podnajmu, takie jak te poruszone w poście na Facebooku, są powszechne, powiedział Ross.(Dostarczono: Linkedin)

Tak więc, dopóki anonimowy najemca ma pozwolenie na podnajmowanie, nie zrobi nic złego, powiedział Ross.

„Bardzo rzadko zdarza się, aby główny właściciel ustalał jakieś szczególne warunki dotyczące sposobu, w jaki główny najemca zarządza podnajmem” – powiedział Ross.

„Myślę, że to, z czym ludzie się zmagają, to rodzaj kultury lub moralności wokół współdzielenia mieszkań, gdzie ludzie postrzegają to jako dzielenie się zasobami i pomaganie sobie nawzajem.

„To trochę obraźliwe dla kultury współmieszkania, ale to bardzo różni się od legalności”.

Ross powiedział, że chociaż nie uważa tego za powszechne, wierzy, że najemcy kluczowi zawarli więcej podobnych umów, niż ludzie myśleli.

„Z pewnością słyszałem od wielu osób, których najemcy zarabiali wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć koszt całego domu lub dawali sobie zniżkę, więc płacili dużo mniej, zwykle za największy pokój”.

Pan Musumesi powiedział ze swojego doświadczenia, że ​​większość właścicieli obecnie niechętnie zezwala na podnajem i wolałaby, aby wszyscy mieszkający w nieruchomości byli dzierżawieni.

Uważa jednak, że w przypadku umów podnajmu powinien obowiązywać wymóg uczciwości.

„Myślę, że powinna istnieć przejrzystość. Niezależnie od wysokości czynszu, główny najemca powinien wyjaśnić pozostałym lokatorom, którzy mieszkają w domu, tygodniowy czynsz” – powiedział.

„Ponieważ w przeciwnym razie jest to bardzo łatwe do zrobienia”.

READ  Cena Bitcoin: Ogromne fluktuacje Elona Muska „ręka w rękę”, gdy Tesla pokonuje krypto