WTA Tour: Top rozstawiona Magda Linette jest w Austin

1 marca: Rosjanka Varvara Gracheva robi kolejne przerwy serwisowe pod koniec trzeciego seta, aby przypieczętować zwycięstwo 6:3, 4:6, 6:4 nad rozstawioną z Polką Magdą Linette we wtorek w pierwszej rundzie ATX Open. Austin w Teksasie.

Gracheva wykorzystała swój piąty break point w meczu i awansowała 5: 3 w trzecim secie, ale Linette natychmiast ponownie się przełamała, przedłużając mecz. Gracheva zakończyła wygrywanie następnego meczu, wykorzystując swoją szóstą z 12 okazji do przerwy w konkursie.

Wszyscy pozostali sklasyfikowani gracze w akcji awansowali. Rozstawiona z numerem 3 Rosjanka Anastazja Potapowa pokonała Amerykankę Elisabeth Mandlik 6:2, 6:0. Rozstawiona z numerem 5 Sloane Stephens wygrała mecz z Taylor Townsend 6:3, 6:3, a Amerykanka Danielle Collins z numerem 4 pokonała Polkę Magdalenę Fritsch 6:7 (7), 6:2, 6:4. . Ukrainka nr 8 Marta Kostyuk pokonała Węgierkę Dalmę Galfi 7:5, 6:1.

Rosjanki Erica Andreeva i Anna Kalinskaya, Niemka Anna-Lena Friedsam, Amerykanka Madison Brengle, Coco Vandeweghe i Katie McNally również się przeprowadziły.