Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyjaśnienie niespodziewanego rzutu karnego Ricardo w meczu z Miami GB

Wyjaśnienie niespodziewanego rzutu karnego Ricardo w meczu z Miami GB

Kierowca Team RB Daniel Ricciardo zostanie ukarany karą za start podczas Grand Prix Miami Formuły 1 za ponowne wyprzedzenie Nico Hulkenberga pod samochodem bezpieczeństwa podczas Grand Prix Chin.

Nastąpiło to bezpośrednio w wyniku uderzenia Ricciardo przez Lance'a Strolla podczas pierwszego wznowienia jazdy samochodem bezpieczeństwa z powodu niepowodzenia Saubera z Valtterim Bottasem.

Kiedy kilka samochodów zwolniło w zakręcie nr 14 na końcu tylnego odcinka, tuż przed ponownym uruchomieniem, Stroll zderzył się z tyłem Ricciardo, unosząc prawego obrońcę w powietrze, powodując poważne uszkodzenia obu samochodów.

Ponieważ kontakt wykraczał poza obu kierowców, kierowca Haasa Hulkenberga nieuchronnie wyprzedził ich obu i po krótkiej chwili wahania spowodowanej zakazem wyprzedzania kierowcom przed rozpoczęciem okrążenia podczas ponownego uruchomienia samochodu bezpieczeństwa, odjechał od Ricciardo. .

Wyścig został zawieszony na kolejny okres, a wkrótce potem na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Zdaniem stewardów, Ricciardo uznał już wówczas, że ma prawo odebrać to stanowisko Hulkenbergowi – dlatego też upadł przed nim podczas komentarza po wyścigu.

„Kierowca samochodu nr 3 [Ricciardo] Przyznał się, że wyprzedził samochód nr 27 [Hulkenberg] Celowo – ale wyjaśnił, że czuje, że może to zrobić ze względu na samochód nr 27 [Hulkenberg] Już wcześniej wyprzedził go pod samochodem bezpieczeństwa.

„Zauważyliśmy, że samochód nr 27 miał prawo wyprzedzić samochód nr 3 na podstawie art. 55 ust. 8.”

Artykuł, o którym mowa, stwierdza, że ​​„żaden kierowca nie wyprzedził innego pojazdu” w bezpiecznych warunkach pojazdu – ale wymienia także wyjątki.

Wśród tych wyjątków znajdują się te, o których mowa w 55,8 h) – który przewiduje legalne wyprzedzanie, „jeśli jakikolwiek pojazd zwalnia z powodu oczywistego problemu”.

„Oczywistym problemem” Ricciardo było zjechanie z toru przez Strolla, ale w przypadku go, który ponownie wyprzedził Hulkenberga na okrążeniu po ponownym wezwaniu samochodu bezpieczeństwa, stewardzi uznali, że „nie ma uzasadnionych podstaw”, aby tak się stało.

READ  Aktualizacje na żywo Grand Prix Francji, start siatki, czas rozpoczęcia, transmisja, wyniki kwalifikacji, 300. wyścig Lewisa Hamiltona, Daniel Ricciardo

Ponieważ Ricciardo w końcu zaparkował samochód z powodu uszkodzeń, to, co byłoby 10-sekundową karą za naruszenie, zamiast tego stało się karą na starcie dla Miami.

GP Miami to drugi weekend z rzędu, ale sankcje startowe zaplanowano na niedzielne wydarzenie główne.

Naruszenie to dało również Ricardo pierwszy z dwóch punktów karnych na jego licencji na bieżący okres.