Wyniki, deble Nick Kyrgios i Thanasy Kokinakis, Naomi Osaka vs Belinda Bencic, Daniil Miedwiediew vs Hubert Hurkakis, tabele

Special Ks na Miami Open zakończyły się w półfinale, kiedy Nick Kyrgios i Thanasy Kokinakis zostali pokonani w piątek 4-6, 3-6 przez Huberta Hurkacza i Johna Isnera.

Mistrz Australian Open w deblu wygrał dziewięć z 10 meczów, które rozegrali razem w tym roku, zanim pokonał w piątek.

Hurkacz i Isner zdobyli bramki w pierwszej połowie, wykorzystując sprytny powrót z pierwszego seta, pozostawiając Kyrgios i Kokinakis z niewielką nadzieją na uratowanie punktu.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz bezpłatnie przez 14 dni >

Nick Kyrgios w akcji. Matthew Stockman/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

Co to było za punkt” – powiedział w komentarzu Arvind Parmar.

„Co to był za sprytny powrót z Hurkacza do jedzenia w lob. Bardzo szybko zorientował się, że nie przebije powrotu i szybkiego myślenia.”

Kyrgios i Kokinakis wyglądali na przeznaczone do odpadnięcia pierwszego seta w tym momencie, zanim potężny forhend z pierwszego seta złamał parę Australijczyków.

„Myślę, że kiedy Hurkacz i Isner się zepsuli, a potem Isner próbował służyć grupie, musieli myśleć, że było tak dobrze, jak zostało zrobione, ale Australijczycy mieli coś innego na myśli” – dodał Parmar.

W końcu Hurkacz, Isner Kyrgios i Kokinakis ponownie przełamali się, by przypieczętować pierwszego seta.

Nick i Cook przegrywają w singlu Miami | 01:29

Australijski duet zareagował wcześnie, rozbijając rywalki w pierwszym meczu drugiego seta, ale zostali natychmiast przełamani, a Hurkacz i Isner nie oglądali się stamtąd.

„Po prostu lataj teraz. Spodziewałem się, że będą dobrze służyć, ale wrócili znakomicie” – powiedział w komentarzu Adam Felder.

„Kilka straconych okazji dla tych dwóch, mieli wczesną przerwę w drugim secie, ale została ona natychmiast złamana” – dodał Parmar o Kyrgios i Kokinakis.

READ  Tim Horan ujawnia, co powiedzieli gracze Wallabies w szopach po porażce z Walią

„Niektóre bardzo dobre tenisa od swoich przeciwników. To było dla nich trudne.”

Hurkacz i Isner zakończyli mecz wygranymi odpowiednio 74 procentami i 53 procentami pierwszego i drugiego serwisu.

W finale gry podwójnej zmierzą się z Neilem Skopskym i Wesleyem Kohlhoffem.

To był imponujący występ Hurkacza, który kilka godzin wcześniej pokonał Daniila Miedwiediewa i awansował do półfinału mężczyzn.

Australijski duet zawiódł. Matthew Stockman/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

Operacje emocjonalne w Osace do końca

Japońska Naomi Osaka zakwalifikowała się do finału Miami Open, pokonując w piątek szwajcarską mistrzynię olimpijską Belindę Bencic 4-6, 6-3, 6-4.

Bencic wygrała trzy z poprzednich czterech meczów z czterokrotną mistrzynią Wielkiego Szlema, ale Osaka walczyła o awans do swojego pierwszego finału na twardych kortach Miami.

Żaden z graczy nie odpuścił seta przed meczem, ale Bencic był imponujący w pierwszych wymianach, aby szybko odstawić Osakę.

Naomi Osaka była emocjonalna po meczu. Michael Reeves/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

„Nie czułem się tak, jakbym w ogóle to zaabsorbował i jakoś udało mi się wygrać” – powiedział Osaka.

„Ona jest świetną zawodniczką. Szkoda, że ​​nie wróciła”. a

Saka, 24 lata, zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegolą lub Iją Świątek z Polski, numer jeden na świecie.

Osaka, który opuścił Indian Wells we łzach po tym, jak dokuczał jej fan, był podobnie emocjonalny pod koniec piątku, ale w szczęśliwszy sposób.

„Chciałem tylko podziękować wszystkim. Atmosfera była naprawdę dobra”, powiedział Osaka publiczności po meczu.

„Cholera, zawsze płaczę, ale ten turniej wiele dla mnie znaczy”.

Djokovic wciąż jest numerem 1 wśród przeszkód Miedwiediewa

Daniil Miedwiediew powiedział, że fizyczna walka zniszczyła wszelkie szanse na odzyskanie pierwszego światowego rankingu w piątek po przegranej z polskim Hubertem Hurkaczem 7-6 (9/7) 6-3 na Miami Open.

READ  Polska pokonała Argentynę i zapewniła sobie miejsce w półfinale Pucharu ATP | Sporty

Miedwiediew spadł na drugie miejsce po porażce w trzeciej rundzie z Gaelem Monfilsem w Indian Wells, ale odzyskałby przewagę nad Novakiem Djokoviciem, gdyby pokonał Hurkacz, panujące Miami Open.

Zamiast tego, rozstawiony z 10. rozstawionym Hurkacz zakwalifikował się do półfinału, pokonując mistrza US Open na Hard Rock Stadium, pozostawiając 20-krotny mistrz Wielkiego Szlema Djokovic na pole position.

Polak Hubert Hurkacz świętuje zwycięstwo nad Daniilem Miedwiediewem. Matthew Stockman/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

Hurkacz, który teraz cały czas gra 2-2 z Rosjaninem, w finale zmierzy się z Hiszpanem Carlosem Alcarazem lub Serbem Miomirem Kekmanoviciem.

Miedwiediew powiedział, że czasami miał trudności z oddychaniem i miał tak silne konwulsje w szatni, że był jak „ryba na kanapie”.

– Przez cały mecz nie czułem się najlepiej – powiedział Miedwiediew. „Po ciężkich punktach walczyłem o złapanie oddechu. Nie regenerowałem się wystarczająco szybko. Po prostu trzeba było walczyć, ale w drugim secie czułem się dziwnie.

„Nie czuję tego często, ale czasami zdarza się, że jest gorąco. Może upał był wysoki, ale miałem zawroty głowy i byłem zmęczony i był jeden mecz, w którym nie mogłem już służyć. W szatni miałem konwulsje.”

Do drugiej grupy Miedwiediew zaprosił trenerów medycznych.

„Fizyk mi coś dał” – powiedział. „Nigdy nie wiadomo. Masz nadzieję, że to magiczne, ale to nie zawsze działa w ten sposób. Zwykle nie dzwonię do fizyka, ale naprawdę nie czułem się dobrze”.

Daniil Miedwiediew walczył. Matthew Stockman/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

Hurkacz grał dobrze, w pełni wykorzystując zmagania Miedwiediewa, które trwały dobrze po jego wyjściu z boiska.

„Zwykle siedziałem trochę w szatni, ale potem zacząłem się skurczyć” – powiedział. „Wzięłam prysznic i poczułam się trochę lepiej. To była dobra rada, bo siedziałam, byłam naprawdę zmęczona, a każdy mięsień zaczął odczuwać skurcze i skurcze i skurcze. Byłem jak ryba na kanapie.

READ  19 maja, Indian Sports Championships: Sanya wchodzi do półfinału Strasburga 2022, indyjskie kobiety zdobywają brązowy medal

„To nic poważnego. Obudzę się i może będzie dobrze, ale nie jest dobrze, jeśli wypadnę z turnieju”. Miedwiediew cały czas miał problemy w grach serwisowych – jego pierwszy serwis to zaledwie 43 procent, ponieważ próbował utrzymać się w pierwszym secie przy 2-5, ale pojawiła się nadzieja, gdy odbił się i zdołał wyrównać przy 5-5.

Nie udało mu się jednak powstrzymać fali, bo Hurkacz, którego serwis był kluczowy, dotarł do półfinału.

– Wiedziałem, że Hubert może grać świetnie w tenisa, a wygranie meczu było ważniejsze niż zostanie numerem jeden – powiedział Miedwiediew. – To byłby bonus. Wszystkie trzy poprzednie mecze tej pary przeszły dystans, ale tutaj absolutnie tak nie jest.

„Hubert jest świetnym graczem” – powiedział Miedwiediew z czołowej pozycji. „Nie gra w ten sposób przeciwko innym graczom. Wobec mnie nie popełnia błędów. Ale nadal uważam, że idę we właściwym kierunku.” Hurkacz powiedział, że jego powrót był kluczowy.

„Udało mi się uzyskać wiele zwrotów i zdobyć trochę darmowych punktów na moim serwisie, ponieważ gra z Danielem jest fajna, ale zabierają dużo czasu” – powiedział Hurkacz. „Dobrze, że udało mi się zdobyć kilka darmowych punktów”.