Wyniki na żywo, aktualizacje, statystyki, wideo, strumień, wynik, aktualności, blog

Greater Western Sydney zapewniło sobie miejsce w serii finałów w 2023 r. dzięki imponującemu 32-punktowemu zwycięstwu nad Carltonem w meczu na śmierć i życie.

Siedząc poza czołową ósemką przed meczem na Marvel Stadium, Giants wiedzieli, że jest to mecz przeciwko Bluesowi, w którym wygrana lub porażka – a w przypadku porażki GWS Bulldogs awansują do ósemki.

Pomimo utraty najlepszego obrońcy zawodów, Sama Taylora, w przedmeczowym wsadzie, drużyna GWS odniosła zwycięstwo 16,9 (105) do 11,7 (73).

Oglądaj na żywo każdy mecz każdej rundy sezonu Toyota AFL Premiership 2023 w Kayo Sports. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już teraz >

Kapitan Toby Green udowodnił różnicę w ataku czterema bramkami, a Jake Riccardi dodał trzy.

Chociaż porażka przed finałem nigdy nie jest idealna, The Blues zawsze byli pewni piątego miejsca w tabeli i ostatecznego wyjścia na własnym boisku, niezależnie od niedzielnego wyniku.

Jednak kontuzja Blake’a Acresa i troska o Jacoba Wetteringa po starciu z Greenem zepsuły rekordowy dzień dla wielkiego zawodnika Charliego Curnowa.

Curnow potrzebował zaledwie dwóch bramek, aby zdobyć kolejne medale Colemana, a dokonanie tego w imponującym okresie otwarcia zajęło mu niecałe 20 minut.

Jednak Cornnow dodał jeszcze tylko jednego gola do meczu, gdy Carlton się rozłączył, pozostawiając Giants powrót do domu i przejście do września.

Raport meczowy kwartał po kwartale

Giants dostali mocny cios na kilka godzin przed obowiązkowym zwycięstwem spotkania, a najlepszy obrońca meczu Sam Taylor wykluczył go ze względu na skargę dotyczącą ścięgna podkolanowego.

Taylor został drugim zawodnikiem, który w tym samym sezonie miał najwyższą passę zwycięstw i porażek w indywidualnych wślizgach w defensywie, a gwiazda Eagles Jeremy McGovern dokonał tego samego w 2016 roku.

Pomimo wczesnego ataku, zespół GWS strzelił pierwszego gola, gdy nadzieje na medal Colemana Charlie Curnow wykonał pierwszy ruch drużyny, a Matt Cottrell przejął piłkę spoza pola karnego.

Dopiero dotknięcie linii bramkowej przez Jacka Buckleya zapobiegło zdobyciu drugiego gola, gdy obrońca Giants położył się na linii i uderzył w słupek.

Curno potrzebował mniej niż 12 minut gry, aby dostać się do wyścigu Coleman.

Chwilę później publiczność zgotowała mu owację na stojąco, gdy strzelił drugiego gola, zdobywając Medal Colemana 2023.

„Stracili kontrolę nad tą grą” – powiedział komentator GWS Gerard Healy.

Dopiero „błądzenie w mózgu” Zacka Fishera, gdy nie udało mu się oddać piłki Callanowi Wardowi, dało GWS pierwszego gola w meczu.

Komentator Jordan Lewis powiedział: „Oczywiście nie było to zamierzone, żaden gracz by tak nie zrobił, to oczywiste”.

READ  Wyjaśnienie niespodziewanego rzutu karnego Ricardo w meczu z Miami GB

„To była ewidentna wina Fishera”.

„To, co się tam wydarzyło, jest niewytłumaczalne” – dodał Healy.

– Dali mi.

Troska o Blue Jacoba Weiteringa sprawiła, że ​​zszedł z ziemi prosto pod opiekę klubowych lekarzy, gdy GWS szybko zdobył dwa gole – najpierw po strzale Lachlana Keefe, a następnie przez kapitana Toby’ego Greene’a.

Kiedy Adam Saad z trudem opuścił boisko, obrońca The Blues, który był tak blisko finału, miał ogromne obawy.

Do przerwy Carlton prowadził 27:20.

Pierwsza połowa drugiego sezonu należała do GWS, które strzeliło cztery gole i uzyskało 17-punktowe prowadzenie.

Stephen Coniglio zadał obrażenia w środku i przed bramką, a Green dołożył dwa własne gole.

Komentator Anthony Hudson powiedział: „W ten sposób ucisza się tłum”.

Lewis dodał: „W dzisiejszych czasach zdarza się to bardzo łatwo, od pięciu goli w latach pięćdziesiątych do czterech”.

„Przechodzą tam przez wszystkich pomocników Carlton, a potem pokonują obronę”.

Jednak gdy Saad mógł wrócić do rywalizacji, a „The Blues byli gotowi do wzmocnienia”, Carltonowi udało się zmniejszyć różnicę do sześciu punktów.

Oliver Hollands myślał, że pod koniec sezonu zapewnił drużynie The Blues prowadzenie dzięki swoim błyskotliwym dryblingiem, ale analiza wyniku wykazała, że ​​piłka przekroczyła słupek i nastąpił gwałtowny wzrost.

Potem wybuchła burza, gdy zakrwawiony Toby Green wszedł na ławkę rezerwowych po mocnym wślizgu na Blue Mitcha McGoverna.

Zapał Greene’a, by powalić obrońcę, zaowocował rzutem wolnym za niebezpieczną robotę, a Jacob Weitering zainteresował się nim dodatkowo.

Jednak to reakcja Weiteringa na Greene’a postawiła go w niezręcznej sytuacji w oczekiwaniu na recenzję meczu.

Kiedy Fisher ponownie się potknął – tym razem odwracając piłkę szybkim strzałem w obronie, Giants Isaac Cumming zaatakował.

Do przerwy drużyna GWS utrzymała niewielkie prowadzenie 52-47, podtrzymując nadzieje na finał.

Obie drużyny miały trochę szczęścia w trzeciej tercji, kiedy Stephen Coniglio strzelił pięknego gola po wątpliwym „piłce ręcznej” Keefe, a następnie po drugiej stronie boiska Cornnow dostał strzał – choć wydawało się, że jego kolega z drużyny Sam Durden miał pierwszeństwo przed nim, po raz trzeci kopnij dla niego.

„Tego nie można zapłacić!” Lewis pożałował tego znaku.

Durden miał kawałek, a potem go przekazał!

Harry Himmelberg wraca do zdrowia po poważnej kontuzji Jacka Martina, a medycy bluesowi rozpoczęli pracę nad pomocnikiem Blake’iem Acresem, który został zabrany na sale z powodu problemów z barkiem.

W połowie trzeciego semestru Acresa zastąpił zgłoszony do konkursu Caleb Marchbank.

READ  Polska twierdzi, że książka, którą Macron dał papieżowi, nie została zrabowana podczas II wojny światowej

W tym samym czasie Toby McMullin został usunięty z gry, a Nick Haynes wszedł na boisko w zastępstwie GWS.

Dwa szybkie gole Jake’a Riccardiego sprawiły, że GWS w zaciętej rywalizacji otworzyło 13-punktową barierę.

Drugi gol padł po wspaniałym kopnięciu Toby’ego Bedforda, który podparł się i otworzył linię obrony Blues.

„Kiedy już skończą, wypadają” – pochwalił Lewis.

„Mają dużo miejsca za obrońcami Carlton”.

Kiedy Paddy Daw został przyłapany na nieuwadze i pchnął go w poprzek bramki, aby minął bramkę wymiany, Daniel Lloyd zmusił Blues do ataku potężnym golem spoza łuku.

„To niefortunne, gdzie siedział na ławce rezerwowych” – powiedział Hudson.

„Brak świadomości” – dodał Lewis.

„Mały prezent od Paddy’ego Dawa. Po prostu się nie skupiaj. Małe rzeczy mają znaczenie.”

Kiedy Callum Brown naprawdę strzelił gola i kopnął, nagle po ostatniej zmianie Giants objęli prowadzenie 85-59.

Giants rozpoczęli sezon jako ostatni, gdy Green zapewnił swojej drużynie szóste miejsce dzięki czwartemu golowi tego wieczoru.

Dwa gole The Blues w końcówce sprawiły, że GWS nie dostało się do finału na własnym boisku, ale mimo to udało im się przetrwać do września.

3-2-1…

3. TYTANI PRZEJMUJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOI LOS JAKO KOŃCOWE PODEJŚCIE TSUNAMI

Z bilansem 3-7 na początku sezonu drużyna Greater Western Sydney zakwalifikowała się do finału po niezwykłej zmianie w sezonie pod okiem głównego trenera pierwszego roku Adama Kingsleya.

Zespołem dowodził gwiazdor Toby Green, który ponownie był skuteczny pod bramką i pomagał w ustawianiu pozostałych zawodników.

Asystowali jej weterani Josh Kelly, Lachie Whitfield i Stephen Coniglio, a także młodsza brygada, w tym Tom Green i Brent Daniels.

Giants buczą na wszystkich cylindrach, a pomarańczowe tsunami wygląda zastraszająco przed pojedynkiem ze Świętymi.

Podczas gdy Carlton nie miał nieustraszonego kapitana Patricka Cribbsa, Giants byli nieustępliwi w środku pola, nie tylko dorównując sobie rywalami, co utrudniało rywalizację po ich passie zwycięstw.

Giganci dadzą sobie wszelkie szanse przeciwko Świętym i słusznie.

Realistycznie rzecz biorąc, Giants nie powinni byli być blisko zapewnienia sobie finałowego meczu u siebie, biorąc pod uwagę niezbędną przewagę.

Fakt, że w pewnym momencie podczas niedzielnego meczu byli gospodarzami finału, mimo że zmierzyli się z drużyną osiągającą najlepsze wyniki w rozgrywkach, świadczy o ich wierze i tym, dlaczego we wrześniu nie będzie łatwo ich pokonać.

2. CHARLIE WYGLĄDA PIECZĘĆ COLEMANA

Cóż, to nie trwało długo.

W niedzielę szanse Taylor Walker na oszałamiający medal Colemana zniknęły w ciągu nieco ponad 15 minut, a Charlie Curnow strzelił dwa gole w cztery minuty i zdobył tę nagrodę drugi rok z rzędu.

READ  Mark „Spud” Carroll opowiada o swojej walce z CTE, demencją i wstrząsem mózgu

To wyczyn staje się jeszcze bardziej widoczny, jeśli weźmie się pod uwagę fatalną passę Cornnowa z powodu kontuzji, z którą miał wcześniej 761-dniową przerwę między meczami przed jego powrotem pod koniec 2021 roku.

To, że zdobył Medal Colemana w swoim pierwszym pełnym sezonie po powrocie – strzelając 64 gole – jest niesamowite i podkreśla jego ogromny talent.

Stał się ekscytującą maszyną i niezwykle konsekwentnym pomocnikiem przy produkcji.

Cornrow ponownie porywa Colemana | 00:37

Tłumy na wyprzedanym stadionie Marvel Stadium były głośne, a Nick Dal Santo obserwował mecz z granicy.

„W ciągu ostatnich 20 lat tylko od kilku graczy słyszałem tę atmosferę oczekiwań” – powiedział.

Jednym z nich był Buddy Franklin, a drugim Dustin Martin.

„To było dokładnie to samo uczucie, gdy Charlie Curnow był blisko piłki nożnej i to prawda”.

Osiągnięcie Curnowa oznacza również, że drużyna The Blues została królem strzelców rozgrywek w ciągu ostatnich trzech sezonów, a nagrodę zdobył Harry McKay, zdobywając 58 bramek w 2021 roku.

Dla Curnowa stał się pierwszym graczem, który wygrał turniej Coleman’s jeden po drugim od czasu mistrza West Coast (i byłego mistrza drużyny Blue) Josha Kennedy’ego w sezonie 2015–2016.

1. Zawieszenie, obawy związane z kontuzją The Blues przed finałami

Carltona czeka nerwowe oczekiwanie z dwóch powodów: zawieszenia i kontuzji.

W pierwszej kwarcie Jacob Wettering stracił na chwilę nerwy w drugiej kwarcie, a jego lewa ręka zdawała się muskać okolice oczu Toby’ego Greena.

Zawodnik Brisbane Lions Dane Zorko został zawieszony w związku z incydentem związanym z kontaktem z Alem Ainem na początku tego roku, a klub nie rzucił mu wyzwania przed trybunałem AFL.

Weitering będzie istotnym elementem obrony zespołu w 2023 roku, a jego utrata będzie ogromnym ciosem dla zespołu, który będzie gospodarzem pierwszego finału od 10 lat.

Kolejnym wynikiem, który utrudni The Blues, będą kontrole skrzydłowego Blake’a Acresa, którego w trzeciej kwarcie zmieniono na lewy obojczyk.

Akry były również ważną częścią wzrostu popularności Bluesa we wrześniu.

The Blues zostaną wzmocnieni powrotem Patricka Krebsa do pierwszego finału, jednak mogą sobie pozwolić na utratę wielu żołnierzy.

Dla Giants Green miał niebezpieczny wślizg w drugiej kwarcie i ma nadzieję, że jego „podatek Toby’ego Greena” przejdzie do legendy.

Być może w tym tygodniu odbędą się eliminacje, ale od teraz do września jest wiele do rozegrania.