Wyniki pierwszej rundy, wyniki, aktualizacje, Benoit Pierre vs Cameron Norrie, czołgi, pakowanie, Rafael Nadal, Emma Raducano

Nieprzewidywalny Benoit Baer popadł w kłopotliwą jednostronną porażkę z Cameronem Norrie podczas US Open we wtorek, gdy brytyjski zwycięzca powiedział: „Może upał go dopadł”.

Nouri przegrał 6-0, 7-6 (7/1), 6-0 na bardzo wilgotnym korcie 11, gdy temperatura przekroczyła 30 stopni.

Bayer przegrał pierwszego seta w zaledwie 18 minut, a trzeciego w 19. Był tak sfrustrowany, że kiedy w trzecim secie miał 0-5 straty, nawet spakował zestaw, mimo że miał do rozegrania kolejny mecz.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA, w tym z każdego finału. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatną wersję próbną już teraz >

Francuz Benoit Baer siedzi na boisku podczas meczu z Brytyjczykiem Cameronem Norrie, a pierwsi ratownicy biorą udział w nagłych wypadkach medycznych na trybunach. (Zdjęcie: Timothy A. Clary/AFP)Źródło: Agencja France-Presse

„Oczywiście było naprawdę gorąco, może pod koniec trzeciego seta grał zbyt szybko i starał się skrócić liczbę punktów, może było gorąco” – powiedział Nouri z siódmego miejsca.

Bayer, który w przerwie siedział w rogu boiska, by odwrócić się, otrzyma 80 000 $ za swoją 98-minutową porażkę.

Cały mecz był tylko 15 minut dłuższy niż czas, w którym Carlos Alcaraz i Sebastian Paez zagrali tylko drugi set ich wyczerpującego meczu pierwszej rundy, który odbył się w tym samym czasie na stadionie Arthur Ashe.

Paire, obecnie zajmująca 173. miejsce na świecie, weszła do turnieju z zaledwie czterema zwycięstwami przez cały rok.

Pozostaje postacią polaryzującą po tym, jak ostrzeżono go, aby nie próbował wchodzić na Wimbledon w 2021 roku. Został również wydalony z francuskiej drużyny na Igrzyskach Olimpijskich 2016 za złamanie zasad drużynowych.

„On jest naprawdę dobrym facetem. Wszyscy go kochają podczas trasy, a on też jest bardzo utalentowany” – powiedział dyplomata Nouri.

„Tak, myślę, że ma takie dni, ciężko jest być konsekwentnym w trasie, grając w ten sposób”.

Tymczasem Bayer powiedział dziennikarzom po meczu, że może nie grać w tenisa ponownie w tym roku, dodając, że jego „demony wróciły”.

Melman odpadł po 5-setowej walce | 01:17

„To punkt zwrotny” – powiedział dziennikarzom.

„Zły początek gry. Minęło trochę czasu, odkąd uderzyłem piłkę. Zatrzymałem się po Sensei [Cincinnati Open].

„Wzięłam małe wakacje. Teraz wracam na wakacje, więc była to tylko mała przerwa między moimi wakacjami. Zrobiłam, co mogłam”.

„Wygrywałem 5-3, powinienem być w stanie wziąć drugiego seta. Mogło mi to pomóc w głowie, ale moje demony wróciły.

„Podwójne skazy i zaczynanie od nowa są zawsze takie same. Robię, co mogę. Mam 167 lat na świecie (on 173), odpuszczam sobie i zobaczymy, dokąd to potoczy się.

READ  O której jest dzisiaj AEW Revolution? POTWIERDZONE MECZE, TRANSMISJE NA ŻYWO, JAK OGLĄDAĆ W DAZN

„Nie jestem pewien, czy będę kontynuował ten sezon, może zatrzymam się tutaj i zobaczę, czy zacznę ponownie w przyszłym roku.

„W tej chwili potrzebuję trochę odpoczynku. Podpisałem Rin, ale naprawdę muszę to odciąć.”

Bayer nie wykluczył powrotu do innych ważnych turniejów, ale przyznał, że trzeba będzie go ponownie zmotywować.

Powrót Francuza Benoita Bayera do brytyjskiego Camerona Norrie. (Zdjęcie: Timothy A. Clary/AFP)Źródło: Agencja France-Presse

„Nie powiedziałbym, że to ostatni raz, kiedy zobaczymy mnie na ważnym turnieju” – powiedział.

„Jeśli możesz na nowo odkryć motywację i pragnienie, myślę, że tenis zawsze tam był.

„Na treningu czuję się bardzo dobrze. Gdyby moja głowa naprawdę chciała wrócić, wszystko by wróciło bardzo szybko.

Jeśli jednak moja głowa mówi „zagrałem wystarczająco, to już 13 lat jesteś w ringu, nie mogę dać więcej”, to decyduje moja głowa, a nie ciało.

„Nie mówię, że to koniec, ale w tych okolicznościach trudno jest przewidzieć/spojrzeć w przyszłość. To nasycenie. Jeśli głowa wróci, wiem, że będę dobrym tenisistą”.

Kyrgios zwycięża we wszystkich meczach australijskich | 01:12

AUSSIES W AKCJI: WYPŁATA DUCKWORTH JAKO Hijikata W oczekiwaniu na Nadala

James Duckworth wygrał ekscytujący mecz All-Australia, pokonując Chrisa O’Connella 4-6, 7-6 (7-0), 6-2, 6-3, aby zarezerwować sobie miejsce w drugiej rundzie.

Wygrana 30-latka oznacza, że ​​otrzyma co najmniej 121 000 USD (168 000 AU), a liczba ta może wzrosnąć do 188 000 USD (275 000 AU), jeśli wygra następną grę.

W drugiej rundzie Duckworth zmierzy się z 20. w rankingu Brytyjczykiem Danem Evansem.

Alexei Popirin, Jason Kobler i Rinke Hijikata również wystąpili w środę, a Jimmy Furless przegrał z Yu Yuan 3-6, 2-6.

James Duckworth zakwalifikował się do drugiej rundy. Sarah Steer/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

Hijikata jest tym, który obserwuje, jak mierzy się z drugim rozstawionym i 22-krotnym mistrzem Wielkiego Szlema, Rafaelem Nadalem.

„Granie zawodnikiem tego kalibru nie jest normalne i jestem zdecydowanie zaskoczony” – powiedział Hijikata. APTtour.com.

„Nie mogę się doczekać, kiedy tam wyjdę i dam z siebie wszystko.

„Zawsze moim marzeniem było zagrać na największych tenisowych scenach i spróbować rozłamu wśród takich graczy.

„Jestem podekscytowany zawodami, jestem podekscytowany wyzwaniem. Chcę wyjść i reprezentować wszystkich i starać się dać z siebie wszystko.”

Spluwy płyną… ale jedna wielka nazwa słabnie pod presją

READ  Lukhan Salakaia-Loto podpisuje kontrakt z Melbourne Rebels w promocji Pucharu Świata, Harry Potter dołącza do Western Force, Matt Philip, Trevor Hosea wyjeżdża do Japonii

Gdzie indziej Ega Swatic i Carlos Alcaraz zakwalifikowali się do drugiej rundy silnego US Open we wtorek, gdy byli mistrzowie Rafael Nadal i Naomi Osaka przygotowują się do rozświetlenia nowojorskiego wieczoru.

Światek numer jeden i mistrz French Open Światek pokonał Włoszkę Jasmine Paolini 6:3, 6:0 w zaledwie 67 minut.

Zwycięstwo było ulgą dla 21-letniego Paula, który poniósł wczesne porażki w rozgrzewkach w Toronto i Cincinnati.

– W meczach, będąc trochę nerwowym i ciasnym, może być trochę gorzej, ale z tym czuję się lepiej – powiedział Świątek.

Iga Świątek wykonała lekką pracę dla Jasmine Paolini. (Zdjęcie: Elsa/Getty Images)Źródło: Getty Images

„Zobaczymy, czy będę kontynuował to.”

Alcaraz, dziewiętnastolatek numer cztery na świecie, spocił się, pokonując Sebastiana Baeza, wygrywając dwa pierwsze sety 7-5, 7-5, zanim emerytowany Argentyńczyk przegrał 0-2 w trzecim.

„Nikt nie chce, aby mecz zakończył się w ten sposób. Sebastian jest świetnym graczem, walczy do ostatniej piłki i zasługuje na lepsze rzeczy” – powiedział Alcaraz, który dotarł do ćwierćfinału w 2021 roku.

Gdy temperatura wzrosła znacznie powyżej 30 stopni, mistrzyni Wimbledonu Elena Rybakina była najbardziej znaną zawodniczką, która zwiędła.

Kazachczyk przegrał 6-4, 6-4 z Francuzką Clarą Borrell, zajmującą 131. niskie miejsce, po 37 niewymuszonych błędach.

Pożegnalna trasa Sereny rozpoczyna się fanfarami | 01:38

Venus Williams zmierza w przyszłość po wczesnym wyjściu

Venus Williams wzruszyła ramionami na pytania o swoją przyszłość po odpadnięciu z US Open w pierwszej rundzie.

42-latek, który w zeszłym roku nie grał dużo i odniósł swoje ostatnie pojedyncze zwycięstwo na Wimbledonie w 2021 roku, przegrał 6-1 7-6 (7-5) z Belgijką Alison van Uytvanck.

To była kolejna wskazówka, że ​​Williams szybko zbliża się do końca swojej znakomitej 28-letniej kariery.

Powiedziała jednak, że nie rozważa pójścia w ślady młodszej siostry Sereny, która zaznaczyła, że ​​tegoroczny turniej będzie jej ostatnim.

Siostry Williams spotykają się ponownie w deblu na Flushing Meadows – ich pierwszym wspólnym turnieju od 2018 roku – i Venus mówi, że nie szuka dalej.

„W tej chwili skupiam się tylko na deblu” – odpowiedziała zapytana o swoją przyszłość po porażce.

Siedmiokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema, mimo przegranej wszystkich czterech meczów singlowych, w których gra teraz w 2022 roku, upierała się, że nadal jest zmotywowana do rywalizacji.

Venus Williams macha do publiczności. (Zdjęcie: Kina Bettancourt/AFP)Źródło: Agencja France-Presse

Zapytana, co skłoniło ją do rywalizacji na najwyższym poziomie, powiedziała dziennikarzom: „Trzy wiadomości: wygraj. To wszystko. Bardzo proste”. Williams potwierdziła również, że była zadowolona ze swojego występu w ostatnich tygodniach, kiedy to grała w Cincinnati, Toronto i Waszyngtonie po prawie rocznej nieobecności, gdy jej światowe rankingi spadły do ​​1504. Dostała dziką kartę w Nowym Loteria York.

READ  Roxy Jasenko ujawnia, że ​​jej syn chce 200 dolarów od Zębowej Wróżki | Wideo

„To był zdecydowanie najdłuższy czas, kiedy nie miałam w ręku rakiety, kiedy byłam poza tenisem” – powiedziała.

„Więc było to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, odzyskanie rakiety z powrotem w ręce i próba dopasowania się tak szybko, jak to możliwe, aby przygotować się do US Open, co nie było łatwe.

„Oczywiście, jak granie wielu świetnych punktów, ale w końcu to po prostu rdzewieje.

„Więc jestem naprawdę podekscytowany, wiesz, przez wszystkie dobre chwile, jakie miałem tego lata. Zdecydowanie wyszedłem tam i zrobiłem co w mojej mocy w tych okolicznościach. „

Venus Williams nie zdradziła wiele o swojej przyszłości. (Zdjęcie: Kina Bettancourt/AFP)Źródło: Agencja France-Presse

Nadal wspiera Australijczyka, Osaka chce odwrócić przegrany potok

Później we wtorek czterokrotny mistrz Nadal rozpoczął starania o zdobycie 23. tytułu Wielkiego Szlema i 20. zwycięstwa Wielkiego Szlema w 2022 roku.

36-letni Hiszpan zmierzy się z australijską dziką kartą Rinke Hijikata z rozstawieniem 191 i debiutuje w turnieju szlemowym.

Nadal wchodzi do turnieju pod chmurą kontuzji po tym, jak nadwyrężenie brzucha zmusiło go do przegrania półfinału Wimbledonu z Nickiem Kyrgiosem.

Od tego czasu zagrał tylko raz, pierwszą porażkę z Burnal Couric w Cincinnati.

„Uważam, że w Cincinnati jest to bardzo łatwe w treningach. W meczu robię wszystko, co w mojej mocy, bez wkładania całego wysiłku w zaserwowanie” – powiedział Nadal w przeddzień US Open.

„Mam nadzieję, że będę gotowy do działania. To jedyne, co mogę powiedzieć”.

Rafael Nadal zmierzy się z australijskim zastępcą Rinke Hijikata. Julian Finney/Getty Images/AFPŹródło: Agencja France-Presse

Mimo ostrożności Nadal pozostaje faworytem do tytułu w swoim pierwszym występie w Nowym Jorku od zdobycia tytułu w 2019 roku.

Jego szanse zwiększyła nieobecność jego starego rywala, Novaka Djokovica, któremu zakazano wjazdu do Stanów Zjednoczonych z powodu odmowy szczepienia.

Dwukrotna mistrzyni Japonii Osaka zakończyła wieczorną sesję na Arthur Ashe Court, kiedy zmierzy się z 19. rozstawionym Danielem Collinsem, tegorocznym wicemistrzem Australian Open.

Były numer jeden na świecie Osaka, mistrz Nowego Jorku w 2018 i 2020 roku, walczy z serią trzech przegranych meczów w amerykańskim sezonie na twardym korcie.

Osaka wygrał wszystkie trzy spotkania z Collinsem bez utraty seta. Amerykanin przybył do Nowego Jorku po wycofaniu się z turniejów w San Jose, Toronto i Cincinnati z powodu kontuzji szyi.

Broniąca tytułu mistrzyni Wielkiej Brytanii Emma Raducano rozpoczęła wieczorną sesję na stadionie Louisa Armstronga przeciwko francuskiej Alize Cornet.

Emma Raducano rozgrzewa się podczas treningu. (Zdjęcie: Julian Finney/Getty Images)Źródło: Getty Images

Światowa czterdziestka Cornet pojawia się na 63. z rzędu Grand Slam, nowym rekordzie otwartej ery, wcześniej utrzymywanym przez Ai Sugiyamę z Japonii.

Po zobaczeniu Sereny Williams unikającej zbliżającej się emerytury, przechodząc do drugiej rundy w poniedziałek, starsza siostra Venus nie może się doczekać swojego 80. zwycięstwa w karierze w turnieju.

42-letnia Venus po raz pierwszy zagrała w US Open w 1997 roku, gdzie zajęła drugie miejsce. Teraz w rankingu 1504 na świecie i bez wygranej w trzech meczach, które rozegrała w 2022 roku, zmierzy się z Amerykanką Alison Van Uytvanck.