Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyniki pływania w Australii, terminarz, bilans medali

Drugi dzień lekkoatletyki na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio odbędzie się w sobotę. Oto pięć ważnych wydarzeń

100 m, kobiety, finał

Jamajka Shelley-Ann Fraser-Pryce kontynuuje swoje starania, aby zostać pierwszą kobietą, która trzykrotnie wygrała turniej lekkoatletyczny w singlu, dodając do swoich 100-metrowych zwycięstw w 2008 i 2012 roku. Jeden z najszybszych wyników w piątkowym upale.

Rodaczka Elaine Thompson-Herrah jest obrończynią tytułu na 100 i 200 metrów i prawdopodobnie będzie walczyć o kolejny medal, podobnie jak Brytyjka Dina Asher-Smith, mistrzyni świata na 200 m i srebrna medalistka na 100 m w Doha. W 2019 roku Marie-José Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej po tym, jak ten ostatni wyrównał afrykański rekord 10,78 sekundy w kwalifikacjach.
Mieszany finał przekaźnika

To miał być wyścig, w którym Alison Felix, najstarsza amerykańska lekkoatletyka, została najbardziej utytułowaną lekkoatletką w historii gier.

Jej nadzieje rozwiały się, gdy amerykański kwartet został zdyskwalifikowany w trakcie wydarzenia, które rozpoczęło jego olimpijski debiut.

Zamiast tego Felix będzie musiała poczekać, aż sztafeta indywidualna na 400 m i sztafeta 4×400 m doda jej dziewięć medali, imponującą pulę sześciu złotych i trzech srebrnych. 35-latek ma obecnie dziewięć medali z jamajską legendą Merlinem Ooty.
100 m, mężczyźni – rundy wstępne

Igrzyska Olimpijskie w Tokio są pierwszymi od Aten w 2004 roku, które odbyły się bez Jamajczyka Usaina Bolta, który zdobył osiem złotych medali.

Bolt przeszedł na emeryturę po mistrzostwach świata 2017 w Londynie, po zdobyciu trzech kolejnych tytułów olimpijskich na 100 metrów w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro, a także trzech kolejnych tytułów na 200 metrów.

Wśród tych, którzy będą próbować podążać jego śladami w Japonii, będzie Trayvon Brommel, który zerwał ścięgno Achillesa podczas sztafety 4x100m w Rio, gdzie wcześniej zajął ósme miejsce w finale na 100 metrów.

W tym roku ma najlepszy czas, pokonując 9,77 sekundy w czerwcu na Florydzie, siódmy najszybszy czas w historii.

Amerykańscy koledzy z drużyny Ronnie Becker i Fred Curley z pewnością stworzą przyzwoitą konkurencję obok południowoafrykańskiej Akane Simbine.
Bieg na 400 m przez płotki, kobiety – eliminacje

Amerykańska supergwiazda Sidney McLaughlin wkracza na tor w biegu na 400 metrów jako debiutant po ustanowieniu rekordu świata i pokonaniu mistrzyni olimpijskiej Dalilah Muhammad w próbach amerykańskich.

McLaughlin zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016, gdzie zajęła piąte miejsce w półfinale, ale twierdzi, że jest teraz inną osobą.

„Moje cele są teraz inne” – powiedziała. „Przez tyle mojego życia próbowałem coś udowodnić, a to niekończąca się pętla, która nigdy cię nie dopadnie”.

Skok o tyczce, mężczyźni – kwalifikacje

Armand Duplantis, jeden z mistrzów lekkoatletyki, zrobi swój olimpijski łuk.

W wieku zaledwie 21 lat rekordzista świata ze Szwecji znany jako „Mundo” został promowany jako jedna z nowych twarzy lekkoatletyki.

Dwukrotny mistrz świata Sam Kendricks, jeden z jego głównych rywali, będzie nieobecny po tym, jak Amerykanin uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 i został zdyskwalifikowany z igrzysk.

„Gdybyś to powiedział, nie sądzę, że tak bardzo by się mylił”, powiedział Duplantis, zapytany, czy Kendricks byłby jego największym konkurentem.

Powiedział, że Amerykanin był „ktoś, kto na pewno przepchnie mnie przez finał i całą kwalifikację”.

– Francja Agencja Prasowa

READ  Grupa NENT nabywa prawa do Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 dla Polski - Digital TV Europe