Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Olimpiada, Lekkoatletyka, Polska Top 4×400 sztafety mieszanej w USA nieuprawnione

By Sudiptu Ganguly

TOKIO (Reuters) – Mieszana sztafeta 4×400 m zadebiutowała na olimpijskim debiucie w Tokio wśród kontrowersji w dniu otwarcia programu lekkoatletycznego w piątek, ponieważ Polska znalazła się na szczycie harmonogramów kwalifikacyjnych po dyskwalifikacji zespołu USA.

Dyscyplina, w której rywalizują ze sobą zespoły dwóch mężczyzn i dwóch kobiet w dowolnej kolejności, miała stać się ulubieńcem tłumów dzięki unikalnej i nieoczekiwanej formule.

Ale członkom zespołu pozostawiono kibicowanie innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim pod nieobecność fanów z powodu pandemii COVID-19.

Amerykańska drużyna, w skład której wchodzili Elijah Goodwin, Lena Irby, Taylor Manson i Bryce Dedmon, finiszowała najszybciej w pierwszej połowie, ale później została zdyskwalifikowana za przekazanie pałki poza strefę zmian.

Dominikana również została zdyskwalifikowana, choć finiszowała poza miejscami, aby zakwalifikować się do sobotniego finału.

Holandia zajęła drugie miejsce za polską drużyną Dariuszem Kowalkiem, Eją Baumgart-Witan, Małgorzatą Holub Koalek i Kajetanem Doszyńskim, którzy uzyskali wynik 3:10,44. Jamajka zakwalifikowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Podczas gdy zespoły mogły wybrać dowolną kolejność zawodników, większość wybrała mężczyznę prowadzącego biegacza, a następnie dwie kobiety przez następne dwa okrążenia i mężczyznę biegnącego w punkcie podparcia w sztafecie.

Nigeria była jedyną drużyną, która pomieszała rzeczy, umieszczając męskiego biegacza w drugim meczu w pierwszej połowie.

Samson Nathaniel Patience Okon George dał przewagę około 30 metrów, ale Nigeryjka została pocieszona przez wszystkich mężczyzn w ostatniej części sztafety.

(Raportowanie przez Sudiptu Ganguly; Edytowanie przez Eda Osmonda)

READ  Wiadomości AFL 2021, zewnętrzny przegląd Carlton Blues, Nick Ryoldt mówi, że stawką są miejsca pracy, AFL 360, przyszłość Davida Teague'a, gracze nie mają kontraktu