Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wypożyczenie wideo: 160 Australijczyków utrzymujących przy życiu upadający przemysł

Według nowych danych ze Spisu Powszechnego z 2021 r. w branży wypożyczania wideo nadal zatrudnionych jest tylko 160 Australijczyków.

Podstawowy produkt w okolicy, wypożyczalnia DVD i VHS lub sklep wideo, był w dużej mierze przestarzały ze względu na wiek strumieniowania.

Ale dla Chrisa Gentle, dyrektora Network Video w Brunswick Heads na północnym wybrzeżu Nowej Południowej Walii, nie było niespodzianką, że był jedną ze 160 osób zatrudnionych przy wynajmie nośników fizycznych.

„Wydaje się słuszne”, powiedział, „wiemy, że na wybrzeżu jest sporo innych sklepów”.

„Jeden znamy w Ballinie, a drugi w Bellingen. Tylko w naszym sklepie pracuje czterech pracowników, więc możesz zsumować”.

Dane Australijskiego Biura Statystycznego wyraźnie kontrastują z danymi opublikowanymi w 2000 r., które wykazały, że w kraju było 1615 wypożyczalni wideo.

Przesyłaj więcej wiadomości biznesowych na żywo i na żądanie dzięki Flashowi. Ponad 25 kanałów informacyjnych w jednym miejscu. Nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta kończy się 31 października 2022

Dziś nawet organizacja branżowa odpowiedzialna za te firmy, Australian Video Rental Retailers Association, już nie istnieje.

Po przetrwaniu burzy pan Gentle powiedział, że jest spokojny, iż jego sklep znalazł społeczność, która chce go utrzymać przy życiu.

Jesteśmy optymistami, jeśli nie do końca komfortowo. Zawsze jest szczupła.

„Niedawno wspomnieliśmy o tym społeczności i powiedzieliśmy:„ Jeśli chcesz, abyśmy tu zostali, musisz nas wspierać ”. Otrzymaliśmy wiele wsparcia. Ludzie są chętni, aby nas tu zatrzymać”.

W całym kraju zrezygnowano z wielu innych sklepów wideo, które nadal służą swojej społeczności.

W Melbourne wyszukiwanie obrazów w Richmond jest nadal kultowym faworytem, ​​podczas gdy Galactic Video w centralnej dzielnicy biznesowej Adelajdy ma kolekcję, o której Netflix może tylko pomarzyć.

Według pana Gentle, sklepy wideo wciąż biją na głowę w mnóstwie usług przesyłania strumieniowego.

READ  Podróże wywołały chaos na całym świecie z tysiącami odwołanych lotów

„Prawdopodobnie mamy ponad 25 000 filmów, więc istnieje prawdziwy urok możliwości przeglądania biblioteki bez wybierania dla ciebie przez algorytm. Widzisz wiele różnych filmów, do których normalnie nie masz”.