Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wysoka cena nieudanej historii naprawy PwC

Wysoka cena nieudanej historii naprawy PwC

Właściciel Rebel Sport, Super Retail, jest jedną z pięciu spółek ASX, które niedawno odeszły od PwC. kredyt: Media Fairfax

Grupa finansowa Harmoney Corp i grupa zajmująca się technologiami edukacyjnymi Keypath pozostały w tyle za PwC odpowiednio w grudniu i styczniu.

Deweloper Lendlease pozostaje powściągliwy w kwestii swoich planów audytu. PricewaterhouseCoopers miał w zeszłym roku zastąpić KPMG w pracach audytorskich.

Grupa Macquarie również nie wypowiada się na temat swoich planów po tym, jak w zeszłym roku zgłosiła przegląd swoich usług audytorskich, mający na celu sprawdzenie, czy powinna zakończyć swoją 30-letnią współpracę z PwC. W zeszłym roku Macquarie zapłacił PwC ponad 79 milionów dolarów opłat.

Ironią jest, że prace atestacyjne, w tym audyt, zostały wyróżnione jako jeden z niewielu pozytywów w ubiegłorocznym przeglądzie Swietkowskiego, wywołanym skandalem podatkowym i zleconym przez tymczasową szefową PwC Christine Stebbins.

„Niektóre części PwC w Australii – zwłaszcza branża ubezpieczeniowa – wydają się być wzorem najlepszych praktyk. Firma… powinna zwracać uwagę na te mocne strony podczas przebudowy”. W raporcie napisano.

Ale łatwiej to powiedzieć, niż zrobić. Podstawowym celem zatrudniania firm audytorskich z Wielkiej Czwórki, takich jak PricewaterhouseCoopers, jest powiązanie wyników finansowych z marką, której reputacji nie można kwestionować.

Reputacja PwC jest daleka od tej i w tym roku jeszcze bardziej ucierpi z powodu wpływowych polityków w Canberze, którzy pomogli uwydatnić niewłaściwe postępowanie tych partnerów.

Poziom gniewu politycznego w Canberze nie obniżył się w związku z niejednolitymi osiągnięciami firmy w ujawnianiu skandalu podatkowego.

Najnowszym punktem zapalnym jest upieranie się australijskiej firmy PwC, że nie ma dostępu do raportu przygotowanego przez kancelarię Linklaters, która na zlecenie międzynarodowego biura PwC przeprowadziła niezależne badanie udziału globalnych partnerów w wycieku podatkowym.

Po prostu Podsumowanie na jednej stronie Raport ten został upubliczniony. Mówi, że chociaż sześciu partnerów międzynarodowych powinno było zadać pytania dotyczące udostępnionych im poufnych informacji, w raporcie nie znaleziono dowodów na to, że jakikolwiek pracownik PwC spoza Australii wykorzystywał informacje od PwC Australia w celach komercyjnych.

READ  Narzędzia do szlifowania odgrywają kluczową rolę w przetwarzaniu żywności, roślin i barwników podczas „Zielonej Arabii” – Griffith News
Senatorka Partii Pracy Deborah O'Neill twierdzi, że raport Linklaters uniewinniający partnerów PwC International jest sprzeczny z najnowszymi informacjami przekazanymi przez lokalne organy regulacyjne.

Senatorka Partii Pracy Deborah O'Neill twierdzi, że raport Linklaters uniewinniający partnerów PwC International jest sprzeczny z najnowszymi informacjami przekazanymi przez lokalne organy regulacyjne.kredyt: Alexa Ellinghausena

Burrows, który został zrzucony na spadochronie do roli dyrektora generalnego PwC Australia przez globalną grupę, powiedział w zeszłym miesiącu na przesłuchaniu w Senacie, że grupa odmówiła mu dostępu do pełnego raportu.

„Więc zaakceptowałbyś fakt, że PricewaterhouseCoopers International nie odpowiedział na twoją prośbę, jako dyrektor generalny firmy określanej jako systemowo ważny gracz w australijskiej gospodarce i czy mamy to tolerować jako naród korporacyjny?” „Wygląda na to, że że jest to „stanowisko absolutnie nie do utrzymania”.

Senator Partii Zielonych Barbara Pocock określiła to jako „chroniczną ranę nieuczciwości”.

pobierać

Większy problem, mówi O'Neill, polega na tym, że oświadczenie PwC International w sprawie raportu Linklaters „jest z pewnością niezgodne z dowodami, które otrzymaliśmy w australijskim parlamencie od Rady Praktyków Podatkowych”. [TPB] W ostatnich tygodniach zidentyfikowano nie tylko sześć osób, ale więcej”.

Rada Praktyków Podatkowych, która nagłośniła skandal, zakazując działalności Peterowi Collinsowi, byłemu partnerowi PwC, stwierdziła, że ​​prowadzi obecnie dziewięć dochodzeń związanych ze skandalem podatkowym.

W maju 2023 r. australijska policja federalna ogłosiła, że ​​prowadzi również dochodzenie w sprawie skandalu dotyczącego wycieku podatków.

Jednak kolejną bombą dla PwC będzie prawdopodobnie końcowy raport z dochodzenia Senatu w sprawie uczciwości usług doradczych. Oczekuje się, że publikacja raportu zaplanowana na ten miesiąc zostanie przełożona na maj.

Jak zauważył przewodniczący dochodzenia, liberalny senator Richard Colbeck, w komentarzu wygłoszonym na niedawnym przesłuchaniu, że nie byłoby to miłe dla PwC: „Naprawdę chcę sprawić PwC trochę bólu w związku z tym raportem Linklatera”.

Czytaj więcej:

Biuletyn Business Briefing dostarcza kluczowych wiadomości, ekskluzywnych relacji i opinii ekspertów. Zarejestruj się, aby otrzymywać je każdego ranka w dni powszednie.

READ  Przed Europą Środkowo-Wschodnią czekają czarne perspektywy wzrostu stan