Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Występ dzikiego artysty zapiera dech w piersiach na festiwalu Adelaide Fringe

Występ dzikiego artysty zapiera dech w piersiach na festiwalu Adelaide Fringe

Dwa tygodnie po rozpoczęciu Adelaide Fringe widzowie festiwali wciąż tłumnie pojawiają się dzięki różnorodności pokazów, atrakcji i dzikich akrobacji.

Największy coroczny festiwal sztuki na półkuli południowej rozpoczął się 16 lutego w stolicy Australii Południowej i potrwa do 17 marca, a miłośnicy kultury będą mogli zjeść, napić się i rozkoszować się głównymi atrakcjami w całym mieście.

Przede wszystkim festiwal, który w zeszłym roku przyciągnął 4,5 miliona widzów, prezentuje wschodzących artystów lokalnych i międzynarodowych, prezentując łącznie 1400 wykonawców rozmieszczonych w jednym z festiwalowych centrów wydarzeń plenerowych.

Położone w Rymill Park we wschodniej części Adelajdy, Gluttony jest jednym z takich ośrodków i przoduje dzięki fantastycznym występom prezentowanym na festiwalu Open Access.

Wśród nich znajduje się kolorowe przedstawienie sceniczne Afrique en Cirque, tętniące życiem święto kultury Gwinei z muzyką na żywo, tańcami, akrobacjami i jednym niesamowitym akrobatą, którego trzeba zobaczyć, aby uwierzyć.

Publiczność była pod wielkim wrażeniem, gdy młodzi afrykańscy gracze wykonywali akrobacje przeczące grawitacji i ludzkie piramidy, ale najważniejszym wydarzeniem pokazu był akrobata i jego niesamowita umiejętność zginania ciała do tyłu i do wewnątrz między nogami.

„Najlepszy występ, jaki widzieliśmy na Fringe” – pochwalił w jednej z recenzji jeden z bywalców festiwalu, a inny stwierdził: „Niesamowite przedstawienie, niesamowite akrobacje. Spektakl tego wszystkiego mnie zachwycił”.

Inny dodał: „Niesamowita muzyka na żywo, śpiew, niesamowite akrobacje (wtf on to robił sam????) i akrobacje”.

Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej ekscytującego, komiks Inferno nie zawiedzie.

W programie biorą udział najlepsi australijscy artyści zajmujący się ogniem i burleską. Przez dwa lata z rzędu bilety na występy Inferno w Gluttony były stale wyprzedane, a 60-minutowa produkcja łącząca akrobacje burleskowe z akrobacjami z palącym ogniem stworzyła jedną gorącą noc.

Jest wiele miejsc, skąd to się wzięło, są też kabarety, występy komediowe i pokazy magiczne.

READ  Pierwszy samolot bojowy FA-50 przylatuje do Polski, w planach jest 47 kolejnych

„Gluttony organizuje ogromny program, który zaspokaja potrzeby wszystkich grup wiekowych i zainteresowań, a jego celem jest zanurzenie widzów z bliska i daleka w kolorach, kreatywności i czystej radości” – mówią Elena Kirschbaum i Danielle Michael, współwłaścicielki i dyrektorki centrum wydarzeń.

Michael dodaje: „2024 rok przyniesie jeden z najsilniejszych składów międzynarodowych artystów w historii Gluttony, obejmujący zespoły z Kanady (Cirque Kalabanté), Japonii (YOAH), Republiki Południowej Afryki (Soweto Gospel Choir), Stanów Zjednoczonych (DJ-e Roxanne Roll i Alex Oxley), i Szkocja (Kevin Quantum) – to tylko początek. Jako centrum artystyczne Australii Południowej uwielbiamy także prezentować lokalne talenty w Gluttony.

Jak sama nazwa wskazuje, dzielnica Gluttony to także centrum restauracji i barów. Wielokulturowe lokale gastronomiczne, takie jak kuchnia europejska i azjatycka, są dostępne u 30 sprzedawców żywności, a na miejscu nie brakuje modnych, wyskakujących barów.

Możesz napić się drinka w największym na świecie automacie, który znajduje się w Ayers House na North Terrace w Gluttony.

Wielopoziomowy pop-up to spektakl z gigantyczną puszką piwa Suntory Minus 196 Double Lemon Garden umieszczoną w 11-metrowej fasadzie.

Posiada bar na parterze, parkiet taneczny na drugim piętrze, kolejny bar i stację DJ-ską na dachu, skąd roztaczają się wspaniałe widoki na Ogrody Adelaide.

W Gluttony działa także pop-upowe studio tatuażu. Pig Skin Tattoo Collective prezentuje unikalne projekty różnych artystów tatuażu z Adelajdy. Przyjmują wizyty bezpośrednie tylko wtedy, gdy jesteś graczem.

Impreza Adelaide Fringe Festival potrwa do 17 marca. Więcej informacji i bilety można znaleźć na stronie internetowej www.gluttony.net.au

Przeczytaj powiązane tematy:Adelaida