Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wzrost liczby przypadków COVID w stanie NSW, wzrost liczby przypadków COVID w stanie Victoria, wzrost liczby przypadków ACT COVID, kontynuowanie blokady NSW, kontynuowanie blokady stanu Victoria, kontynuowanie blokady ACT

Komisja Półwyspu Mornington, organ reprezentujący organizacje z obszaru około godziny na południowy wschód od Melbourne, zwróciła się do rządu stanowego o wykluczenie ich z obszaru oznaczonego jako Greater Melbourne w wkrótce wydanym COVID-19. Mapa drogowa ograniczeń.

Grupa napisała do premiera Daniela Andrewsa i dyrektora ds. zdrowia Bretta Suttona, prosząc o sklasyfikowanie półwyspu jako części regionalnego stanu Wiktoria, który ma przejść do lżejszych ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego wcześniej niż Melbourne.

pobieranie

Półwysep Mornington, który obejmuje przedmieścia Portsea, Mount Martha i Wray, został zamknięty na 212 dni. Geelong, położone w podobnej odległości od miasta po drugiej stronie Wiktorii, uważane jest za obszar regionalny.

„Od początku pandemii na Półwyspie Mornington odnotowano mniej niż połowę całkowitej liczby przypadków COVID-19 w porównaniu z naszymi regionalnymi sąsiadami w Greater Geelong” – napisała grupa w liście.

„Ciągłe i przedłużające się przestoje w całym mieście miały niszczący wpływ na gospodarkę Półwyspu Mornington i dobre samopoczucie naszych mieszkańców, ponieważ wiele lokalnych firm zamyka się na stałe lub pracowników bez pracy na czas nieokreślony.

„Jeżeli nasza gmina nie jest częścią regionalnej Wiktorii dla celów nakazów zdrowia publicznego, prosimy o wyjaśnienie przyczyny, zgodnie z poradą zdrowia publicznego lub rozsądnymi wytycznymi rządu, ponieważ nasza społeczność zasługuje na wyjaśnienie.

„Nie akceptujemy ograniczenia ruchu między innymi obszarami miejskimi a Półwyspem Mornington jako uzasadnienia kontynuacji zamknięcia Półwyspu Mornington z miastem Melbourne”.

READ  Pracownik Bunnings pozostawia użytkowników TikTok oszołomionych po ujawnieniu odręcznych znaków