Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Asiana A380 przygotowuje się do wcześniejszej emerytury

Zegar tyka we flocie A380 Asiana Airlines, a południowokoreański przewoźnik przygotowuje się do tego Został nabyty przez długoletniego rywala Korean Air..

Obie firmy połączą się do 2024 r., tworząc połączoną flotę 16 gigantów – największą na świecie po samych Emirates (singapore Airlines również Zmniejsz wielkość swojej floty A380 o połowę tylko od 24 do 12 lat).

A w przypadku Korean Air to ponad 16 A380 – co oznacza, że ​​A380 Asiana, wraz z własnym, zostanie wypuszczony na pastwiska w ciągu najbliższych kilku lat.

Dyrektor generalny Korean Air, Walter Cho, niedawno potwierdził w biuletynach branżowych, że „A380s opuści flotę Korean Air w ciągu pięciu lat”. Lot globalny. Oznacza to, że Korean Air i Asiana dołączą do listy linii lotniczych, które porzuciły A380 – są wśród nich Lufthansa, Air France, Etihad, Malaysia Airlines i Thai Airways.

Asiana przybyła na gigantyczną imprezę nieco spóźniona, odbierając swojego pierwszego A380 w maju 2014 r. – w tym samym roku, co Etihad Airways i Qatar Airways, w ostatniej rundzie zamówień Airbusa.

Ceremonia przekazania pierwszego Airbusa A380 Asiana w maju 2014 roku.

Ceremonia przekazania pierwszego Airbusa A380 Asiana w maju 2014 roku.

(Trzy superjumbo ANA, dostarczone od 2019 r., zostały odziedziczone z zamówienia japońskiej linii lotniczej Skymark w ramach restrukturyzacji jej inwestycji w zbankrutowaną linię lotniczą.)

Muzyka i ruch: sceny z ceremonii przekazania pierwszego Airbusa A380 firmy Asiana.

Muzyka i ruch: sceny z ceremonii przekazania pierwszego Airbusa A380 firmy Asiana.

Jednak podczas gdy Etihad i Katar z dużą dozą stylu zaciągnęły zasłony w swoich A380, tak jak w trzypokojowym Etihad Residence i przestronnym i eleganckim salonie Qatar Airways, Asiana potraktowała piętrowe piętro jeszcze bardziej subtelnie.

Skrzydła Asiana mają coś takiego

Apartamenty Asiana wyglądają jak „kabina kolejowa pierwszej klasy”.

Dwanaście apartamentów pierwszej klasy było bliższych tym z Emirates i Singapore Airlines, z przesuwanymi drzwiami zapewniającymi prywatność, siedzeniem, które zamieniło się w całkowicie płaskie łóżko udrapowane w pluszowe ubranie i 32-calowym ekranem HD, największym tego typu na świecie. czas.

Chociaż nie było miejsca na konfigurację „podwójnego łóżka” w apartamentach SQ sąsiadujących z A380…

…siedzisko dołączone do każdego apartamentu pozwala na prostsze interakcje między starszymi podróżnikami.

Z przodu górnego pokładu znajdował się skromny salon, w którym pasażerowie klasy biznes mogli rozprostować nogi, zjeść przekąskę lub drinka i porozmawiać z innymi podróżnikami.

Ale z pewnością nie było takiego boomu, jak sklep wolnocłowy A380s Korean Air!

Jak wcześniej informowaliśmy, gdy Asiana zostanie wchłonięta przez Korean Air, to też będzie Opuść grupę Star Alliance, w posunięciu, które nie tylko osłabi nieco największy na świecie sojusz, ale także wesprze wspólne przedsięwzięcie partnerów SkyTeam, Korean Air i Delta Airlines.