Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wzywa do wykluczenia „samolubnego” klubu z Sydney

Wzywa do wykluczenia „samolubnego” klubu z Sydney

Kluby NRL z siedzibą w Sydney zostały skrytykowane przez Wayne’a Bennetta w związku z ponownymi wezwaniami szefów ligi do wysłania klubu do Perth.

NRL: Wayne Bennett i Jesse Bromwich rozmawiają z mediami po przegranej Dolphins z Broncos w Brisbane.

Po oszałamiającym sukcesie Dolphins, którzy wygrali swoje pierwsze trzy mecze NRL w tym sezonie, coraz częściej wzywa się komitet ARL do zbadania nowych rynków w celu uzyskania 18 licencji – być może już w 2025 roku.

Oglądaj każdy mecz w każdej rundzie sezonu 2023 NRL Telstra Premiership na żywo w Kayo Sports. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Prezes ARLC, Peter Flandis, jest zainteresowany dalszym rozwojem w walce przed kolejną umową nadawczą w 2027 r., wraz z otwarciem siedziby głównej na zawody z udziałem 20 drużyn do 2030 r. Nie brakuje potencjalnych konkurentów, a wiele ofert już ma koła w ruchu, gotowi do rzucenia kapelusza na ring.

„Nie mieliśmy na to czasu. Może to być rok 2025 lub 2027, kiedy umowa nadawcza ma zostać przedłużona.” Potrójne M.

„Przyjrzymy się bliżej sytuacji Dolphins, aby zobaczyć, co zrobiliśmy dobrze, a co źle i czy jest wystarczająco dużo graczy, aby mieć tę 18. drużynę”.

Mówiąc do The Daily TelegraphHatcher zaproponował ligę składającą się z 18 drużyn, która obejmowałaby drużynę Perth o zmienionej nazwie i piąty klub Queensland NRL, a jedna z dziewięciu drużyn Sydney przeniosłaby się do Australii Zachodniej.

„W Sydney jest wiele drużyn, ale jeśli weźmiesz jedną drużynę z Sydney i przeniesiesz ją do Perth, będziemy mieli bardziej wyrównaną konkurencję z obecnością narodową” – powiedział Hatcher dla News Corp.

„Nie powiem, który zespół (Sydney) musi odejść, zostawię to komisji ARL.

AFL przeniósł drużyny z South Melbourne i Fitzroy i chociaż zajęło to trochę czasu, Sydney Swans i Brisbane Lions są teraz konkurencją.

READ  5 dyscyplin sportowych Team Canada do obejrzenia w ten weekend: 15–17 września – Team Canada

„Potrzebujemy prawdziwego śladu narodowego.

„Wszyscy zgadzają się ze mną za kulisami, ale nikt nie mówi o tym publicznie”.

Przewodniczący Queensland Rugby League Bruce Hatcher. Zdjęcie: Bradley Canaris/Getty Images

Rozmawiając z dziennikarzami na szalonej konferencji prasowej w Brisbane w czwartek, Bennett został zapytany, dlaczego uważa, że ​​istniejące kluby nie chcą ekspansji.

Bennett odpowiedział: „Ponieważ są samolubni”.

„Gdyby Sydney postawiło na swoim, nie graliby nigdzie indziej, tylko w Sydney.

„Nie chcą testować dopasowań ani stanu pochodzenia.

Dlatego poza klubami są administratorzy, którzy muszą podejmować decyzje w interesie tego, czego potrzebuje gra.

„Ale staliśmy się trochę samolubni w klubach i w naszych osobowościach.

„Wszyscy chcemy wygrać Premiership, ale nie chcemy grać przeciwko komukolwiek, aby go wygrać”.

Trener delfinów Wayne Bennett. Zdjęcie: Bradley Canaris/Getty Images

Dyrektor generalny Bulldogs, Phil Gould, był przekonany, że następny zespół powinien ponownie znajdować się w południowo-wschodnim Queensland.

Gould powiedział: „Przez lata mówiłem, że Brisbane potrzebuje drugiego zespołu, a teraz myślę, że potrzebują trzeciego”. Sześć wślizgów z Jasem.

„Jeśli mamy wystawić zespół nr 18, to właśnie tam musi być. Mają populację, mają bazę kibiców, aby to zrobić.

„Nie ma innego miejsca na planecie, które byłoby lepsze dla innego zespołu NRL niż South East Queensland, dla gry i trwałego sukcesu”.

Gould uważa, że ​​talent jest potrzebny 18 zespołom, ale aby mieć pewność, że ci gracze dostaną się do NFL, będą musieli zostać kupieni z każdego klubu.

„Możemy się tam dostać, jeśli odpowiednio opracujemy nasz rozwój i trajektorie, a wszyscy zainwestują w to czas i energię” – powiedział Gould.

„Ale niestety mamy tylko kilka klubów, które działają i wiele klubów, które nie działają. Ale z czasem możemy je wszystkie przyspieszyć i nie stanie się to z dnia na dzień.”

READ  Albanese ogłasza budowę nowego stadionu Hobart dla drużyny AFL Tasmania