Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zak Butters i Marcus Bontempelli zostali uhonorowani najważniejszymi nagrodami AFL, gdy Green przeszedł do historii

Zak Butters i Marcus Bontempelli zostali uhonorowani najważniejszymi nagrodami AFL, gdy Green przeszedł do historii

Gwiazda Port Adelaide, Zach Butters, zdobył swoją pierwszą dużą indywidualną nagrodę, a kapitan drużyny Western Bulldogs Marcus Bontempelli również został doceniony za wybitny sezon w lidze AFL.

Choć Nick Daicos został uhonorowany za imponujący drugi rok w lidze AFL, kontuzja kolana w 21. rundzie pozbawiła go szans na wyprzedzenie Buttersa i Bontempellego w głosowaniu o nagrody.

Gwiazda Richmond, Dustin Martin, był najbardziej zauważalnym zaniedbaniem australijskiej drużyny, gdy Toby Green został pierwszym graczem GWS, który został mianowany honorowym kapitanem drużyny.

Port Adelaide jest obecnie jedynym klubem bez australijskiego kapitana.

Mający 33 lata napastnik Adelaide Taylor Walker stał się najstarszym zawodnikiem, który po raz pierwszy trafił do australijskiej selekcji od rozpoczęcia ery AFL w 1990 roku.

Nick i Josh Daicus, którzy grają także w Collingwood, są pierwszymi braćmi, którzy grają w tej samej australijskiej drużynie od czasu Port Chad i Kena Cornsa w 2007 roku.

Butters otrzymał 17 z 20 możliwych głosów w dwóch ostatnich rundach, aby zdobyć nagrodę dla najbardziej wartościowego gracza Stowarzyszenia Trenerów.

Po 22. turze Daicos zwyciężył w głosowaniu, zdobywając 99 głosów, siedem przed Buttersem.

Sroki opuściły trzy ostatnie mecze ze względu na złamaną rzepkę kolanową i ścigają się z czasem, aby znaleźć się w serii finałowej Collingwood.

READ  Smutne wyznanie Rogera Federera wśród walki o kontuzje

Butters (22 lata) po głosowaniu w 16 z 23 meczów zdobył 109 głosów, a w siedmiu meczach, w tym w 23. rundzie, otrzymał maksymalnie 10 głosów.

Bontempelli wyprzedził także Daicos i zajął drugie miejsce z 102 głosami, na czwartym miejscu znalazł się gwiazdor Melbourne Christian Petracca z 98 głosami, a kapitan Brisbane Lachie Neale na piątym miejscu z 91 głosami.

Jednak Daicus, zdobywca medalu Brownlow przed kontuzją, został doceniony za swój wyjątkowy sezon, zdobywając nagrodę Młodego Gracza Roku Stowarzyszenia Trenerów.

Otrzymał 129 głosów, a za nim plasował się Nick Martin z Essendon, który otrzymał 50 głosów.

Bontempelli zdobył swoje drugie trofeum Leigh Matthewsa w kategorii najbardziej wartościowego gracza NFL, wyprzedzając Daicos.

Gwiazda Bulldogs została również uznana za Kapitana Roku AFLPA – ponownie po raz drugi po zdobyciu tego samego dubletu w 2021 r., a Butters zwyciężył w kategorii Najdzielniejszy zawodnik.

Zwycięstwa Buttersa i Bontempele przed Daicusem rozgrzeją spekulacje na temat Brownlow w przyszłym miesiącu, ponieważ cała trójka wejdzie do australijskiej drużyny i oczekuje się, że uzyska wysoki procent głosów.

Oczekuje się, że obrońca North Melbourne, Harry Chisel, zdobędzie nagrodę Wschodzącej Gwiazdy AFL – wręczoną mu przez Daicos, ubiegłorocznego zwycięzcę.

Chisel miał znakomity debiut w sezonie, zdobywając 54 głosy, a za nim plasował się Will Ashcroft z Brisbane z 39 głosami, po tym jak jego sezon zakończył się w zeszłym miesiącu kontuzją kolana.

Mitch Owens z St Kilda zajął trzecie miejsce z 34 punktami.

Schiesel został także wybrany Graczem Roku Pierwszego Roku Stowarzyszenia Graczy.

Gwiazda Carlton, Charlie Curnow, został uhonorowany swoim drugim z rzędu medalem Colemana w kategorii Najcenniejszy zawodnik ligi.

Martin, obrońca Brisbane Harris Andrews i piłkarz z Zachodu Tom Liberatore byli popularnymi kandydatami do All Australian 22, ale nie dotarli do finału.

READ  Projekt: Julie Bishop pamięta moment, w którym Shane Warren wyciągnął ją z trudnej sytuacji

tata