Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Założyciel Alibaba, Jack Ma, zrezygnował z kontroli nad chińską grupą mrówek

Miliarder handlu elektronicznego Jack Ma zrzeknie się kontroli nad gigantem fintech Ant Group, wiodącym chińskim dostawcą fintech, którego założył.

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak chińskie organy regulacyjne nagle wycofały się z pierwszej oferty akcji firmy dwa lata temu i rozprawiły się z krajowym sektorem technologicznym, atakując otwartego przedsiębiorcę.

Firma podała w piątkowym oświadczeniu, że po restrukturyzacji właścicielskiej „żaden akcjonariusz” samodzielnie lub z innymi podmiotami „nie będzie miał” kontroli nad Grupą Ant.

W listopadzie 2020 r. pierwsza oferta publiczna (IPO) Ant o wartości 37 miliardów dolarów, która byłaby największą na świecie, została odwołana w ostatniej chwili.

Doprowadziło to do wymuszonej restrukturyzacji firmy fintech i spekulacji, że pan Ma będzie musiał zrzec się kontroli.

Podczas gdy niektórzy analitycy twierdzili, że zrzeczenie się kontroli może utorować spółce drogę do wznowienia pierwszej oferty publicznej, zmiany ogłoszone przez grupę w piątek prawdopodobnie spowodują dalsze opóźnienia ze względu na przepisy dotyczące notowań.

Pan Ma wcześniej posiadał ponad 50 procent praw głosu w Ant, ale zmiany spowodują spadek jego udziału do 6,2 procent, według obliczeń Reutera.

Firma jest filią giganta e-commerce Alibaba, który również został założony przez pana Ma – byłego nauczyciela języka angielskiego.

„nieuregulowane” terytorium

READ  Westpac twierdzi, że ceny domów w Australii spadną o 14 procent