Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Założyciel Mastodon mówi, że inwestorzy ustawili się w kolejce od czasu przejęcia Twittera przez Elona Muska |  mastodont

Założyciel Mastodon mówi, że inwestorzy ustawili się w kolejce od czasu przejęcia Twittera przez Elona Muska | mastodont

Założyciel Mastodona powiedział, że odrzucił oferty od ponad pięciu inwestorów z USA, ponieważ rywal Twittera zyskuje na popularności po Elonie Musku. Debiut Chaosu Jako właściciel mediów społecznościowych.

Eugene Roshko, który uruchomił sieć społecznościową typu open source w 2016 roku, powiedział Financial Times, że otrzymał oferty od firm private equity z Doliny Krzemowej, aby zainwestować „setki tysięcy dolarów” w produkt.

Od tego czasu popularność Mastodona gwałtownie wzrosła Przejęcie Twittera za 44 miliardy dolarów piżma w październiku. Roshko powiedział w zeszłym tygodniu, że mastodont Skoczył z 300 000 aktywnych użytkowników miesięcznie do 2,5 miliona Po umowie na Twitterze, w ramach której Musk przywrócił zakazane konta, takie jak konto Donalda Trumpa, i tymczasowo zawiesił dziennikarzy w publikacjach, w tym w New York Times i Washington Post.

Rochko, niemiecki programista, powiedział Financial Times Jej status platformy jako organizacji non-profit był „nietykalny”, a jej niezależność była częścią jej atrakcyjności dla użytkowników. Mastodon ma ponad 9200 patronów na Patreon, internetowej usłudze członkostwa, którzy przekazują ponad 28 000 funtów miesięcznie na platformę między nimi.

„Mastodon nie zamieni się we wszystko, czego nienawidzisz na Twitterze” – powiedział. „Fakt, że można go sprzedać kontrowersyjnemu miliarderowi, fakt, że można go zamknąć, zbankrutować itp. To różnica w modelach”. [between the platforms]. „

Mastodon został wciągnięty w kontrowersyjne podejście Muska do moderacji na Twitterze w tym miesiącu, po tym jak jego konto na Twitterze zostało zawieszone za udostępnienie linku do konta Mastodona na @elonjet, koncie używanym przez Muska. zawieszony aby pokazać lokalizację swojego prywatnego odrzutowca. Musk też Zakaz na jakiś czas Wszystkie linki do Mastodon i użytkowników, którzy skomentowali swoje nazwy użytkownika Mastodon.

Rochko napisał na blogu: „To jest wyraźne przypomnienie, że scentralizowane platformy mogą nakładać arbitralne i niesprawiedliwe ograniczenia na to, co możesz, a czego nie możesz powiedzieć… W Mastodon wierzymy, że nie powinno być pośrednika między tobą a twoją publicznością, a dziennikarze i organizacje rządowe w szczególności nie należy polegać na prywatnej platformie w celu dotarcia do opinii publicznej”.

READ  Polska zwiększy efektywność energetyczną mieszkań z pomocą EBOR i BNP Paribas

Mastodon składa się z „instancji” lub zdecentralizowanych serwerów. Dwa z najpopularniejszych przykładów są prowadzone przez Rochko, a wiele mniejszych spraw jest prowadzonych przez amatorów. Gdy użytkownik dołączy do instancji, może komunikować się z innymi użytkownikami.