Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zamknięcie na stałe można wykonać bez szczepień

Według australijskiego ekonomisty, blokada może być „trwałą” częścią życia, dopóki większość populacji nie zostanie zaszczepiona.

Podczas gdy mieszkańcy Sydney nie mogą się doczekać, czy ich wysiłki związane z zablokowaniem zostaną odzwierciedlone w regresji sprawy Covid-19, ekonomista Gareth Aird powiedział, że być może będą musieli poradzić sobie z ograniczeniami trwającymi znacznie dłużej niż oczekiwano.

Tell Aird, szef australijskiej ekonomii w CommBank australijski Przyszły tydzień będzie miał decydujące znaczenie dla ustalenia, czy termin zamknięcia może zostać wyznaczony w najbliższym czasie.

„Będziemy mieć znacznie lepszą miarę tego, czy bardziej rygorystyczne zablokowanie zmniejszy dzienną liczbę nowych przypadków Covid-19 w sposób, który oznacza, że ​​możemy przewidzieć, kiedy blokada się skończy” – powiedział.

„Jeśli nie, prawdopodobnie staniemy przed scenariuszem gospodarki centralnej, który postrzega zamknięcie w Greater Sydney jako trwałą przewagę, dopóki nie zostanie osiągnięty próg szczepień, który jeszcze nie został określony”.

Premier Gladys Berejiklian nadal promowała szczepionki jako jedyne prawdziwe wyjście z pandemii, wzywając w piątek do federalnego wsparcia w pilnym zaszczepieniu ludzi w zachodnim i południowo-zachodnim Sydney.

Ostrzegałem również, że ograniczenia Może pozostać na miejscu do października, kiedy spodziewano się, że większość populacji zostanie zaszczepiona.

„Naszym wyzwaniem, jak powiedziałam wczoraj, jest życie tak swobodnie i bezpiecznie, jak to tylko możliwe, dopóki nie będziemy mieć wystarczającej ilości szczepionek w broni” – powiedziała.

„Oznacza to, że musimy żyć tak swobodnie i bezpiecznie, jak to możliwe, w sierpniu, wrześniu i październiku, zgodnie z federalną (stanową) inauguracją szczepień”.

W piątek ogłoszono 136 nowych przypadków Covid-19 – najwyższa dzienna liczba do tej pory w obecnej epidemii.

Było tak, mimo że Greater Sydney było zamknięte przez miesiąc.

Uderz w całą australijską gospodarkę

Zamknięcie branży budowlanej i mniej istotnych firm w Greater Sydney w połączeniu z blokadami wiktoriańskimi i południowo-australijskimi miało tragiczne konsekwencje dla PKB kraju, według pana Airda.

READ  Więcej krajów prezentuje szczyt w danych o PKB w II kw.

Jego wcześniejsza prognoza spadku produktu krajowego brutto o 1,4 proc. w kwartale wrześniowym nie wchodziła w rachubę, podobnie jak jego prognoza spadku gospodarczego o 0,7 proc.

Aird argumentował, że wsparcie dochodu dla przedsiębiorstw i pracowników jest najlepszą szansą dla Australii na ożywienie gospodarcze po zakończeniu blokady. .