Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zanieczyszczenie powietrza może zwiększać ryzyko hospitalizacji osób starszych

Zanieczyszczenie powietrza może zwiększać ryzyko hospitalizacji osób starszych

główne punkty:

  • Przewlekłe narażenie na drobne zanieczyszczenia powietrza (PM2,5) może zwiększać ryzyko hospitalizacji osób starszych z powodu chorób układu krążenia, co ma nieproporcjonalne skutki dla mieszkańców dzielnic o niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.
  • Wyniki sugerują, że w celu ochrony zdrowia serca nie istnieje bezpieczny próg przewlekłego narażenia na PM2,5 oraz że nowo zaktualizowana norma EPA dotycząca średniego rocznego poziomu PM2,5 w Stanach Zjednoczonych nie jest wystarczająco niska, aby zmniejszyć obciążenie chorób układu krążenia lub ochrony zdrowia. Ogólnie rzecz biorąc.

BOSTON, MA – Jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Harvard T. H. Chan School of Public Health, przewlekłe narażenie na drobne zanieczyszczenia powietrza (PM2,5) może zwiększać ryzyko hospitalizacji osób starszych z powodu różnych chorób sercowo-naczyniowych.

„Moment przeprowadzenia naszego badania nie może być ważniejszy, a jego implikacje są głębokie” – powiedział główny autor Yaguang Wei, pracownik naukowy w Departamencie Zdrowia Środowiskowego. „Nasze ustalenia ilościowo określają korzyści wynikające z wdrożenia bardziej rygorystycznych zasad kontroli zanieczyszczenia powietrza – nawet bardziej rygorystycznych niż nowe normy EPA, które są znacznie wyższe niż norma 5 mikrogramów na metr sześcienny ustalona przez Światową Organizację Zdrowia”. 7 lutego Agencja Ochrony Środowiska (EPA) ogłosiła aktualizację swoich krajowych norm jakości powietrza atmosferycznego, obniżając średni roczny dozwolony w kraju poziom PM2,5 z 12 mikrogramów na metr sześcienny (µg/m3).3) do 9 µg/m23.

Badanie zostanie opublikowane w Internecie w czasopiśmie The BMJ 21 lutego 2024 r.

Naukowcy sprawdzili dokumentację szpitalną i poziomy narażenia na pył PM2,5 prawie 60 milionów beneficjentów Medicare w wieku 65 lat i starszych w latach 2000–2016. Opierając się na różnych źródłach danych o zanieczyszczeniu powietrza, opracowano mapę predykcyjną poziomów PM2,5 w sąsiednich Stanach Zjednoczonych i powiązano ją z kodami pocztowymi gospodarstw domowych odbiorców. Naukowcy obserwowali każdego beneficjenta co roku aż do jego pierwszej hospitalizacji z powodu któregokolwiek z siedmiu głównych podtypów chorób układu krążenia (CVD): choroby niedokrwiennej serca, choroby naczyń mózgowych, niewydolności serca, kardiomiopatii, zaburzeń rytmu i tętniaka aorty, klatki piersiowej i jamy brzusznej. Przyjrzeli się także ryzyku pierwszego przyjęcia do szpitala w przypadku połączenia podtypów CVD.

READ  Naukowcy obserwują gwiazdę, która zamienia się w ogromny kosmiczny diament

Badanie wykazało, że średnie trzyletnie narażenie na pył PM2,5 wiązało się ze zwiększonym ryzykiem pierwszej hospitalizacji z powodu wszystkich chorób układu krążenia, zwłaszcza choroby niedokrwiennej serca, choroby naczyń mózgowych, niewydolności serca i arytmii. W przypadku złożonych chorób sercowo-naczyniowych badanie wykazało, że w przypadku przewlekłego narażenia na PM2,5 wynoszącego od 7 do 8 µg/m3reprezentatywne dla aktualnej średniej krajowej, ryzyko hospitalizacji z powodu chorób układu krążenia u osób starszych średnio rocznie wynosiło 3,04%. Dla porównania, gdy przewlekłe narażenie na PM2,5 jest zgodne z wytycznymi WHO i wynosi mniej niż 5 µg/m23Średnio ryzyko hospitalizacji z powodu CVD wynosiło 2,59% rocznie. Na podstawie tych szacunków naukowcy obliczyli, że zmniejszenie średniorocznego poziomu PM2,5 o 7–8 µg/m3 Do mniej niż 5 µg/m3 Może zmniejszyć całkowitą liczbę hospitalizacji z powodu chorób sercowo-naczyniowych o 15%.

Nawet w świetle tej poprawy wyniki sugerują, że w celu ochrony ogólnego stanu układu sercowo-naczyniowego nie ma bezpiecznego progu przewlekłego narażenia na pył PM2,5 – twierdzą naukowcy. Zauważają również, że zagrożenia dla zdrowia wynikające z przewlekłego narażenia na pył PM2,5 pozostają znaczące przez co najmniej trzy lata i że w nieproporcjonalny sposób dotykają osób z niższym poziomem wykształcenia, ograniczonym dostępem do opieki zdrowotnej oraz osób mieszkających w dzielnicach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej i ekonomicznej.

„Większe wysiłki na rzecz poprawy jakości powietrza, a tym samym zmniejszenia obciążenia chorobami układu krążenia – główną przyczyną zgonów i główną przyczyną kosztów opieki zdrowotnej” – powiedział główny badacz Joel Schwartz, profesor epidemiologii środowiskowej. „Nasze ustalenia wskazują, że nowo zaktualizowana norma EPA dotycząca PM2,5 jest wyraźnie nieodpowiednia do ochrony zdrowia publicznego”.

Inni autorzy Harvard Chan to Yijing Feng, Mehdi Danish Yazdi, Edgar Castro, Alexandra Stein, Xini Qiu, Adjani Peralta, Brent Cole i Francesca Dominici.

READ  Pilot uchwycił rzadką scenę z okna samolotu

Pieniądze na badanie pochodziły od Narodowego Instytutu Zdrowia (granty R01ES032418, R01MD012769, R01ES028033, R01AG060232, R01ES030616, R01AG066793, R01MD016054, P30ES000002) oraz Fundacji Alfreda P. Sloana (grant G-2020- 13946).

„Związki narażenie-reakcja między przewlekłym narażeniem na drobne cząstki stałe a ryzykiem hospitalizacji z powodu poważnych chorób sercowo-naczyniowych: populacyjne badanie kohortowe”, Yaguang Wei, Yijing Feng, Mahdia Danesh Yazdi, Kanhua Yin, Edgar Castro, Alexandra Stein, Xinyi Qiu, Adjani A. Peralta, Brent A. Cole’a, Francesca Dominici, Joel D. Schwartz, The BMJ, online, 21 lutego 2024 r., doi: 10.1136/bmj-2023-076939

Odwiedź stronę internetową szkoły Harvard Chan School najnowsze wiadomości, Oświadczenia prasoweI Prezentacje multimedialne.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.