Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zaopatrzenie basenów wysycha, ponieważ branża boryka się z problemami związanymi z omikronem

Wydaje się, że brakuje wszystkiego, problemy z łańcuchem dostaw są równoznaczne z letnimi przyjemnościami, które Australijczycy uważają za coś oczywistego.

Właściciele basenów mogą mieć trudności z nadążaniem za konserwacją i dostawami, ponieważ problemy z łańcuchem dostaw Omicron mocno uderzają w sektor.

Organizacja branżowa stwierdziła, że ​​ogólny cios w gospodarkę odczuli również sprzedawcy i technicy basenów.

„Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego niedoboru produktów”, powiedziała Lindsay McGrath, dyrektor naczelna Australian Swimmers and Spa Association.

„I to nie tylko wytworzone produkty (takie jak pompy) – masz produkty towarowe, takie jak wodorowęglan sodu i chlor, które są produkowane na całym świecie.

„Sama (wpływ na ruch) kontenerów żeglugowych, zwłaszcza w produktach towarowych, doprowadziła jedynie do znacznego wzrostu cen”.

Dyrektor generalny Poolwerx, John O’Brien, powiedział, że deszczowe lato w La Nina pogorszyło problem, powodując, że baseny były mniej czyste, jednocześnie zmniejszając podaż soli, która jest używana do konserwacji większości australijskich basenów przydomowych.

Powiedział również, że wymagania dotyczące bliskiego kontaktu ograniczyły jego siłę roboczą w postaci techników nawet o 30 procent w niektórych częściach kraju.

„To prawie idealna burza” – powiedział.

McGrath powiedział, że kolejnym czynnikiem wywierającym presję na branżę jest fakt, że popyt na dostawy i usługi basenów gwałtownie wzrósł we wcześniejszych etapach pandemii.

To dlatego, że wielu uwięzionych Australijczyków zdecydowało się zainwestować swoje pieniądze na podwórkach, na których utknęli.

„Kiedy Covid uderzył, wszyscy siedzieli w domu. Chociaż brakowało podróży, ludzie nadal mieli przepływ gotówki… Popyt przekroczył sufit” – powiedział McGrath.

McGrath powiedział, że nie widział żłobienia cen – raczej marże są jeszcze niższe dla profesjonalistów w basenie.

Zarówno wodorowęglan sodu, jak i chlor są używane do utrzymania czystości i czystości wody w basenie.

McGrath powiedział, że konsumenci mogą być zmuszeni do używania produktów innych niż te, do których są przyzwyczajeni, ponieważ utrzymują się problemy z dostawami, i zalecił właścicielom basenów regularne ich serwisowanie.

READ  Ujawniono szczegóły australijskiego Mitsubishi Outlandera z 2022 r.

„Nie czekaj do września, a będziesz mieć zieloną pulę i rachunek, który kosztuje setki dolarów” – powiedział.

O’Brien powiedział, że niektórzy, którzy zwykle polegają na profesjonalistach w utrzymaniu swoich basenów, być może będą musieli nauczyć się robić to samodzielnie.

„Moja rada jest taka, że ​​ludzie powinni robić to sami – istnieją różne rodzaje witryn z informacjami o tym, jak dbać o swoją kolekcję”.