Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zapaśnicy przeciwko WFI: Kalendarium protestu od okupacji na chodniku do petycji sądowej

Shyama Vasudevana9 minut na przeczytanie

Vinesh Phogat, Sakshi Malik, Bajrang Punia i inni zapaśnicy podczas konferencji prasowej dotyczącej protestu przeciwko Indyjskiej Federacji Zapaśniczej w Jantar Mantar.Raj K Raj/Hindustan Times za pośrednictwem Getty Images

Od pierwszego protestu 18 stycznia w Jantar Mantar w New Delhi do powrotu na to samo miejsce trzy miesiące później, indyjscy zapaśnicy kontynuują walkę z Indyjską Federacją Zapaśniczą i jej prezydentem Brajem Bhushanem Charanem Singhem.

Oto pełna chronologia wydarzeń, od zapaśników protestujących i śpiących na chodniku po pukanie do drzwi Sądu Najwyższego:


18 stycznia

Najsłynniejsi indyjscy zapaśnicy – Bajrang Punia, Phogat Phogat i Sakshi Malik – udali się do Jantar Mantar w New Delhi, aby zaprotestować przeciwko WFI i jej prezydentowi. W Seria poważnych oskarżeńZapaśnicy oskarżyli prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Brija Bhushana, Charana Singha i nienazwanych trenerów o napaść seksualną na zawodniczki, a także grożenie śmiercią. Brij Buchan zaprzeczył wszystkim zarzutom.

Ministerstwo Sportu zwróciło się do Federacji Przemysłu Międzynarodowego o wyjaśnienia i poleciło jej udzielenie odpowiedzi w ciągu 72 godzin.

19 stycznia

Zapaśnicy spotkali się z Ministerstwem Sportu i otrzymali jednak zapewnienia Nie byli zadowoleni. „Właśnie nam to potwierdzili [that they will take action]. Nie otrzymaliśmy z ich strony żadnej satysfakcjonującej odpowiedzi. Nie jesteśmy z tego powodu szczęśliwi. Chcemy zamknąć WFI i wszystkie jej stowarzyszenia stanowe. „Chcemy zacząć od nowa” – powiedział Sakshi.

Indyjscy zapaśnicy Bajrang Poonia, Sakshi Malik, Vinch Phogat i Anshu Malik organizują strajk protestacyjny przeciwko Indyjskiej Federacji Zapaśniczej.Zdjęcie: PTI/Shahbaz Khan

Następnie zapaśnicy spotkali się późną nocą z ministrem sportu Anuragiem Thakurem.

20 stycznia

utworzony plik ioa Siedmioosobowa komisja Aby zbadać zarzuty o molestowanie seksualne. Nastąpiło to po tym, jak zapaśnicy napisali do prezydenta IOA PT Usha: Prosi o oficjalne dochodzenie.

Wśród członków znalazło się czterech sportowców [Mary Kom, Yogeshwar Dutt, Dola Banerjee and Alaknanda Ashok]Sahdev Yadav, prezes Indyjskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów i dwóch adwokatów.

the WFI odrzuciło wszystkie zarzuty, w tym molestowanie seksualne wobec Brij Bhushan. Powiedziała w swojej odpowiedzi do Ministerstwa Sportu. „WFI jest administrowana przez organ wybrany zgodnie z jej konstytucją i dlatego w WFI nie ma miejsca na arbitralność i niegospodarność ze strony jakiejkolwiek osoby, w tym Prezydenta”.

Brij Bhushan, który zwołał konferencję prasową w swoim rodzinnym kraju Gonda, odwołał ją i powiedział, że nie będzie komentował sprawy aż do zakończenia AGM WFI 22 stycznia.

21 stycznia

zapaśnicy odwołać swoje protesty Po otrzymaniu zapewnień Ministerstwa Sportu, że ich skargi zostaną rozpatrzone, powołano komisję nadzorczą, która przeprowadziła szczegółowe śledztwo w sprawie zarzutów zapaśników. Komisji cenzury wyznaczono termin czterech tygodni. Ponadto minister sportu Anurag Thakur powiedział, że prezes Międzynarodowej Federacji Głuchoniemych ustąpi ze stanowiska na cztery tygodnie, do czasu przedstawienia przez komisję nadzorczą swoich ustaleń.

Inquilab, nie Zindabad: Indyjscy sportowcy zadają trudne pytania dotyczące awarii systemu wsparcia

22 stycznia

Brij Bhushan nie występuje w mediach, ponieważ WFI AGM zostało zlikwidowane po utworzeniu komitetu nadzorczego, który zajmował się codziennymi sprawami federacji.

Prezydent Indyjskiej Federacji Zapaśniczej (WFI), Brij Bhushan Charan Singh (C), przybywa, aby przemawiać na konferencji prasowej w Gonda 20 stycznia 2023 r., w następstwie zarzutów o molestowanie seksualne zapaśników przez członków WFI.AFP za pośrednictwem Getty Images

23 stycznia

Tworzy się Komitet Nadzorczy z Mary Kom jako prezes. Powołano pięcioosobową komisję w celu zbadania wszystkich zarzutów wniesionych przez zapaśników, a także była odpowiedzialna za prowadzenie codziennych spraw WFI przez cztery tygodnie.

Inni członkowie komitetu to były zapaśnik Yogeshwar Dutt, były badmintonista Trupti Murgundy, były dyrektor generalny Topps Rajesh Rajagopalan i były dyrektor wykonawczy Accounting Authority (TEA) Radhika Sriman.

24 stycznia

Protestujący zapaśnicy zamieścili na Twitterze Wyrażają swoje rozczarowanie O tym, że rząd nie konsultował się z nimi przed powołaniem komisji nadzoru.

Zapaśnicy powiedzieli, że zapewniono ich, że zostaną skonsultowani przed utworzeniem pięcioosobowego panelu.

„Otrzymaliśmy zapewnienie, że skonsultujemy się z nami przed utworzeniem komitetu nadzorczego. To naprawdę smutne, że nie skonsultowano się z nami” – napisali zapaśnicy na Twitterze, oznaczając premiera Narendrę Modiego, ministra spraw wewnętrznych Amita Shaha i ministra sportu Thakura.

27 stycznia

Tacy jak Bajrang i Finch wycofali się z Zagreb Open [starting on February 1]pierwsza seria rankingowa roku, mówiąc, że nie są gotowi do rywalizacji.

Zapaśnicy przeciwko WFI: jak narastały protesty w ciągu miesięcy

31 stycznia

Tydzień po tym, jak poskarżyli się na powołanie Komisji Cenzury, Ministerstwo Sportu włączyło do niej byłą zapaśniczkę Babitę Fogat.

„Były zapaśnik Babita Phogat został dodany do Komitetu Nadzorczego utworzonego przez Ministerstwo ds. Młodzieży i Sportu w celu przejęcia codziennego zarządzania Indyjską Federacją Zapaśniczą” – poinformowało ministerstwo w oświadczeniu.

06 lutego

Nic nie wskazywało na to, by komisja nadzorcza poczyniła jakiekolwiek postępy w połowie czterotygodniowego terminu. Jeden wybitny zapaśnik, który brał udział w proteście, powiedział, że komisja nie przekazała im żadnych aktualizacji. Zapaśnikom nie powiedziano również, czy mistrzostwa AFC będą kontynuowane.

Protest zapaśników: w połowie dochodzenia w sprawie terminu wyznaczonego przez komisję pytania utknęły w martwym punkcie, a sport w zawieszeniu

20 lutego

Najlepsi indyjscy zapaśnicy, w tym Bajrang, Vinesh, Ravi i Sakshi, zdecydowali się pominąć drugie w rankingu wydarzenie roku – turniej Ibrahima Mustafy, który odbędzie się w dniach 23-26 lutego. To było drugie wydarzenie, z którego wycofali się w ciągu tylu miesięcy.

23 lutego

Ministerstwo Sportu daje komisji cenzury przedłużenie o dwa tygodnie… Podczas gdy UWW, światowa organizacja zapaśnicza, cofnęła Indiom prawa do organizacji Mistrzostw Azji w zapasach 2023. Wydarzenie miało odbyć się w New Delhi od 28 marca do 2 kwietnia , ale to było Jedź do Astany w Kazachstanie.

UWW powiedział: „UWW został zmuszony do zmiany kraju gospodarza Mistrzostw Kontynentalnych ze względu na niedawne wydarzenia w indyjskich zapasach i toczące się dochodzenie prowadzone przez indyjskie Ministerstwo Sportu przeciwko Indyjskiej Federacji Zapaśniczej”.

26 lutego

Vinesh zaatakowała na Twitterze anonimowego członka komitetu nadzorczego, który, jak twierdziła, ujawnił prasie poufne informacje. Zaapelowała do ministra sportu Thakura o podjęcie działań.

21 marca

Ministerstwo ds. Młodzieży i Sportu oraz Target Olympic Platform Scheme zatwierdziło wniosek Bajranga i Phincha o udział w międzynarodowym obozie treningowym. Bajrang otrzymał zgodę na trenowanie w Cholpon-Ata w Kirgistanie przez 16 dni, a Finch otrzymał zgodę na trenowanie w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale przez 11 dni.

Nieszczęśliwi zapaśnicy, nieszczęśliwe ministerstwo: końca indyjskich zapasów nie widać

08 kwietnia

W rozmowie z ESPN Vinesh powiedziała, że ​​zdecydowała się pominąć zagraniczną trasę koncertową, ponieważ czuła, że ​​ważne jest, aby była w pobliżu i śledziła wszelkie postępy w ich skargach na WFI.

„Jak mogę, kiedy tyle się tu dzieje? Jeśli wyjadę za granicę, to tak, jakbyśmy się poddali i zostaliśmy odcięci od systemu. Nie możemy wyjechać za granicę, aby trenować lub rywalizować aż do tej walki”. [against the WFI] skończyć” – powiedziała.

„Zdobycie tego medalu to nic innego jak medal” – Vinesh Phogat o przejęciu systemu

09 kwietnia

Mistrzostwa Azji w zapasach rozpoczynają się w Astanie w Kazachstanie bez Bajranga, Raviego i Fincha w drużynie indyjskiej. Trio, najnowsi zapaśnicy Indii, nie zakwalifikowało się do imprezy, ponieważ pominęli próby.

16 kwietnia

Brij Bhushan mówi, że nie będzie kandydował na stanowisko prezesa WFI w wyborach zaplanowanych na 7 maja. Nie kwalifikował się do ubiegania się o tę rolę, ponieważ zgodnie z prawem sportowym po objęciu funkcji prezesa związku musiał odbyć czteroletnią karencję. Publikowanie przez 12 kolejnych lat. Może jednak nadal pełnić rolę administratora w ramach WFI. „Powiedziałem, że nie będę kandydował na prezydenta, nie powiedziałem, że nie będę kandydował w wyborach” – powiedział PTI.

17 kwietnia

Krajowe Mistrzostwa Kadetów do lat 17 odbywają się w Gonda, obszarze „zarządzanym” przez Brija Buchana. Pomimo tego, że nie zajmował stanowiska w WFI, Brij Bhushan przewodniczył wydarzeniu i był widziany również w interakcji z zapaśnikami.

23 kwietnia

Najlepsi zapaśnicy Indii wracają do Jantar Mantar Kontynuują protest przeciwko WFI i Brij Bhushan. Zapaśnicy oskarżyli Brigga Buchana o molestowanie seksualne siedmiu zapaśników, w tym nieletniej, i powiedzieli, że złożyli skargę na komisariacie Connaught Place dwa dni wcześniej, ale policja nie złożyła jeszcze FIR.

Zapaśnik Fenech Phogat podczas protestu w Jantar Mantar w New Delhi w poniedziałek.Zdjęcie: PTI/Ravi Chowdhury

Przemawiając na konferencji prasowej, Sakshi powiedział: „Złożyliśmy skargę na posterunku policji CP. Minęły dwa dni, ale FIR nie został jeszcze zarejestrowany. Siedem kobiet, w tym nieletnia, również złożyło skargę. żadna praca nie została wykonana.” Jeszcze nic”.

Podium to Footpath: najlepsi indyjscy zapaśnicy szukają wsparcia ze wszystkich stron

24 kwietnia

ministerstwo sportu, W liście do szefa IOA PT UshaZapowiedział, że sprawami WFI zajmie się doraźna komisja powołana przez IOA. W piśmie stwierdzono, że wybory zaplanowane na 7 maja zostały uznane za nieważne, a komisja nadzorująca złożyła swój raport i zaprzestanie istnieć.

Osha powiedział również, że IOA zorganizuje posiedzenie zarządu 27 kwietnia w celu omówienia przyszłego kierunku działań.

25 kwietnia

the Sąd Najwyższy zgodził się rozpatrzyć wniosek zapaśników Stara się o rejestrację FIR przeciwko Brijowi Buchanowi w związku z zarzutami o molestowanie seksualne zapaśniczek.

Panel, któremu przewodniczył główny sędzia Indii DY Chandrachod, powiedział, że zarzuty podniesione przez zapaśników są poważne i wymagają rozpatrzenia przez sąd. Polecił, aby sprawa została ogłoszona w piątek, po przesłaniu zawiadomienia do odpowiednich organów.

Sprawa została wspomniana przez starszego prawnika Kapila Sibala, który powiedział, że FIR nie został złożony pomimo zarzutów o molestowanie seksualne. Powiedział też, że wśród ofiar, których nazwiska zostały usunięte z rejestrów sądowych, jest nieletni.

26 kwietnia

Bajrang Punia (po lewej), Fenech Phogat (w środku) i Sakshi Malik (po prawej) przewodzili protestom zapaśników przeciwko AIFF.Sanchit Khanna/Hindustan Times za pośrednictwem Getty Images

Protestujący zapaśnicy zintensyfikowali wysiłki przeciwko oficjalnej bezczynności w związku z ich wcześniejszymi skargami Apel bezpośrednio do premiera Narendry Modi I minister w swoim rządzie odpowiedzialny za sprawy kobiet.

W serii ostrych i emocjonalnych komentarzy zakwestionowali milczenie Modiego, zwłaszcza w świetle szeroko nagłośnionych planów jego rządu, skoncentrowanych na kobietach.

Sakshi zapytał w interakcji medialnej z PTI: „Premier Modi mówi o„ Beti Bachao ”i„ BetiPadhao ”i słucha„ Mann Ki Baat ”. Czy nie może słuchać„ mann ki baat ”?” „Zaprasza nas do swojego domu, kiedy zdobywamy medale i okazuje nam wiele szacunku i nazywa nas swoimi córkami. Dziś błagamy go, aby posłuchał Man Ki Baata”.

27 kwietnia

IOA utworzyła trzyosobową komisję ad hoc do zajmowania się codziennymi sprawami WFI i przeprowadzania wyborów w ciągu najbliższych 45 dni. Członkami panelu są Soma Sherur, Bhupendra Singh Bajwa i emerytowany sędzia Sądu Najwyższego, którego nazwiska zostaną podane w najbliższych dniach. PT Usha potępia również protesty zapaśnika, twierdząc, że były one „Nie nadaje się do sportu„.

READ  Rybakina pokonała Świątek 6:2, 6:2 i awansowała do finału Indian Wells