Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zapowiedź: Czechy vs Polska – prognozy, informacje o drużynach, składy

Zapowiedź: Czechy vs Polska – prognozy, informacje o drużynach, składy

Sports Mole recenzuje piątkowe mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy pomiędzy Czechami a Polską, włączając prognozy, wiadomości o drużynach i możliwe składy.

Republika Czeska I Polska Ich podróż zaczyna się od piątkowego spotkania w Pradze w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2024.

Obydwa kraje, jako zdecydowani faworyci w grupie E, oczekują bezpośredniego awansu do finału.


Podgląd meczu

©Reuters

Republika Czeska rozpoczyna kampanię kwalifikacyjną ze świadomością, że może poszczycić się dumnym rekordem, jakim jest dotarcie do finału Mistrzostw Europy, odkąd uzyskała niepodległość.

Po raz pierwszy na Euro 96 dotarli do finału i od tego czasu dotarli także do ćwierćfinału i półfinału.

Zostało to zrekompensowane ich marnym rekordem w kwalifikacjach do Pucharu Świata, gdzie udało im się osiągnąć tylko raz (2006) w siedmiu próbach.

Remis był jednak na korzyść Czechów i realistycznie rzecz biorąc, nie będą mieli problemu z utrzymaniem doskonałego rekordu w grupie E.

Dwie najlepsze drużyny zakwalifikują się automatycznie, a pozostałe trzy drużyny w grupie – Mołdawia, Albania i Wyspy Owcze – tylko raz wystąpią w finale.

Mecz ten na papierze uznawany jest za najtrudniejszy, a ostatni występ Czechów był, delikatnie mówiąc, dziwny.

Przegrali pięć z ostatnich sześciu meczów, co doprowadziło do spadku z Ligi Narodów UEFA w 2022 r., ale w ostatnich 13 meczach u siebie zostali pokonani tylko raz.

Ich ostatnia kampania kwalifikacyjna zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ nie dotarli do Mistrzostw Świata w 2022 roku, ale dotarli do ćwierćfinału Euro 2020, rundy, która obejmowała… Patryk Schick Strzelił bramkę turnieju i słynne zwycięstwo w 1/8 finału nad Holandią.

Ten mecz rozpocznie nową erę w historii Polski i nowego trenera Fernando Santosa Również po opuszczeniu stanowiska trenera Portugalii po ośmiu latach.

Trener Polski Fernando Santos podczas konferencji prasowej 24 stycznia 2023 r©Reuters

Santos został zastąpiony Czesław MečenevićKtóry odszedł po odpadnięciu Polski z mundialu w grudniu ubiegłego roku.

READ  Harmonogram zajęć sportowych dla Gimnazjum III, tablica wyników na 29 listopada

Spodziewano się, że Polska zostanie wyeliminowana w 1/8 finału z Francją, ale pomimo tego, że także po raz pierwszy od 1986 roku dotarła do fazy pucharowej mistrzostw świata, spotkała się z ostrą krytyką trenera i zespołu.

Czynnik rozrywki stanął pod znakiem zapytania, gdy Polska zakwalifikowała się do swojej grupy dzięki różnicy bramek z czterema punktami, mimo że zdobyła tylko dwa gole, oba przeciwko Arabii Saudyjskiej.

Santos znany jest z podobnie pragmatycznego podejścia, ale sukcesy na Mistrzostwach Europy 2016 i Lidze Narodów UEFA 2018-19 sugerują, że jest skuteczny.

Polska przegrała tylko raz w ostatnich siedmiu meczach wyjazdowych, wygrywając w Walii i remisując z Holandią, ale jedyną porażką była porażka 6:1 z Belgią.

Podczas ostatniego konkurencyjnego spotkania obu drużyn Polska przegrała u siebie we Wrocławiu w Mistrzostwach Europy w 2012 roku, a Czesi zwyciężyli 1:0, co dało Polsce ostatnie miejsce w grupie A.

Format Czechy (wszystkie konkursy):

Model Polski (wszystkie konkursy):


Wiadomości zespołowe

Reprezentant Polski Robert Lewandowski świętuje po meczu 25 września 2022 r©Reuters

Od czasu ich ostatniego meczu z Turcją w listopadzie nastąpiły kompleksowe zmiany w składzie czeskiej drużyny narodowej.

szef Jarosław Silhavy Pominął 11 zawodników, którzy byli częścią tego zespołu, ponieważ być może szukał nowego startu, i wymienił sześciu zawodników, którzy tym razem nigdy nie grali w drużynie.

Duża część drużyny gra także w piłkę nożną na szczeblu krajowym, a 15 zawodników gra w czeskiej pierwszej lidze.

Nic więc dziwnego, że największym zagrożeniem w ich składzie są ci, którzy grają w pięciu najlepszych ligach, z duetem Bayer Leverkusen Schickiem i Adam Halozek I Fiorentinę Antonina Baraka Ich główne punkty ataku.

West Ham United Tomasz Soczek Jest obecnie najbardziej doświadczonym członkiem drużyny z 56 występami i obejmie stanowisko kapitana.

Rekordzista i król strzelców Polski Robert Lewandowski Będzie kapitanem swojego kraju i ma nadzieję poprowadzić kolejne zwycięstwo na wyjeździe.

READ  Ochs prowadzą pole sportowców biegających na grzbietach; POV pobił dwukrotnie Wiadomości, sport, praca

W kadrze znajduje się mocny włoski skład, w którym ośmiu zawodników regularnie gra w Serie A.

Status tej grupy nie budzi wątpliwości Piotr ZielińskiKto ma świetny sezon z liderem ligi Napoli.

Polska może pochwalić się dwoma jednymi z najbardziej w formie bocznych obrońców w Europie Przemysław Frankowski I Nikola ZalewskiJednak w ofensywnym środku pomocy można skorzystać z obu rozwiązań.

W składzie, w którym występuje duet z Premier League, są wolne miejsca w defensywie Matty Cash I Jakub Kewer Jedyne gwarantowane startery, m.in Kamila Celika Zostało to wykluczone Bartosz Bereziński I Kamila Piątkowskiego Oboje są kontuzjowani.

Wyjściowy skład reprezentacji Czech:
Pawlenka; Koval, Holz, Brabec, Gmelka; Soucek, Kral, Barak; Cerny, Shek, Hlozik

Możliwy skład Polski:
Chesneya. Cash, Kiwior, Bednarek, Frankowski; Kamiński, S. Zieliński, S. Szymański, Linetti, Zalewski; Lewandowskiego


Teksty SM zielone tło

Mówimy: Czesi 1-1 Polska

Dzięki gwiazdorskim talentom w obu atakach to powinien być mecz wygrany, ale powołanie Santosa na trenera Polski powinno sprawić, że drużyna pozostanie silna w defensywie.

Remis nie byłby złym wynikiem dla żadnej z drużyn, o ile uda im się pokonać pozostałe trzy słabsze kraje w swojej grupie.

Aby przeanalizować dane dotyczące najbardziej prawdopodobnych wyników, wyników i nie tylko dla tego meczu, kliknij tutaj.


Najważniejsza wskazówka

Nasi partnerzy-eksperci ds Sporita.com Spodziewają się w tym meczu więcej niż 1,5 gola. Kliknij tutaj Aby dowiedzieć się, czego jeszcze można się spodziewać po tej grze i uzyskać więcej wypróbowanych i przetestowanych wskazówek piłkarskich.Więcej niż 1,5: daneID:509614:1false2false3false:QQ:: z pulpitu db:LenBod:collect13241:

Podgląd e-mailem

Kliknij tutaj, aby uzyskać Kret sportowyCodzienny e-mail z zapowiedziami i prognozami dla każdej ważnej gry!