Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zara i jej pies przewodnik spotkały się z niezliczoną liczbą odmów przyjęcia taksówek i wspólnych przejazdów, mimo że są one nielegalne

Zara i jej pies przewodnik spotkały się z niezliczoną liczbą odmów przyjęcia taksówek i wspólnych przejazdów, mimo że są one nielegalne

Zara Perry została z nią sparowana dopiero po raz pierwszy Przewodnik dla psów Od stycznia, ale odmówiono im przejazdów i wspólnych przejazdów „niezliczoną ilość razy”.

I nie jest sama – 46 procent społeczności osób niedowidzących i niewidomych zgłosiło, że w ciągu ostatnich dwóch lat im także odmówiono korzystania z taksówek i wspólnych przejazdów.

Tymczasem taksówki lub wspólne przejazdy zostały odwołane w przypadku 34 procent osób słabowidzących i niewidomych, a 15 procent padło ofiarą wyśmiewania lub dyskryminacji.

Czytaj więcej: Co naprawdę dzieje się podczas sesji szkoleniowej dla psów przewodników

Zara Perry ma psa przewodnika Quinlana od kilku miesięcy i już odmówiono jej przejażdżek. (w zestawie)

Dzieje się tak pomimo faktu, że odmowa przejazdu osobie, której towarzyszy zwierzę towarzyszące, jest niezgodna z prawem.

Dla Perry’ego te doświadczenia są czymś więcej niż tylko frustracją.

„Niedawno zamówiłem Ubera, a kierowca, który zatrzymał samochód, był bardzo negatywnie nastawiony, gdy tylko zobaczył Quinlana. Od razu spotkała mnie grad pytań, w tym: „Nie patrz na ślepego, czy jesteś pewien, że to prawdziwy pies przewodnik?” „” powiedziała, „kiedy w końcu nas wpuścił.” Odbierając nas, kierowca zapytał mnie, czy mam dywanik lub koc do rozłożenia dla Quinlana.

„Wszystko po to, żeby dostać się do domu moich rodziców w 15 minut. To nie jest najgorszy przypadek, większość z nich nas mija i odwołuje wyjazd. Te ciągłe incydenty sprawiają, że czuję się odizolowana i wykluczona”.

Czytaj więcej: Czego nie robić z psem przewodnikiem i jego trenerem

Zara Perry ze swoim psem przewodnikiem Quinlanem
Perry twierdzi, że Quinlan odmienił jej życie. (w zestawie)

Graeme Innes AM, klient Guide Dogs, prawnik zajmujący się prawami człowieka i były australijski komisarz ds. dyskryminacji osób niepełnosprawnych, również spotyka się z częstymi odmowami korzystania z taksówek i wspólnych przejazdów.

READ  Supermasywna niebieska dziura została odkryta u wybrzeży Meksyku w zatoce Chetumal na półwyspie Jukatan

Walczy o zmianę nielegalnego zakazu korzystania z taksówek i wspólnych przejazdów, zgłaszając władzom kierowców, którzy dyskryminują opiekunów psów przewodników.

Psy z pracą: Dowiedz się o psach z imponującymi życiorysami

Dla Ennisa wysokie prawdopodobieństwo, że zostanie odrzucony przez taksówki lub wspólne przejazdy, oznacza zorganizowanie swojego dnia w oparciu o możliwość odrzucenia przejazdu.

Powiedział: „Taksówki i wspólne przejazdy oznaczają, że tęsknię za spotkaniami lub zobowiązaniami w pracy, czasem spędzonym z rodziną lub przyjaciółmi, a teraz muszę zostawić dużo czasu, aby pozwolić sobie na odmowę. Taka jest rzeczywistość, ale nie musi tak być sposób.”

„Nie ma wątpliwości, że to odrzucenie zbiera żniwo emocjonalne, pozostawia mnie sfrustrowaną, złą i rozczarowaną. Nie wspominając o ogromnym poczuciu wykluczenia i zniszczeniu mojego poczucia niezależności. To jest traumatyczne”.

Aby otrzymać dzienną dawkę 9Honey, Zapisz się do newslettera tutaj.

Pies przewodnik w trakcie szkolenia
Taksówki i firmy przewozowe nie mogą odmawiać przejazdu osobom z psem przewodnikiem. (w zestawie)

Czytaj więcej: Małe miasteczko ze sceną kulinarną, które zawstydza Melbourne

Guide Dogs Australia podnosi świadomość tego wyróżnienia podczas Światowego Dnia Psa Przewodnika.

„Psy przewodnicy odgrywają nieocenioną rolę w przełamywaniu barier dla osób słabowidzących lub niewidomych, umożliwiając im swobodne i bezpieczne poruszanie się oraz poznawanie świata. Jednakże jest to stale utrudniane przez rosnącą liczbę przypadków odmowy dostępu, która w dużej mierze ma miejsce w miastach pole dzielenia się „Nasza społeczność codziennie staje przed tymi wyzwaniami” – powiedział Dale Cleaver, dyrektor generalny Guide Dogs NSW/ACT.

„Poprzez naszą kampanię „Gdziekolwiek możesz, psy przewodniki mogą chodzić” chcemy zwrócić uwagę na obowiązujące przepisy, które zapewniają naszej społeczności sprawiedliwość, bezpieczeństwo, wzmocnienie pozycji i sprawczość. Naprawdę zachęcamy wszystkich do dowiedzenia się więcej na temat tych praw i przeciwstawienia się dla nich o bardziej przyjazny świat dla tych, którzy cierpią z powodu słabego wzroku lub ślepoty, dzisiaj jest nie tylko Światowy Dzień Psa Przewodnika, ale każdego dnia”.

READ  Szczyt G7 w nieładzie z powodu mgły uniemożliwił lądowanie Scottowi Morrisonowi, Emmanuelowi Macronowi i innym światowym przywódcom

Śledź nas na WhatsApp tutaj: Śledź najnowsze wiadomości, styl życia i opinie gwiazd za pośrednictwem naszego kanału WhatsApp. Nie ma żadnych komentarzy, żadnego algorytmu i nikt nie może zobaczyć Twoich prywatnych danych.