Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zaufany doradca Quinna, Sir Michael Oswald, umiera tego samego dnia, co pogrzeb księcia Filipa

Jeden z najbardziej zaufanych doradców królowej Elżbiety zmarł tego samego dnia, w którym 95-letnia królowa uczestniczyła w pogrzebie swojego męża, księcia Filipa.

Sir Michael Oswald, który prowadził stadniny królewskie i odegrał ważną rolę w królewskich interesach wyścigów konnych, zmarł w sobotę w wieku 86 lat po długiej walce z chorobą. czasy Raporty.

Sir Michael doradzał zarówno królowej Elżbiecie, jak i królowej matce i przez lata był regularnie fotografowany wraz z członkami rodziny królewskiej podczas najważniejszych wydarzeń wyścigów konnych.

Jego śmierć była kolejnym ciosem dla królowej, która już od ponad siedmiu dziesięcioleci opłakiwała stratę męża.

Na cześć męża, żony Oswalda, Lady Angela – która przez wiele lat była Królową Matką – powiedziała The Racing Post Sir Michael był „głęboko oddany Królowej i Królowej Matce”.

Jest to stały element ich życia od ponad 50 lat.

Oswald został dyrektorem Stadniny Królewskiej w 1970 roku i piastował to stanowisko przez 28 lat.

Sir Michael Oswald, królowa i książę Filip w 2013 roku. Przypisuj mu: GT
Królowa Elżbieta II rozmawia z Sir Michaelem Oswaldem podczas Vodafone Derby Day na Epsom Racecourse, Epsom Downs, Surrey.  (Zdjęcie: Chris Radburn - PA Images / PA Images via Getty Images)
Królowa Elżbieta II rozmawia z Sir Michaelem Oswaldem podczas Vodafone Derby Day na Epsom Racecourse, Epsom Downs, Surrey. (Zdjęcie: Chris Radburn – PA Images / PA Images via Getty Images) Przypisuj mu: Chris Radburn – PA Pictures/Obrazy PA przez Getty Images