Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zawsze walczę o jak najlepsze wyniki – Patrick Dudek patrzy na lepsze mistrzostwa na 2017 w Grand Prix MotoGP

Zawsze walczę o jak najlepsze wyniki – Patrick Dudek patrzy na lepsze mistrzostwa na 2017 w Grand Prix MotoGP

Patrick Doddick ogłosił się stylowo na scenie Grand Prix w 2017 roku, kiedy zabrał do domu srebrny medal mistrzostw za zwycięzcą Jasonem Doyle’em.

Tym samym Dudek stał się najbardziej utytułowanym debiutantem w historii zawodów.

Po przegranej z powodu kontuzji w 2021 roku, polski kolarz zakwalifikował się do tej edycji SGP po tym, jak zajął trzecie miejsce w 2021 FIM GP Challenge w Zarnovicy na Słowacji.

GP Chorwacji, Donji Kraljevec

„Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tam, gdzie jestem” – Janowski wygląda na podium w SGP 2022

Wczoraj o 08:18

FIM Speedway Grand Prix 2022 rozpocznie się w Jurikan w Chorwacji 30 kwietnia Odkryj + Zapewnia transmisję na żywo ze wszystkich wyścigów 12. Dodik ma nadzieję, że jego powrót do akcji przynajmniej pozwoli mu naśladować osiągnięcia sprzed pięciu lat i rozmawiał z Eurosportem o przyszłym sezonie.

Co myślisz o powrocie do Speedway GP?

Miło jest wrócić i ścigać się z najlepszymi zawodnikami. Czekam na pierwszą rundę w Jurikan i jestem podekscytowany.

W 2017 roku po raz pierwszy miałem świetny sezon i zająłem drugie miejsce. Potem pech z kontuzjami i pod koniec 2020 roku została wyeliminowana z serii. Czy przy odpowiednim występie pod względem formy i sprawności można uczciwie powiedzieć, że jest więcej w przyszłości?

To jest autostrada, więc czasami trzeba mieć szczęście. Kilka razy nie miałem szczęścia w Speedway GP. Kilka razy miałem duże wypadki i miałem problemy z ściganiem się we wszystkich rundach.

Ostatni raz, kiedy miałem Grand Prix, był trudny, ponieważ próbowałem różnych silników i miałem problemy ze znalezieniem dobrej prędkości na torze.

Ale w zeszłym roku iw tym używałem silników Ryszarda Kowalskiego i mam nadzieję, że będzie ok, bo na tych motocyklach czuję się naprawdę szybko.

Jeśli chodzi o Kowalskiego, to wszyscy mówią, że to są silniki do uruchomienia?

Oczywiście wszyscy jeźdźcy powinni mieć dobre wyczucie motocykli. Ale zawodnik musi również współpracować z zespołem i pomyśleć o założeniu odpowiedniej zębatki na rowerze. Nie zawsze to silniki wygrywają wyścig, ale głowa dżokeja jest bardzo ważna na torze.

READ  Mężczyzna został oskarżony o rzekomą napaść na gracza NBL Harry'ego Frollinga

To był dla mnie dobry początek sezonu w tym roku.

Jak myślisz, co możesz zrobić? Czy myślisz, że zobaczymy Patricka Doddicka z 2017 roku lub nawet lepszego?

Mam nadzieję, że po wszystkich rundach Grand Prix MotoGP wrócę na podium.

Trudno powiedzieć, co wydarzy się w ciągu najbliższych sześciu czy siedmiu miesięcy. Nie wiemy, co się stanie, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć. Zadaj mi to pytanie po ostatniej rundzie.

Teraz przesiadłem się na Toruń w polskiej Ekstralidze. Myślałeś o zostaniu z Zieloną Górą w First Division, czy po prostu chcesz ścigać się w Ekstralidze?

To dla mnie ogromna zmiana w mojej karierze w wyścigach motocyklowych. Ale powiedziałem w polskich mediach, że interesuje mnie tylko ściganie się z najlepszymi kolarzami w Ekstralidze. Cały czas muszę dzwonić do najlepszych jeźdźców.

Musiałem zmienić kluby. Nie wiem jak długo zostanę. Mój kontrakt z Toruniem jest na rok.

Patryk Doddick

Źródło obrazu: Eurosport

Twój ojciec ma świetne relacje z Zieloną Górą, a twoja mama jest bardzo związana z Toronem. Więc byłeś w drużynie swojego taty, a teraz próbujesz w drużynie swojej mamy?

To nie ma znaczenia teraz. Oczywiście to śmieszna sytuacja, ale cały czas mieszkaliśmy w Zielonej Górze.

Jakie są Twoje powody wyboru Torunia?

Myślę, że klub w Toruniu jest dobry. Oczywiście przed przeprowadzką rozmawialiśmy z innymi klubami. Ale uznałem, że najlepszym miejscem dla mnie będzie Toruń i kontrakt podpisałem na rok.

Trudno powiedzieć więcej, bo w Toruniu spędziłam zaledwie kilka tygodni. Może później powiem ci więcej o tym, co dzieje się w klubie i drużynie. W tej chwili wszystko wygląda świetnie.

Nie masz w tym sezonie Emila Sivotdinova z powodu jego zawieszenia*, ale masz w zespole wielu dobrych kolarzy, którzy mogą pokryć przejazdy Emila. Czy czujesz, że możesz to zatuszować jako zespół?

Znamy sytuację na świecie, więc wykorzystamy zastępcę jeźdźca dla Emila i Wielkiej Czwórki, a Młodzież musi mieć 46 punktów, aby wygrywać starcia. Matematyka jest prosta!

READ  Pat Cummins wzywa do trzeciej zmiany punktu przez sędziego po tym, jak Sydney zakończył rozmowy

Czy w tym roku polscy kolarze mogą się spotkać i zdobyć złoty medal na Speedway of Nations w Esbjerg trzy lata po zdobyciu srebra?

To jest autostrada i to jest najlepsza odpowiedź na to! Wszyscy znamy zasady Speedway of Nations – wiemy, że chodzi o Wielki Finał iw tym roku będzie tak samo. Musimy ścigać się w ostatnich kwalifikacjach i zdobyć co najmniej 5-4.

Ścigałem się w Esbjerg trzy, cztery lata temu. Nie pamiętam tam swoich wyników, ale tor jest dobry. Zobaczymy, kto ściga się w Speedway of Nations.

Jesteś w kolejnym dobrym zespole w Szwecji z Partkiem Zmerzlikiem w Lijonen. Klub zbudował bardzo dobry zespół. Czy możesz wygrać ligę szwedzką?

Kiedy ścigam się, zawsze walczę o jak najlepsze wyniki dla klubu i tak samo jest w Polsce. Mam nadzieję, że wygramy ligę szwedzką, bo nie mam złotego medalu ze Szwecji – mam tylko kilka srebrnych medali, kiedy ścigałem się w Dakarnie. Czekam na złoto i mam nadzieję, że zdobędziemy je w tym roku.

To ambitny zespół – zgromadzili wielu czołowych zawodników, w tym Dominica Kuberę?

Oczywiście teraz dobrze wyglądamy na papierze, ale wiecie, jak szybka jest autostrada. Czasami nie masz dobrej prędkości na rowerze, a kolarze nie zawsze są na topie. Czasami rozbijasz się i masz przerwę w wyścigach. Poczekajmy na rozpoczęcie sezonu. Nie wiemy, co się stanie!

* Emil Sivotdinov nie weźmie udziału w tegorocznym turnieju z powodu decyzji FIFA zakazującej rosyjskich sportowców w związku z trwającą inwazją na Ukrainę.

Speedway Grand Prix 2022 będzie transmitowany na żywo i bez reklam Odkryj + Z wyścigami na żywo również w Eurosport 2.

Żużel

„Musisz przynieść swoją grę!” – Rozpoczęcie Grand Prix na żużlu 2022 r.

22.04.2022 o 16:38