Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zbanowany za handel w ASX

Akcje Afterpay zamknęły się we wtorek na poziomie 73,51 USD, co oznacza spadek o 12 procent w styczniu io 42 procent poniżej 26,21 USD. Kiedy ogłoszono umowę?. To, co było warte 39 miliardów dolarów, gdy zostało ujawnione pięć miesięcy temu, może być bliższe 23 miliardom dolarów, gdy zostanie zakończone w ciągu dziewięciu dni.

Akcjonariusze opłacani z dołu otrzymają stały stosunek wymiany wynoszący 0,375 akcji zwykłych klasy A za każdą posiadaną przez nich akcję zwykłą z odroczeniem, którą posiadają w standardowym dniu, czyli 21 stycznia.

Połączone akcje zamknęły się we wtorek ceną 148,43 USD. Kursy spadły o 9,5 procent w styczniu io 39 procent w ciągu sześciu miesięcy, po tym, jak nastroje inwestorów zwróciły się przeciwko akcjom technologicznym. Rynek akcji Square wyceniano na 247,26 USD tuż przed ogłoszeniem transakcji.

Założyciele Afterpay, Nick Molnar, w środku, i Anthony Eisen, po prawej, dołączą do Jacka Dorseya, dyrektora generalnego Block. AFR

Akcje skonsolidowane również znalazły się pod presją w wyniku bardziej intensywnej kontroli regulacyjnej. Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów poinformowało na tydzień przed Bożym Narodzeniem Uruchomiłem zapytanie, aby kupić teraz, zapłacić później kredyt.

Macquarie powiedział, że spodziewa się handlować akcjami Afterpay zgodnie z Block, dopóki transakcja nie zostanie zakończona.

„Chociaż historia jest teraz nieco bardziej złożona w porównaniu z momentem, w którym proponowana akwizycja została pierwotnie ogłoszona w odniesieniu do środowiska operacyjnego BNPL, potencjalnego wpływu aplikacji gotówkowej z malejących płatności rządowych i komplikacji technicznych, które wiążą się z wyższymi oczekiwanymi stawkami, [Block] „Akcje pozostają naszym zdaniem niedowartościowane” – powiedział zespół analityków Macquarie kierowany przez Wei Sim w notatce w środę.

Zatwierdzenie przez Bank of Spain jest kulminacją pięciu lat zamachu ASX dla Afterpay, który powstał zaledwie siedem lat temu. Firma toczyła dyskusje na temat regulacji, w tym odpowiedzialnego udzielania pożyczek, dopłat i zgodności z praniem brudnych pieniędzy, a przybyli nowi konkurenci, co doprowadziło do znacznej zmienności na rynku akcji.

Jednak niewiele innych australijskich firm z powodzeniem wyeksportowało nowy model biznesowy, taki jak Pay Next. Ma 10,5 miliona amerykańskich użytkowników. Ale to blednie przed Block, którego system płatności obejmuje aplikację konsumencką używaną przez 70 milionów Amerykanów oraz sprzęt i oprogramowanie do płatności używane przez ponad milion amerykańskich handlowców.

W środowym oświadczeniu ASX prezes Afterpay Elana Rubin podziękowała akcjonariuszom, klientom, handlowcom, interesariuszom i szerszemu organowi regulacyjnemu za „uznanie potencjału tej niesamowitej firmy oraz za dzielenie się wizją sprawiedliwości i wolności finansowej dla wszystkich”.

READ  Wiadomości o kryptowalutach: Jak mężczyzna stracił 8 milionów dolarów sprzedając Dogecoin zbyt wcześnie