Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zdobywca nagrody Berlińskiego Kryształowego Niedźwiedzia, Raphael Kapilinsky, kręci „Budapeszt Diaries”

Rafael KapilinskiW tym tygodniu w Budapeszcie zakończyły się zdjęcia do dramatu „Budapest Diary”. Koprodukcja polsko-węgierska powstała w 1981 r., kiedy pogłębił się kryzys polityczny i gospodarczy w Polsce, a wiele osób wyjechało na Węgry, gdzie represje były mniej dotkliwe, jak podaje Nowy film o Europie.

Kaplinsky jest pisarzem i reżyserem mieszkającym w Londynie, absolwentem brytyjskiej Narodowej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej oraz Londyńskiej Szkoły Filmowej. W 2017 roku zdobył Nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie za swój pierwszy film fabularny „Butterfly Kisses”, brytyjska produkcja.

Więcej od Variety

„Budapeszt Diaries” Kaplinsky’ego opowiada poruszającą historię o związku 11-letniego Erica z jego matką Haną. Twierdzi, że podróżują, aby Eric mógł zobaczyć piękniejszy i bardziej kolorowy świat. W końcu odkrywa, że ​​motywy ich podróży i świata dorosłych są znacznie bardziej złożone, niż sobie wyobrażał.

& # x00201c;  Dziennik Budapeszteński”  - Źródło: dzięki uprzejmości Łukasza Bąka

„Budapeszt Memoirs” – źródło zdjęcia: dzięki uprzejmości Łukasza Bąka

Dzięki uprzejmości Łukasza Bąka

Po kilku występach w polskich serialach, to… Agnieszka JudyckaJej pierwsza główna rola w filmie fabularnym jako matki. W obsadzie znaleźli się głównie polscy aktorzy, m.in. Piotr Rogucki, Mykyta Liaszczenko, Ołeksandr Liaszczenko, Sambor Czarnota, Paweł Janyst, Bartłomiej Firlet, Arkadiusz Smoleński i Klara Bielawka. Wśród węgierskich aktorów największą rolę odgrywa Dorka Grealus.

Produkcja ruszyła w Katowicach w marcu, a później w tym samym miesiącu przeniosła się do Budapesztu. Filmowanie zakończy się we Wrocławiu 19 maja. A na strzelanie zostało 36 dni.

Kapeliński opracował scenariusz, luźno oparty na prawdziwej historii z dzieciństwa, w Cinéfondation Residence, programie EKRAN i warsztatach Ateliers d’Angers, a także był finalistą konkursu Script Pro Scenariusz.

- Źródło: dzięki uprzejmości FNE

– Źródło: dzięki uprzejmości FNE

Dzięki uprzejmości FNE

„Pamiętniki z Budapesztu” zostały wyprodukowane przez Majorzatę Domain i Dominicę Mandela za pośrednictwem Domino Films, a koproducentami z Gaborem Osvathem i Balazem Zacharem przez Filmfabric.

READ  Trener NFL Ben Rutten opuści Essendon-Adelaide z powodu protokołów Covid-19

Film został sfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF), Film Śląski, Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Narodowy Instytut Filmowy – Węgry również wsparł produkcję kwotą 517 000 euro. Całkowity budżet to około 2,5 miliona euro.

Ten artykuł został opublikowany we współpracy z internetowym serwisem informacyjnym Nowy film o Europieobejmujący wiadomości z branży filmowej i telewizyjnej z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Najlepszy asortyment

zapisać się na Różne Biuletyn. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na FacebookI ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.