Złoty stary Federer sztorm pogodowy Sonego, aby dotrzeć do kwatery

LONDYN (Reuters) – Nagłe ulewy rzadko są mile widziane na Wimbledonie.

W związku z tym Włoch Lorenzo Sonego, który zadebiutował na korcie centralnym na przełomowym momencie 5-5 w pierwszym secie swojego spotkania w czwartej rundzie z Rogerem Federerem, nie musiał się zastanawiać, gdy podmuch chmury wysłał graczy do szatni.

Można się tylko domyślać, jaką agonię musiał znosić podczas poniedziałkowego 20-minutowego postoju, gdy dach był odcięty nad mokrym i wietrznym boiskiem, ale w apelacji było jasne, że turbulencje nie były na korzyść Sonego.

Natychmiast popełnił podwójny błąd w świetle reflektorów, aby oddać swój serwis i była to przerwa, której Federer potrzebował, aby udowodnić, że jeśli chodzi o Wimbledon, nie jest łatwy, nawet w wieku 39 lat.

Ośmiokrotny mistrz przetrwał burzę pierwszego seta, od swojego przeciwnika i Rain Gods, aby stać się najstarszym graczem ery Open, który dotarł do ćwierćfinału Wimbledonu ze zwycięstwem 7-5, 6-4, 6-2 nad 23 nasionami.

„To zdumiewające, jaką różnicę może zrobić sytuacja wewnątrz i na zewnątrz” – powiedział Federer, który w przyszłym miesiącu kończy 40 lat, po tym, jak po raz 18. awansował do ćwierćfinału All England Club.

– To były trudne warunki i po pierwszym secie czułem się, jakbym lepiej kontrolował mecz. Nie mogłem być bardziej podekscytowany awansem do ćwierćfinału.

Sonego z pewnością nie garbi się na zielonej trawie, ponieważ dwa lata temu wygrał swój pierwszy tytuł ATP na dachu w Turcji i wydawało się, że cieszy się z wyzwania, jakim jest zmierzenie się z tym człowiekiem, jak nikt inny, jeśli chodzi o tenis na trawie.

Być może był to sztormowe wiatry lub brak treningu meczowego Federera, który grał kilka turniejów w ciągu ostatnich 18 miesięcy, ale szóste rozstawienie zostawiało punkt po punkcie od jego palców w pierwszym secie.

READ  Hasret jako Australijczyk Matthew Denny na czwartym miejscu w dysku

Nawet gdy błąd forhendowy Sonego dał mu prowadzenie 4-3, Szwajcar nie był w stanie się utrzymać, gdy zaserwował seta przy 5-4.

włoski bloki

Odważny Włoch otrzymał owację na stojąco, gdy wyczarował potężny cios Federerowi, który wskoczył na drogę, by złamać ulubionego syna Wimbledonu, aby pokochał remis 5-5.

Potem nastąpił mecz, w którym doszło do 20-punktowej, siedmiopunktowej remisu, słabego strzału Federera od Sonego i kilku potężnych wymian netto, zanim deszcz bezczelnie powstrzymał graczy przed wejściem na ich drogę.

Kiedy gracze wrócili, aby wznowić grę, która trwała już 12 minut w rzeczywistym czasie na rozprawie, zajęło 15 sekund, aby dowiedzieć się, kto został postrzelony na ich nerwy.

To dało Federerowi iskrę, której potrzebował, aby przejść przez resztę rozgrywek po wymianie zaledwie dwóch z dziewięciu punktów przełamania, które zdobył w pierwszym secie.

„Kiedy to ja, w moim roku, znaki zapytania są wszędzie. Musisz jeszcze raz udowodnić sobie, że naprawdę możesz to zrobić” – powiedział Federer, który w 2020 roku przeszedł dwie operacje kolana.

„Teraz zobaczymy, ile zostało mi w zbiorniku. Oczywiście znowu ważne było wygrywanie setów z rzędu”.

W ćwierćfinale rekordowego 58. miejsca 20-krotny mistrz Wielkiego Szlema zmierzy się z drugim zawodnikiem Rosji Daniilem Miedwiediewem lub Polakiem Hubertem Hurkaczem, którego mecze zostaną wznowione we wtorek.