Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zmarł australijski piłkarz, który grał w Queensland i wyróżniał się jako trener w swojej ponad 50-letniej karierze

Zmarł australijski piłkarz, który grał w Queensland i wyróżniał się jako trener w swojej ponad 50-letniej karierze

Autor: Andrew Prentice dla Daily Mail Australia

23:30 27 lutego 2024, aktualizacja 23:30 27 lutego 2024

  • Tożsamość tej ligi rugbyNie żyje Riel van de Velde
  • Był inauguracyjnym dyrektorem generalnym Southern Queensland Crushers
  • Jest także szanowanym trenerem w Brisbane, a następnie w Anglii

Queensland Rugby League pogrążyła się w żałobie po śmierci zawodnika, trenera i działacza Darryla van de Velde.

72-latek, który był pierwszym dyrektorem generalnym nieistniejącej już firmy South Queensland Crushers, u szczytu kariery był także graczem użyteczności publicznej.

Van de Velde został wybrany do reprezentacyjnej drużyny Queensland w 1977 roku, zanim była gwiazda drużyny Brisbane's Easts, Souths & Redcliffe skupiła się na trenowaniu.

Poprowadził Redcliffe'a do kolejnych stanowisk Premiership, zanim udał się do Anglii, gdzie objął obowiązki trenera w Castleford, Huddersfield i Warrington.

Następnie wrócił do Sunshine State, aby pomóc założyć Ligę Mężczyzn po przejęciu dowództwa nad Crushers.

Liga rugby Queensland pogrążyła się w żałobie po śmierci ukochanego menadżera Darryla van de Velde
Van de Velde poprowadził Redcliffe'a do kolejnych Premiership w Brisbane, po czym udał się do Anglii, gdzie spędził okresy w Castleford, Huddersfield i Warrington (na zdjęciu)

Van de Velde przez ponad dziesięć lat był także członkiem Zarządu QRL, gdzie znakomicie spisał się jako dyrektor konkursów ogólnostanowych.

Prezydent QRL Bruce Hatcher złożył kondolencje rodzinie Van de Velde i bliskim przyjaciołom, w tym gwiazdorowi Broncos Alanowi Langerowi.

„Daryl osiągnął wiele wspaniałych rzeczy i cieszył się dużym szacunkiem w społeczności ligi rugby” – powiedział Hatcher.

„To może być trudny mecz w najlepszych momentach, więc możliwość gry, trenowania i pełnienia funkcji sędziego na tak wysokim poziomie przez tyle lat jest świadectwem jego charakteru i miłości do gry”.

„Jego pasja do ligi rugby, szczególnie w Queensland, była zawsze widoczna na tablicy oraz podczas licznych podróży i przedsięwzięć po całym stanie”.

Tożsamość Premier League Lee Crooks przypisuje Van de Velde „zmianę swojego życia” wkrótce po podpisaniu kontraktu z Castleford na początku lat 90. po burzliwym okresie w Leeds.

READ  Żona Chrisa Godwina oskarża trenera Tampa Bay Buccaneers o „rażące kłamstwo”

– powiedział prezes Ipswich Jets Steve Johnson Wiadomości Corp Van de Velde zostanie zapamiętany jako człowiek, który aspirował do elitarnego talentu, a także miał twardą, ale uczciwą naturę.

Van de Velde nie miał również wątpliwości, że Billy Slater będzie odnoszącym sukcesy trenerem drużyny Maroons na poziomie Oregonu – i udowodnił, że w dużej mierze miał rację.

„Znał grę tak dobrze” – powiedział Johnson.

Znał oddolną ligę rugby i zawsze skutecznie chronił strukturę gry.

„Daryl był niezwykle utalentowany w każdym aspekcie gry [also] Człowiek, który wierzył, że Billy Slater będzie dobrym trenerem ze stanu pochodzenia, okazał się słuszny.

„Darryl nie bał się podjąć niepopularnej decyzji, pod warunkiem, że była to uczciwa i właściwa decyzja”.