Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szepty transferowe, kontrakty, podpisy, Helum Lockie, Phil Gould, Sharks, Braden Hamlin-Oyele, Josh Asiata, powroty z NFL, wiadomości, filmy, najważniejsze wydarzenia

Szepty transferowe, kontrakty, podpisy, Helum Lockie, Phil Gould, Sharks, Braden Hamlin-Oyele, Josh Asiata, powroty z NFL, wiadomości, filmy, najważniejsze wydarzenia

Dyrektor generalny drużyny piłkarskiej Cowboys, Michael Luck, zaprzeczył twierdzeniom szefa Bulldogs Phila Goulda, jakoby obrońca wioślarza Heilum Luki uruchomił dla niego opcję rocznego zawodnika pozostania w North Queensland do końca sezonu 2025.

Gould stwierdził to w środę w swoim podcaście „Six Tackles with Gus”, zauważając, że „Luki podjął decyzję o pozostaniu” i że Cowboys „nie sądzili, że do tego dojdzie”.

„Oni (Kowboje) musieli podjąć tam pewne decyzje dotyczące górnego pułapu wynagrodzeń” – powiedział Gould.

„Hailom Lockie, w pewnym sensie oczekiwano, że otrzyma dużą ofertę przeniesienia się gdzie indziej do Dragons lub Dolphins.

Jedynym miejscem, w którym można obejrzeć na żywo dwa pierwsze mecze w Las Vegas, jest Fox League, dostępna na platformie Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

„Miał wybór, czy zostać w klubie, i zdecydował się zostać. Nie sądzę, że spodziewali się, że tak się stanie.

„Będzie to wywierać dużą presję na zatrzymanie Kolekvo Feniwiyakiego, który jest wybitnym młodym talentem i prawdopodobnie ma znacznie mniejszy kontrakt, niż mógłby uzyskać gdzie indziej.

„Musieli go awansować, aby go zatrzymać, ale nie mieli takich pieniędzy, zwłaszcza po tym, jak Helum Loki podjął decyzję o pozostaniu”.

Phila Goulda. Zdjęcie: Julian AndrewsŹródło: News Corp Australia

Luque jest zasadniczo wolnym agentem od 1 listopada, a jego obecny kontrakt z Cowboys wygasa z końcem bieżącego sezonu. Jak zasugerował Gould, 22-latek ma opcję zawodnika na 2025 rok, którą może aktywować.

Luck twierdzi jednak, że wschodząca gwiazda nie wykonała jeszcze takiego ruchu i że Cowboys nadal pracują nad umową z Lockiem.

„Kontynuujemy współpracę z administracją Hilluma” – powiedział Lack w rozmowie z Courier-Mail.

„To dla nas priorytetowe podpisanie umowy i będziemy nadal pracować nad tym procesem”.

READ  Martino przekonany o pokonaniu kibiców Meksyku w Pucharze Świata

W zeszłym tygodniu The Cowboys pożegnali kłopotliwego napastnika Luciano Leiloę, zabierając 950 000 dolarów rocznie w ramach górnego limitu wynagrodzeń.

Oczekuje się, że North Queensland wykorzysta tę monetę do przedłużenia kontraktu napastnika Robina Cottera, a także będzie rozważać przedłużenie kontraktu Lockiemu i innemu obiecującemu wioślarzowi grzbietowemu z Kolekvo Feniwiyake – obaj wzbudzili duże zainteresowanie rywalizujących klubów.

Biorąc pod uwagę najnowsze osiągnięcie Goulda, należy się zastanowić, czy Bulldogs są jednym z klubów, które również chcą pozyskać Luque.

Helum Loki (zdjęcie: Ian Hitchcock/Getty Images)Źródło: Getty Images

Ujawniono wstrząs Sharks Enforcer o wartości 2,2 miliona dolarów

Braden Hamlin-Oyele ujawnił, że zaledwie godzina dzieliła go od podpisania lukratywnego kontraktu z Warriors, zanim zmienił zdanie.

Przedłużenie kontraktu Sparrowa z Sharks ogłoszono w zeszłym tygodniu po doniesieniach, że otrzymał trzyletni kontrakt wart 2,2 miliona dolarów na powrót do Auckland.

Według CechaHamelin Oyele już szukał miejsca na nocleg w mieście, w którym się urodził i kalkulował koszty swojej przeprowadzki.

Ponieważ ostateczny termin składania ofert przez Warriors wyznaczono na piątkowy wieczór, 29-latek odrzucił ofertę Andrew Webstera o godzinie 22:30 czasu NZT.

„Rozmawiamy od pół godziny do godziny, zanim będę gotowy do podpisania umowy. Myślałem, że już mnie nie ma” – powiedział.

Co sprawia, że ​​Vegas odnosi sukcesy w NFL? | 05:49

„Liczba, jaką zaoferowali Warriors, była świetna, umowa była niesamowita finansowo, a trzy lata zapewniały doskonałe bezpieczeństwo.

„Przyjechałem o 20:30, była 22:30, a Sharks przyszli do mojego menadżera z ostatnią ofertą i powiedzieli: „Nie chcemy, żeby odchodził, to nasza najlepsza oferta”.

„Chodziło o myślenie o szczęściu na boisku i poza nim, a to decyzja, której nie podjąłem lekko.

„Nie chciałem też przegapić okazji do znalezienia kogoś innego, gdyby przegapił Warriors”.

READ  Lionel Messi uderza Louisa van Gaala za „długie piłki”, gdy Argentyna pokonała Holandię | Amy Martinez: bezużyteczny sędzia | wiadomości piłkarskie

W oświadczeniu klubowym Hamlin-Ollie ujawnił również emocjonalny moment, który pomógł mu podjąć decyzję o pozostaniu w hrabstwie.

„Przeżyłem ten moment, w którym zdałem sobie sprawę, że musiałem spojrzeć na chłopców i powiedzieć im – jeśli odchodzę – to odejdę” – powiedział Hamlin-Oyeli.

„Po prostu się załamałem i płakałem, a potem zdałem sobie sprawę, że moim przeznaczeniem jest być rekinem Cronulla tak długo, jak tylko się da, i że moim przeznaczeniem jest przebywanie w hrabstwie.

„Ten klub jest dla mnie wszystkim, a chłopcy są dla mnie wszystkim”.

Na razie Hamlin Oyele koncentruje się na leczeniu kontuzji kolana, która może wykluczyć go z pierwszych meczów sezonu.

Otrzymuj najnowsze wiadomości, najważniejsze informacje i analizy NRL prosto do swojej skrzynki odbiorczej za pośrednictwem Fox Sports Sportmail. Otwórz konto teraz!!

Kenny został zawieszony z powodu wpisu w mediach społecznościowych 00:24

Więcej aktualności z NRL

WSKAZÓWKI DLA ZESPOŁU RD 1: Ujawniono zespół Broncos z Vegas; Tajna sesja spaceru z królikiem

Gwiazdy NFL NRL chce: Maniac QB rozpęta piekło; Liga potworów powraca do 166 kg

Codziennie w Vegas: „Cel na plecach” – przestroga Walsha przed mitem; Stany Zjednoczone są zdezorientowane maskotką

NRL CRYSTAL BALL: Wibracje krążą; Dziki zwrot akcji, który wywoła chaos w finale

Ma także stworzyć budzącą grozę współpracę w pierwszym rzędzie z Addinem Fonuą-Blake'em, który dołączy do Sharks w 2025 roku, a Hamlin-Uele początkowo był niezadowolony z jego rekrutacji.

„Ale kiedy przestałem zadawać sobie pytanie dlaczego, zdałem sobie sprawę, że Adin wkracza do dobrej grupy atakującej, dobrego zespołu i może dodać swojemu atakowi własnego charakteru, co mnie podekscytowało” – powiedział.

„Właściwie się z nim przyjaźnię. Mieszkaliśmy w pokoju z Juniorem Kiwi. Kiedy podpisał kontrakt, skontaktował się ze mną i powiedział, że nie może się doczekać ponownej współpracy ze mną.

READ  Van der Poel i Philipsen – „Prawdopodobnie obecnie najlepsza kombinacja sprinterska na świecie”

Byli kowboje wracają do NRL

Według doniesień John Asiata planuje powrót do NRL, a trzy kluby są zainteresowane jego usługami po pobycie w Premier League.

30-latek ostatni raz grał dla drużyny Broncos w Australii w 2021 roku, a w latach 2014–2020 wystąpił w barwach Cowboys 128 razy.

Asiata, która może grać w ataku i pomocy, ostatnie dwa sezony spędziła w Leigh Leopards w Anglii.

Jednak według WWOSKontrakt Asiaty wygasa w tym roku, a on chce wrócić do Australii.