Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Życie stewardessy Emirates

Alexandra Kozov nie opłacała kosztów zakwaterowania przez ostatnie 10 lat po tym, jak dołączyła do Emirates Airlines jako stewardesa i mieszka w Dubaju.

33-latka z Sunshine Coast w Queensland pracuje obecnie jako kierownik kabiny po tym, jak wspięła się na szczyt, gdzie korzysta z „hojnego pakietu świadczeń”.

„Nasze zakwaterowanie jest zapewnione, a pensja jest wolna od podatku – nie tylko to, mamy wiele innych rzeczy do załatwienia, takich jak transport i pranie, mamy pełną opiekę medyczną i dentystyczną” – powiedziała Alexandra news.com.au. Zatrzymaj się w Londynie.

„Dobrze się tobą opiekujemy”.

Dzięki zaoszczędzeniu i załatwieniu większości spraw Aleksandrze udaje się sporo zaoszczędzić na swojej wypłacie, a im wyższy stopień, tym większy pakiet.

Na przykład dla nowego pracownika podstawowa miesięczna pensja wynosi 4430 AED (Dirham ZEA) – około 1800 dolarów australijskich.

Ale oprócz tego otrzymują wynagrodzenie w wysokości 63,75 AED (26 USD) za godzinę za 80 do 100 godzin lotu z dodatkiem na posiłki za noclegi dodawane do wynagrodzenia za kolejny miesiąc.

Średnio to ponad 5000 dolarów australijskich miesięcznie w klasie ekonomicznej, ale personel pokładowy otrzymuje wyższe wynagrodzenie i świadczenia w miarę przechodzenia na wyższe stopnie.

Alexandra, która zarabia więcej na swojej roli, powiedziała, że ​​w porównaniu z pracą w Australii, gdzie duża część twojego wynagrodzenia idzie na czynsz i rachunki, oraz pracą dla linii lotniczej ZEA, jest w stanie zaoszczędzić większość swoich dochodów i wydać na takie rzeczy jak podróżowanie po świecie – coś, co często robi.

„Rzeczą, która była dla mnie bardzo atrakcyjna, było niepłacenie podatków oprócz mojej pensji” – powiedziała.

„Mieszkam we własnym mieszkaniu. Możesz albo otrzymać zakwaterowanie od firmy, albo wybrać dietę.”

Linie lotnicze Emirates potwierdziły, że personel pokładowy może zdecydować się na dodatek mieszkaniowy w przypadku rezygnacji z zapewnionego zakwaterowania.

READ  Crypto Trader traci 1,6 miliona dolarów Bitcoin po usunięciu obrazu WhatsApp

Alexandra, była wizażystka, powiedziała, że ​​jej praca pozwoliła jej żyć „życiem marzeń”.

„Miałam dużo szczęścia” – powiedziała news.com.au.

„Po tym, jak dołączyłem, przez półtora roku startowałem w Klasie Ekonomicznej, zanim awansowałem do Klasy Biznes i do zespołu Business Promotion Events.

„Pracowałem w salonie A380 na pokładzie, co bardzo mi się podobało, a zespół ds. aktualizacji naprawdę otworzył mój świat na światowe wydarzenia.

„Mogłem stanąć w okręgu Rod Laver i wręczyć nagrody zwycięskim tenisistom w 2016 roku i w tym samym roku zostałem the Pokaz Ellen (z inną ekipą), ponieważ daliśmy całej publiczności darmowe bilety do Dubaju”.

Alexandra pracowała również w pierwszej klasie, zanim dostała rolę doradcy personelu pokładowego w tej linii lotniczej.

Ukończyła studia z zakresu marketingu i public relations w Brisbane, ale powiedziała, że ​​zawsze chciała pracować w branży lotniczej.

„Odkąd byłam małą dziewczynką, chciałam zostać stewardessą” – powiedziała. „Pamiętam, jak widziałem w telewizji ekipę Emirates z czerwonymi czapkami i niesamowitą czerwoną szminką i myślałem:„ Wow, są takie ładne, chcę to zrobić ”. „

Alexandra powiedziała, że ​​szkolenie jest bardzo intensywne i trwa mniej niż osiem tygodni.

„To rygorystyczny trening, ale zostanie z tobą na całe życie – daje świadomość kulturową, jak zachować spokój i opanowanie, a kiedy zdobędziesz wszystkie te umiejętności, nikt nie może ci ich odebrać” – powiedziała.

Aby to osiągnąć, należy wykonać siedem kroków, począwszy od bezpieczeństwa i sytuacji awaryjnych, szkolenia medycznego, szkolenia w zakresie bezpieczeństwa, gościnności, mundurów służących i nauki obsługi.

Jeśli chodzi o prezentację, personel pokładowy nie może mieć widocznych tatuaży, włosy kobiet muszą być schludnie związane, muszą nosić obcasy i przynajmniej minimalny makijaż – w tym charakterystyczną czerwoną wargę linii lotniczej.

„Zanim pracowałem dla Emirates, byłem wizażystą, więc było mi bardzo łatwo – w końcu dostałem się na sztukę piękną” — powiedział 33-latek.

READ  Kredytobiorcy kredytów hipotecznych przygotowują się na więcej bólu, gdy zbliża się podwyżka stóp RBA

„Od przebudzenia do wyjścia mogę zrobić sobie fryzurę i makijaż w 15 minut”.

W ramach szkolenia personel pokładowy uczy się również podstaw języka arabskiego, z czego Alexandra mogła skorzystać podczas pobytu w Dubaju, który opisuje jako „ekscytujące” miasto z mnóstwem rzeczy do zrobienia i zobaczenia.

„Natychmiast zaaklimatyzowałem się w Dubaju. To miejsce przyjazne ekspatom” – powiedziała.

„To bardzo tętniące życiem miejsce i widziałem, jak bardzo się rozwija na przestrzeni lat.

„Naprawdę stał się miejscem turystycznym dzięki safari, pięknym plażom, wielu wspaniałym restauracjom i jedzeniu z całego świata”.

Praca dla linii lotniczej była „spełnieniem marzeń” i każdemu, kto chce zostać stewardem, zaleca „po prostu aplikowanie”.

„Nauczyłam się tak wiele o świecie, innych kulturach, a także o sobie – a co najważniejsze, po drodze poznajesz niesamowitych przyjaciół” – powiedziała.

33-latka powiedziała, że ​​praca pozwoliła jej prowadzić styl życia, o jakim kiedyś marzyła.

„Jeśli jest coś, o czym myślisz, zgłoś się w 100 procentach i wypróbuj to. Dla mnie to była szansa i niesamowite doświadczenie.”

Kolejny dzień otwarcia Emirates odbędzie się 26 maja w hotelu Holiday Inn w Perth City Centre.