Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

16 marca 2023 Wiadomości z Rosji i Ukrainy

17:34 czasu wschodniego, 16 marca 2023 r

Urzędnicy: Stany Zjednoczone rozważają teraz korzyści płynące z dronów Intela w porównaniu z ryzykiem eskalacji z Rosją

Autorzy: Natasha Bertrand z CNN, Oren Lieberman i Jim Sioto

Stany Zjednoczone przeprowadzają ocenę operacji dronów w regionie Morza Czarnego, rozważając koszty i korzyści lotów nad Rosją. Zostali zmuszeni do zestrzelenia jednego z samolotów Na początku tego tygodnia kilku urzędników powiedziało CNN.

Stany Zjednoczone nie wstrzymały całkowicie lotów na czas zakończenia analizy — urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że wojsko wysłało ten sam model drona, MQ-9 Reaper, na misję w mniej więcej tym samym obszarze nad Morzem Czarnym wkrótce po zderzeniu. . Ten samolot miał zbadać miejsce katastrofy i monitorować Rosjan pod kątem gruzu.

Ale urzędnicy powiedzieli, że wojsko USA „przygląda się uważnie” trasom dronów i ocenia, jak najlepiej zmniejszyć ryzyko konfliktu z rosyjskim wojskiem, które regularnie lata myśliwcami na Krym iz Krymu.

Pentagon planuje przeanalizować ogólne koszty i korzyści latania tymi misjami, porównując potencjalną wartość wywiadowczą konkretnej trasy z ryzykiem eskalacji z Rosją.

Wysoki rangą oficer wojskowy powiedział, że niektórzy w armii amerykańskiej obawiają się, że ograniczenie tras dronów wpłynie na gromadzenie danych wywiadowczych związanych z wojną na Ukrainie. Ale Stany Zjednoczone mają potencjalne alternatywy dla gromadzenia danych wywiadowczych, takie jak satelity szpiegowskie.

Urzędnicy powiedzieli, że Stany Zjednoczone rozważają kolejny lot dronem nad Morzem Czarnym w nadchodzących dniach, co byłoby zgodne ze zwykłym harmonogramem operacyjnym.

Więcej tła: the kolizja Siły Powietrzne USA poinformowały w czwartek, że incydent między rosyjskimi myśliwcami Su-27 a amerykańskim dronem miał miejsce 40-50 mil morskich na południowy zachód od Krymu, nad Morzem Czarnym w międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

Rosja oskarżyła USA o naruszenie przestrzeni powietrznej, którą rzekomo stworzyli dla swojej „prywatnej operacji wojskowej” na Ukrainie – określenia, którego USA nie akceptują. Urzędnicy powiedzieli również, że Rosja nie zgłosiła żadnych ograniczeń w przestrzeni powietrznej.

nowy zrzuty ekranu Raport opublikowany w czwartek przez Pentagon pokazuje, że rosyjskie myśliwce szybko zbliżają się do drona, wlewając na niego paliwo i zdając się uszkadzać silniki drona. Urzędnicy powiedzieli, że Stany Zjednoczone musiały zestrzelić drona nad Morzem Czarnym po tym, jak uderzenie uniemożliwiło jego działanie.

READ  Policja San Francisco zatrzymała autonomiczny samochód, ale nikogo nie było w środku