Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

28 historii, które zdefiniowały Visegrad Insight 2022

28 historii, które zdefiniowały Visegrad Insight 2022

W 2022 r. demokracje w Europie Środkowej i Wschodniej żyją i mają się dobrze. Mimo wojny rosyjskiej i tendencji autorytarnych byliśmy świadkami przełomów politycznych i obywatelskich. Visegrad Insight opublikował setki głosów na temat bezpieczeństwa demokratycznego w Europie Środkowej, które zostały ponownie opublikowane przez dziesiątki partnerów medialnych w językach narodowych. Sprawdź 28 historii, które zdefiniowały miniony rok.

Demokratyczne bezpieczeństwo jest w wiadomościach w Europie Środkowej i Wschodniej. Nie przegap tego, co cię czeka. Przez ograniczony czas oferujemy roczną zniżkę w wysokości 50 procent na przyszły rok. Przekaż znajomym informacje o bezpieczeństwie demokratycznym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Udostępnij ten kod przed 10 stycznia 2023 r.: V4XMA

Subskrybując lub przekazując darowizny, uzyskaj dostęp do analiz, prognoz i scenariuszy czołowych analityków i reporterów monitorujących demokratyczne stawki i rozwijających debatę polityczną z Europy Środkowej do Europy Środkowej.

Elementarz o estońskiej polityce partyjnej ze stycznia 2022. Zobacz, jak daleko zaszła Estonia rok temu. przez Merily Argakasi Marcin Kroll Stypendysta.

Co tak naprawdę powoduje „kryzysy ukraińskie”? Realiści twierdzą, że strategiczna rywalizacja wielkich mocarstw jest nieuniknioną rzeczywistością. Jednak historia już udowodniła, że ​​się mylili – napisał Aliaksiej Kazarski, Visegrad Insight Fellow, przedwojenny.

Rosja podkopuje całą pozimnowojenną architekturę bezpieczeństwa. Napisał, że wydarzenia w Europie Wschodniej w lutym nadal kształtują przyszłość Europy i świata Oksana Worostina, Kolega Marcin Kroll, w swoich złowrogich przepowiedniach na trzy tygodnie przed rozpoczęciem inwazji.

Przeczytaj raport foresight opublikowany dwa tygodnie przed wojną:
Jak zareaguje dziewięć krajów z Europy Środkowej i Wschodniej?.

Przekonywał, że podejmowane przez Zachód próby usprawiedliwienia posunięć Moskwy są chybione Roman Kishore W rozmowie z Wołodymyr Semkew.

To gigant na glinianych nogach. Putin zrobi jedną lub więcej złych rzeczy. To zabije więcej ludzi. Ale wyrok już zapadł. Wkrótce zostanie wdrożony. Czy Putin naprawdę jest chory psychicznie? Czy jest w stanie nacisnąć „przycisk nuklearny”? Jaką rolę odgrywa Ukraina na petersburskim podwórku wobec „miłego faceta o cienkiej skórze”? Roman Kishore Jest prezesem Ukraińskiej Federacji Terapii Psychoanalitycznych.

Kult „Z” mówi więcej o społeczeństwie niż telewizyjny wyczyn Mariny Ovsyannikovej Irina PodolakFUrmer, wiceminister kultury Ukrainy, na początku marca 2022 r. Nie oszukujmy się – rosyjskie społeczeństwo niczym nie różni się od dzisiejszego Putina. Ona dodała, „Dobrzy Rosjanie nie istnieją”, wywołując szeroką debatę.

Przeczytaj ostrzegawczą analizę dotyczącą ograniczania ekstremizmu:
Zakazanie symbolu Z w Europie Środkowo-Wschodniej przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego

Niezależnie od wyniku wyborów na Węgrzech, Polska będzie się wyróżniać, zmieniając dynamikę Europy Środkowej. Oczekuje się, że spór o wojnę Rosji z Ukrainą to tylko część odpowiedzi Wojciecha PrzybylskiegoWyszehradzki redaktor naczelny, w kwietniu.

READ  „Wielkie wyzwanie” Toyoty na rok 2023: dlaczego najbardziej kultowa australijska marka samochodowa nie martwi się niedawnym spadkiem sprzedaży Automotive News

W Bośni i Hercegowinie wiadomość, że europejskie siły zbrojne w Sarajewie, Ifor Althea, otrzymały posiłki, została pozytywnie przekazana w Bośni i Hercegowinie. Juliusz Lőrincz. Niestety obecny reżim jest wynikiem eskalacji i kontynuacji napięć i chaosu, zwłaszcza przez pokolenie polityków, którzy wyszli z wojny w pierwszej połowie lat 90. i ich następców w karierze.

Argumentował, że rządy Węgier i Polski muszą również zmierzyć się z faktem, że mało przemawiają do kogokolwiek innego niż ich wyborcy. Wiktoria Serdault w maju. Na dłuższą metę ani węgierski, ani polski rząd nie mogą zignorować wyników Konferencji w sprawie przyszłości Europy, podczas której obywatele europejscy jasno stwierdzili, że chcą bardziej zjednoczonej i demokratycznej Europy.

Nie zapomnij sprawdzić, jak ta wojna zakończy się dla Europy. Przeczytaj nasz największy raport wybiegający w przyszłość:
https://visegradinsight.eu/war-and-the-future-of-europe/

Napisał, że prezydencja czeska nie może zdecydować, jak postąpić Barbora Kharzova i Peter Cermak.

W ciągu prawie dziesięciu lat żaden z krajów Bałkanów Zachodnich nie osiągnął znaczącego zbliżenia z Unią Europejską. Cały proces jest wzajemnie blokowany. Ze strony Bałkanów Zachodnich niechęć do przeprowadzania poważnych reform i rozstrzygania wewnętrznych i wzajemnych sporów – ze strony Unii Europejskiej niemożność wypracowania konsensusu wśród państw członkowskich co do tempa i sposobu dalszej ekspansji.

Nowy rząd premiera Roberta Golloba wyznaczył kierunek Unii Europejskiej. Wraz z wyborem nowego centrolewicowego rządu w Słowenii.

Alpejska SyberiaRedaktor Foresight pyta, czy rząd nauczy się na błędach Czechów i uodporni politykę na wyzwania nieliberalnej opozycji.

Szczyt NATO w Madrycie wyznaczył strategiczny kierunek NATO na najbliższą dekadę i później, odpowiadając konkretnie na nowy kryzys bezpieczeństwa, w obliczu którego stoi region, związany z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Wyjaśnienia do sekcji FAQ dostarczone przez: Michał Baranowskii Andrzej Michtai Radu Albu-Comănescui Matty’ego Kendrickai Cigitta strobergai Welena Czakarowa i Marcina Zaborowskiego.

Ci przebiegli Niemcy, mówi Kaczyński, nie występują w komedii. Pomimo pozornej zgody między Niemcami a Polską co do znaczenia zdecydowanej i adekwatnej odpowiedzi na wojnę rosyjsko-ukraińską, stosunki pozostawały napięte. przez Adama LeszczyńskiegoMarcin Kroll Stypendysta.

Dane z rejestrów beneficjentów rzeczywistych są kluczowe dla identyfikacji prania pieniędzy, w tym z pieniędzy Kremla. Widzimy jednak, że niektóre instytucje UE i państwa członkowskie dążą do zablokowania tych danych. przez Krzysztof Izdebski, Marcin Kroll Stypendysta.

Gdy kraje bałtyckie wycofują się z regionalnej inicjatywy Chin, Unia Europejska rozważa wprowadzenie zakazu wiz dla Rosjan, a Polska boryka się z poważnym zanieczyszczeniem drugiej co do wielkości rzeki. dla nas Prognoza tygodniowa Zgłoszony w połowie sierpnia.

READ  Kryzys wynajmu mieszkań w Australii jest tak poważny, że pewna rodzina porzuciła kochający plażę styl życia na Złotym Wybrzeżu i przeprowadziła się do Kanady

więcej Futures w Visegrad Insight zespół we wrześniu.

Komisja Europejska zaleciła wstrzymanie 65 proc. funduszy UE dla Węgier, podczas gdy w Izyum odkryto więcej masowych grobów po wyzwoleniu Ukrainy spod rosyjskiej okupacji. Tymczasem wielu przywódców Europy Środkowej i Wschodniej w Londynie złożyło hołd królowej, a rosyjski wpływ na wybory na całym kontynencie pozostaje poważnym problemem.

Porażka Putina na Ukrainie zmusza kraje Azji Środkowej do odwrócenia się od Moskwy Witalij Bortnikowi Przyszły członek Ukrainy.

Dni procesu Władimira Putina w Azji Centralnej dobiegły końca. Teraz musi słuchać, jak dawni pochlebcy mówią mu o granicach jego wpływów, gdy widzi, jak zastępują go przywódcy z Pekinu, Brukseli i Waszyngtonu.

Wystarczyła inicjatywa Sophii, by wykorzystać potencjał rynku energii, wspomniany Ognian Georgiew, Marcin Kroll Stypendysta.

Wbrew powszechnemu przekonaniu Bułgaria nigdy nie polegała na Gazpromie w zakresie zasobów. Jednak warunki, w jakich obecnie znajduje się Bułgaria, byłyby równie trudne do przewidzenia jak wcześniej w tym roku, jeśli nie niemożliwe. Gdy Sofia po raz pierwszy od pokoleń zimuje bez rosyjskiego gazu, w sektorze energetycznym pojawiają się nowe możliwości.

Argumentował, że skoro Republikanie są gotowi wygrać obie izby Kongresu, amerykański izolacjonizm może uderzyć w główny nurt, pozostawiając kwestię finansowania Ukrainy. Milesa R. Maftianaredaktor naczelny Visegrad Insight.

Chiny odgrywają rolę we wspieraniu i legitymizacji reżimu w reżimie Orbana poprzez inwestycje. Zapewnia lukratywne możliwości biznesowe klientom premiera Węgier, które pomagają mu utrzymać władzę. Te wzmocnione więzi pomagają mu również przedstawiać Węgry jako głównego gracza na świecie, zabiegającego o względy nawet od wielkiego mocarstwa. przez Pod redakcją Zgut-PrzybylskiejVisegrad Insight Fellow.

Ze względu na brak Paryża i Berlina Europa potrzebuje wskazówek z Dalekiego Wschodu Radu Albu-ComănescuVisegrad Insight Fellow.

Prawdę mówiąc, w roku 2022 Europa przekreśliła swoją wspólną geopolityczną przyszłość z powodu głębokich podziałów, z których część była skrupulatnie kultywowana w przeszłości. UE nie może wyjść poza poziom konstrukcji gospodarczej, czy może geografii ekonomicznej, jeśli tak bardzo pożądana strategia oddzielenia, autonomii i elastyczności zostanie wdrożona pomimo próśb Niemiec skierowanych do Chin.

Nie ma lepszego czasu niż obecny, aby naciskać na lepszą łączność w okolicy. W całej przestrzeni transatlantyckiej wojna na Ukrainie spowodowała fuzję między potrzebą natychmiastowego działania a potrzebą długoterminowego planowania i wizji, między ciągłym dostosowywaniem się do skutków wojny i przygotowywaniem się na „dzień po”. przez Musimy uważaćHeather Conley, główny doradca GMF.

Weto austriacko-holenderskie w sprawie integracji Rumunii i Bułgarii do strefy Schengen zostało uznane w Bukareszcie za arbitralne, aw Sofii częściowo uzasadnione. przez Adriana Mihaltiano i Spasmir Domaradzki

READ  Kluczowe wydarzenia na rynkach rozwiniętych iw regionie EMEA w przyszłym tygodniu | stan

Doświadczenia Pragi z prezydencji UE pokazują, że jest ona gotowa do pełnienia bardziej znaczącej roli – przekonywał Marcin Ahli Starszy gość.

Centrum władzy przesuwa się zarówno w Europie, jak i wśród sojuszników z NATO. Swoją niezłomnością i wsparciem dla Ukrainy podczas rosyjskiej inwazji Europa Środkowa pokazała, że ​​musi zająć bardziej dominującą pozycję. Polska boryka się z łamaniem praworządności, więc Czechy oferują logiczną alternatywę.

Wotum nieufności spowodowało upadek Bratysławy, a spekulacje szalały. Burzliwy tydzień kończy się na Słowacji pomyślnym wotum nieufności dla mniejszościowego rządu Eduarda Hegera. Trudna sytuacja sprawiła, że ​​Bratysława pogrążyła się w politycznym zamieszaniu, a niektórzy sugerują, że może to podważyć demokrację. przez Matty’ego KendrickaMarcin Kroll Stypendysta.

Wrogie stosowanie przez Rosję propagandy i dezinformacji osiąga nowy poziom, Ostrzegać Alina Paraguanoi Marcin Kroll Stypendysta.

Koncepcja rosyjskiej dezinformacji vs. subtelne i wielopłaszczyznowe, że wiele segmentów społeczeństwa nie dostrzega, w jaki sposób są atakowane.

Pokazuje, że wbrew propagandzie Moskwy sankcje paraliżują rosyjską gospodarkę Bohdana Bernackiegoi Przyszły członek Ukrainy.

Kreml bombarduje krajową i międzynarodową publiczność propagandą, że sankcje UE nie szkodzą Rosji, ale to nieprawda. Dziewiąta runda będzie miała bardziej znaczący wpływ na słabą gospodarkę, ale musi być egzekwowana bardziej rygorystycznie.

Stymulacja monetarna w niewielkim stopniu przyczyniła się do wzrostu współczynnika dzietności w Polsce i na Węgrzech. W Polsce i na Węgrzech od kilkudziesięciu lat obserwuje się spójny wzorzec demograficzny: ich populacja się kurczy. Fidesz i PiS uważają, że promowanie tradycyjnych wartości i ograniczanie praw reprodukcyjnych zwiększy liczbę urodzeń, ale czas pokazał, że nie może to być dalsze od prawdy. Zamiast wyżu demograficznego, mamy baby zagładę, pisze Paweł MarczewskiMarcin Kroll Stypendysta.

Wasza inteligencja jest w Europie Środkowej

Demokratyczne bezpieczeństwo ma swoją cenę. co jest twoje
Zasubskrybuj teraz, aby uzyskać pełny dostęp do analiz ekspertów i dyskusji politycznych w Europie Środkowej.

wiadomości

Cotygodniowe aktualizacje z naszymi najnowszymi artykułami i komentarzami redakcyjnymi.