Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

6 sposobów na odzyskanie jak największej kwoty z zeznania podatkowego

Nie ma sensu chować głowy w piasek, bo szybko zbliża się koniec roku podatkowego.

Wiele osób uważa podatki za nudne, ale w tym roku oczekuje się, że miliony Australijczyków uzyskają hojny zwrot, ponieważ będą mogli wreszcie skorzystać z obniżek podatków wprowadzonych w zeszłym roku.

Według H&R Block, ostatnie badania wykazały, że 32 procent Australijczyków wierzy, że australijski urząd skarbowy dokładniej przeanalizuje ich zeznania podatkowe w tym roku i rozprawi się ze zwrotami podatku.

Warto zainwestować czas w uzyskanie prawidłowego zeznania podatkowego, powiedziała Susan Franks, starszy doradca podatkowy z Australii i Nowej Zelandii.

„Przygotowanie do końca roku podatkowego to jedna z rzeczy, które stają się coraz trudniejsze, im dłużej go opuszczasz” – powiedziała.

“Jest to również jedna z rzeczy, która przynosi niemal natychmiastowe korzyści. Są działania, które możesz podjąć w tym miesiącu, które przyniosą ci korzyści w przyszłym miesiącu. Odrobina uczciwego i natychmiastowego wysiłku zajdzie daleko.”

Dowiedz się, jak się zorganizować i odzyskać jak najwięcej pieniędzy.

1. Upewnij się, że Twoje dane dotyczące pracy z domu są aktualne

Wielu Australijczyków pracowało w tym roku z domu, a dobrą wiadomością jest to, że ATO rozszerzyło uproszczoną metodę rozliczania tych wydatków.

„Możesz żądać 80 centów za godzinę za każdą godzinę pracy w domu, a ta metoda obejmuje koszty telefonu i Internetu, koszty gazu i energii elektrycznej oraz amortyzację mebli biurowych” – wyjaśniła Franks.

„Nie można dokonać osobnego odliczenia za te koszty”.

Związane z: Roszczenia podatkowe, które nie pozostaną bezkarne

Ale jeśli masz duże wydatki, takie jak zakup nowego komputera lub krzesła biurowego, a Twój pracodawca nie pokrywa tych kosztów, możesz mieć prawo do jeszcze większego rabatu.

Oznacza to poświęcenie dodatkowego czasu na dokumentowanie wszystkich wydatków biznesowych z domu, zamiast korzystania ze skrótu 80 centów za godzinę, powiedział Franks.

READ  Płace minimalne rosną, ale wolniej – Carlos Vacas Soriano i Christine Omayer-Pintar بين

„Jeśli korzystasz z tej metody, aby ubiegać się o pracę w domu, musisz być w stanie stworzyć rejestr godzin pracy w domu, taki jak karty czasu pracy lub pamiętniki” – zauważyła.

„Należy pamiętać, że ATO poszukuje każdego, kto próbuje ubiegać się o pracę z wydatków domowych, ale w zamian składa wiele roszczeń dotyczących kosztów podróży i mundurów”.

2. Przekaż darowiznę na cele charytatywne

Według pani Franks, wraz ze zbliżającym się końcem roku podatkowego, jest to najlepszy czas, aby wcisnąć te dwie ostatnie darowizny na twoją ulubioną organizację charytatywną.

„Nie tylko pomagasz wielkim celom, ale czujesz się dobrze, może to poprawić twoje zdrowie psychiczne i możesz ubiegać się o darowiznę przy następnym zeznaniu podatkowym, aby dać mu prawdziwy impuls” – powiedziała.

Ale nie daj się w to wciągnąć, ostrzegła.

„Musisz upewnić się, że darowizna została przekazana zarejestrowanej organizacji charytatywnej” – wyjaśniła. „Darowizny, na przykład za pośrednictwem portali crowdfundingowych, często nie podlegają odliczeniu od podatku”.

Związane z: Jak odzyskać 180 USD podatku?

3. Zainwestuj pieniądze w swoją emeryturę

Franks ujawnił, że mało znaną zaletą systemu podatkowego jest to, że w wielu przypadkach można dobrowolnie wpłacać dodatkowe pieniądze na emeryturę, a następnie ubiegać się o odliczenie od podatku różnicy.

„Na przykład, jeśli zarabiasz średnio około 89 000 dolarów w Australii, płacisz 32,5 centa podatku od większości zarobionych dolarów.Jednak dla większości ludzi emerytura jest opodatkowana tylko w 15%.

W zależności od okoliczności oznacza to, że za każdego dolara, który dobrowolnie wpłacisz do składki, powyżej kwoty zapłaconej przez pracodawcę, będziesz mógł ubiegać się o odliczenie 17,5 centa.

„To bardzo efektywna podatkowo inwestycja w wygodną emeryturę, z korzyściami teraz iw dłuższej perspektywie” – powiedziała.

Dodała, że ​​trzeba będzie spełnić wiele warunków i być może trzeba też wypełnić formularze.

READ  Nowy konkurent BMW serii 3 imponuje

4. Dokonaj zakupu bez podatku

Według pani Franks, jeśli rozważałeś kurs lub zakup mebli do domowego biura, teraz jest na to czas.

„Podobnie, jeśli istnieje uzasadniony zakup, który można odliczyć od podatku, o którym wiesz, że pojawi się w sierpniu lub wrześniu, rozważ przedpłatę w ten sposób, aby móc wcześniej ubiegać się o rabat” – powiedziała.

„Wiedz, że jeśli ubiegasz się o kurs, musi to być związane z twoją pracą teraz – a nie z pracą, którą chciałbyś mieć w przyszłości”.

5. Ogłoś swoją awanturę poboczną

Coraz więcej Australijczyków jest częścią ekonomii koncertów i każdy dochód musi być deklarowany, ale można to również wykorzystać na swoją korzyść.

Eleanor Casabidis, starszy dyrektor ds. polityki podatkowej w CPA Australia, powiedziała, że ​​podczas Covid-19 wiele osób zwróciło się do gospodarki koncertowej, aby związać koniec z końcem.

„ATO zdaje sobie sprawę z tych działalności pobocznych i zestawia dane z platform takich jak Uber, Airbnb i AirTasker z deklaracjami podatkowymi osób fizycznych. Oznacza to, że w tym czasie podatkowym gra jest gotowa do pracy tymczasowej” – ostrzegła.

Dodała, że ​​pracownicy w gospodarce na własny rachunek często pracują jako niezależni kontrahenci, ale pojęcie to obejmuje również osoby, które uzyskują dochody z handlu wymiennego lub dzielenia się.

„Jeśli prowadzisz ludzi, wykonujesz pracę indywidualną lub samozatrudnioną, wynajmujesz samochód lub miejsce do przechowywania, prowadzisz konta w mediach społecznościowych lub sprzedajesz produkty, musisz zadeklarować ten dochód w zeznaniu podatkowym” – wyjaśniła.

„Dobrą wiadomością jest to, że twoje wydatki związane z uzyskaniem tego dochodu mogą podlegać odliczeniu”.

Giganci mogą ubiegać się o odliczenia większości kosztów, które ponoszą w celu uzyskania dochodu. Przykładami mogą być koszty podróży, pojazdów, marketingu, finansów i biura domowego.

„Możesz ubiegać się o odliczenie tylko za procent pracy związanej z twoim użytkowaniem” – powiedziała. „Opłata z Uberem w drodze do domu nie uprawnia Cię do odwiedzenia matki w celu odpisania wszystkich wydatków na samochód”.

READ  Polska opozycja ma nadzieję, że wybory samorządowe odmienią jej losy - Politico

Cassabides ostrzegł, że ATO tłumi także gospodarkę monetarną. Konsekwencje niezadeklarowania dochodów pieniężnych z pracy tymczasowej mogą obejmować odsetki od Twojego rachunku podatkowego oraz sankcje karne i administracyjne. .

Nie musisz jednak deklarować dochodów z działań, które są niewiele więcej niż hobby lub nie mają na celu osiągania zysku, chociaż nie możesz również ubiegać się o odliczenie od nich.

„Nie martw się, nie musisz zgłaszać setek dolarów, które zarobiłeś, sprzedając swoją designerską torebkę lub porzucając swój „ledwie używany” rower na eBayu”.

6. Uporządkuj resztę swoich dokumentów

Nie jest tajemnicą, że ATO może skontaktować się z Tobą w celu dostarczenia pokwitowań i dowodów do pięciu lat od daty złożenia wniosku.

„Tylko nie zapominaj o złotej zasadzie – jeśli nie możesz jej udowodnić, nie żądaj jej” – ostrzegł Franks.

Zasugerowałem, abyś zaczął wcześnie, aby uporządkować swoje ewidencje podatkowe i dokumenty. „To odciąży czas podatkowy po zakończeniu roku podatkowego” – dodała.

„Dokumenty potrzebne do rozpoczęcia wspólnego wypasu obejmują dowód wydatków związanych z działalnością, wyciągi z odsetek bankowych i dochód z wynajmu nieruchomości, żeby wymienić tylko kilka”.

Pani Franks otrzymała również ostrzeżenie – ATO już zgłosiło surowszą kontrolę i kary za roszczenia „kopiuj/wklej”.

„Podczas gdy ATO sympatyzuje z prawdziwymi i uzasadnionymi wykroczeniami, każdy, kto celowo twierdzi, że nie ma prawa, zostanie ukarany” – powiedziała.