Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Papież Franciszek: Pomóż małym producentom żywności na świecie

Papież Franciszek powiedział w poniedziałek, że świat musi zrobić więcej, aby pomóc małym producentom żywności.

w Wiadomość Do Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa Papież powiedział, że kryzys związany z koronawirusem powinien pobudzić wysiłki na rzecz stworzenia globalnego systemu żywnościowego zdolnego wytrzymać przyszłe wstrząsy.

„Doceniam i zachęcam do wysiłków społeczności międzynarodowej, aby umożliwić każdemu krajowi wdrożenie mechanizmów niezbędnych do osiągnięcia niezależności żywnościowej, czy to poprzez nowe modele rozwoju i konsumpcji, czy poprzez formy organizacji społecznej, które chronią lokalne ekosystemy i bioróżnorodność” – napisał Papież. . po hiszpańsku.

„Bardzo korzystne może być wykorzystanie potencjału innowacji, aby wesprzeć małych producentów i pomóc im poprawić ich możliwości i odporność. W tym względzie Twoja praca ma szczególne znaczenie w obecnym czasie kryzysu.”

Orędzie Papieża zostało skierowane do Michaela Korticy, polskiego ministra klimatu i przewodniczącego 42. sesji Konferencji FAO, która odbyła się w Rzymie w dniach 14-18 czerwca.

Założona w 1945 roku FAO ma ponad 194 państwa członkowskie i działa w ponad 130 krajach.

Poza przesłaniem papieskim, pierwszy dzień konferencji uświetniło przemówienie prezydenta Włoch Sergio Mattarelli i Uwagi wstępne przez dyrektora generalnego Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa Chin, Xu Dongyu, który nazwał epidemię „potężnym sygnałem ostrzegawczym dla kruchości i niedociągnięć naszych systemów żywnościowych w rolnictwie”.

W swoim przesłaniu Papież zauważył, że w 2020 r. liczba osób zagrożonych poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego wymagających natychmiastowego wsparcia w zakresie środków do życia osiągnęła najwyższy poziom od pięciu lat.

Ta sytuacja może się pogorszyć w przyszłości. Konflikty, ekstremalne zjawiska pogodowe i kryzysy gospodarcze, wraz z obecnym kryzysem zdrowotnym, są źródłem głodu i głodu dla milionów ludzi”.

„Dlatego, aby zaradzić tym rosnącym słabościom, konieczne jest przyjęcie polityki zdolnej do rozwiązania przyczyn strukturalnych, które je wywołują”.

„Aby zapewnić rozwiązanie tych potrzeb, ważne jest przede wszystkim zapewnienie, że systemy żywnościowe są elastyczne, integracyjne, zrównoważone i zdolne do zapewnienia wszystkim zdrowych i przystępnych cenowo diet” – kontynuował Papież.

READ  Firma Summer Hill została zamknięta

„Z tej perspektywy korzystny jest rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym, która gwarantuje zasoby dla wszystkich, w tym dla przyszłych pokoleń, i promuje wykorzystanie energii odnawialnej”.

„Kluczem do wyjścia z szokującego nas kryzysu jest gospodarka dostosowana do człowieka, nie tylko nastawiona na zysk, ale oparta na dobru wspólnym, przyjazna etyce i szanująca środowisko”.

FAO 2020 Stan bezpieczeństwa żywnościowego i żywieniowego na świecie Raport przewiduje, że pandemia COVID-19 spowoduje, że do końca zeszłego roku dodatkowe 130 milionów ludzi na całym świecie będzie cierpieć z powodu chronicznego głodu.

„Odbudowa gospodarek po pandemii daje nam możliwość odwrócenia dotychczasowego kursu i zainwestowania w globalny system żywnościowy, który jest odporny na przyszłe kryzysy” – powiedział Papież.

„Obejmuje to promowanie zrównoważonego i zróżnicowanego rolnictwa, które uwzględnia cenną rolę rolnictwa rodzinnego i społeczności wiejskich”.

„W rzeczywistości paradoksalne jest odnotowanie, że to właśnie ci, którzy produkują żywność, cierpią z powodu braku lub niedoboru żywności. Trzy czwarte ubogich na świecie żyje na obszarach wiejskich i zależy głównie od rolnictwa”.

„Jednak z powodu braku dostępu do rynków, własności gruntów, zasobów finansowych, infrastruktury i technologii, ci bracia i siostry są najbardziej narażeni na brak bezpieczeństwa żywnościowego”.

Kończąc swoje przesłanie, Papież powiedział, że nie wystarczy po prostu nakreślić programy.

„Konkretne gesty są potrzebne jako podstawa wspólnej przynależności do rodziny ludzkiej i umacniania braterstwa” – napisał, zapewniając konferencji Kościoła katolickiego poparcie dla jej pracy.