Niemcy pod wodzą Zvereva pokonują Polskę pod wodzą Świątka i zdobywają Puchar United – Sport

Sporty

Alexander Zverev pomógł Niemcom pokonać najwyżej rozstawioną Polskę i zdobyć pierwszy tytuł United Cup.

SYDNEY (AFP) – Alexander Zverev obronił dwa punkty meczowe w zaciętym, trzysetowym zwycięstwie nad Hubertem Hurkaczem, pomagając Niemcom pokonać najwyżej rozstawioną Polskę i zdobyć w niedzielę w Sydney swój pierwszy tytuł United Cup.

Siódma rozstawiona na świecie utrzymała remis dzięki zwycięstwu, które nigdy nie miało miejsca 6:7 (3/7), 7:6 (8/6), 6:4 po tym, jak czołowa Iga Świątek pokonała Angelique Kerber 6:3, 6 -0.

Zverev powrócił do swojej partnerki, Laury Siegemund, aby zdobyć tytuł po zwycięstwie 6:4, 5:7, 10:4 nad Świątkiem i Hurkaczem w decydującym meczu debla mieszanego.

„Zostanie mistrzem było dziś dla Was (Polsko) kwestią milimetrów” – powiedział Zverev podczas ceremonii wręczenia nagród.

„Dla mojego zespołu było to wspaniałe i dające dużo frajdy. Nie mógłbym być szczęśliwszy”.

Hurkacz i Zverev nie spotkali się od finałów ATP w 2021 r., podczas których Niemiec ostatecznie został mistrzem.

Zarówno 26, jak i mocny serwis, różnica między nimi w meczu pojedynczym była niewielka, a Hurkacz sprostał wyzwaniu w dogrywce w pierwszym secie.

Dystans ponownie pokonano w drugim secie, po tym jak Polak obronił dwa sety Zvereva przy stanie 5:6.

Tym razem jednak stracił nerwy w tie-breaku i zmarnował dwa punkty mistrzowskie, co pozwoliło Zverevowi zakwalifikować się do decydującej grupy pomimo oznak zmęczenia.

READ  Queensland Maroons pokonali New South Wales Blues. Wynik, konferencja prasowa Billy'ego Slatera, Daley Cherry Evans, pytanie Reese Walsh, wideo

Gdy w meczu Hurkacza zaczęły pojawiać się błędy, Zverev w trzecim secie przełamał prowadzenie 4:3, pokonał skurcze i znalazł sposób na zwycięstwo.

„Byłem wyczerpany” – powiedział Zverev, gdy półfinał Niemiec zakończył się w niedzielę o 2:18.

Dodał: „W połowie drugiego seta byłem naprawdę zmęczony, a w trzecim secie przez dłuższy czas utrzymywałem się na boisku i jakoś udało mi się odpocząć”.

Dodał: „Jest oczywiste, że było to bardzo trudne pod względem psychicznym i fizycznym, ponieważ gra przez trzy kolejne dni, zarówno indywidualnie, jak i mieszanie, jest trudna”.

Naprawdę dumny

Świątek jest w dobrej formie przed Australian Open, ponieważ straciła tylko jednego seta w turnieju drużyn mieszanych, co pozwoliło jej osiągnąć passę 16 zwycięstw z rzędu, która rozpoczęła się od kampanii w Pekinie i Cancun, a zakończyła w zeszłym sezonie.

Była na innym poziomie niż była numer jeden na świecie Kerber, która wróciła po 18-miesięcznej nieobecności spowodowanej porodem i wygrała swoje ostatnie dziewięć meczów z rzędu.

„Czuję, że naprawdę zrobiłem postęp w okresie przygotowawczym i cieszę się, że rozegrałem tutaj tak dobre mecze” – powiedział 22-latek.

„Jestem z siebie naprawdę dumny, ponieważ udało mi się wygrać wszystkie moje single.

Dodała o Kerber: „Miałam wrażenie, że wybiera właściwe miejsca do zabawy i czasami zaskakiwała mnie swoimi decyzjami i wyborami”.

„Wiedziałem, że potrafi tak grać, ale nie miałem zbyt wiele czasu, aby złapać rytm, ponieważ czasami uderzała piłki na lewą stronę.

„Po zmianie piłki poczułem, że moja gra może być bardziej dynamiczna i mogę wywrzeć większą presję na Angelique po prowadzeniu 4:3 (w pierwszym secie).”

Kerber wywarła presję na Świątku, który obronił dwa break pointy i wyrównał wynik na 3-2.

READ  Kwakrzy prowadzą | Wiadomości, sport, praca

Ale mecz się odwrócił, gdy Polka pokonała serwis Kerber, przełamując jej serwis i prowadząc 5:3. Od tego momentu było już ciężko, bo Świątek błyszczał.

Do Australian Open pokonuje Caroline Garcię, Beatriz Haddad Mayę, Sarę Sorribes Tormo i Cheng Qinwen oraz Kerber.

'; var i = Math.floor(r_text.length * Math.random()); dokument.write(r_text[i]);