Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amazon likwiduje 18 000 miejsc pracy, 6% siły roboczej firm w ramach cięcia kosztów

Amazon, gigant handlu internetowego, zwolni ponad 18 000 pracowników w ramach inicjatywy cięcia kosztów, gdy zbliża się globalna recesja.

Nadwyżki operacyjne Amazona stanowią około sześciu procent całkowitej siły roboczej sprzedawcy detalicznego, która liczy 300 000 osób. Na całym świecie Amazon zatrudnia ponad 1,5 miliona pracowników, ale wielu z nich to osoby dorywcze.

Dyrektor generalny firmy, Andy Jassy, ​​ogłosił w czwartek masową redukcję zatrudnienia, nazywając to „trudną decyzją”.

Twierdził, że „niepewna gospodarka” i fakt, że Amazon „szybko zatrudniał w ciągu ostatnich kilku lat” oznaczają, że wewnętrzne przeglądy zaleciły firmie likwidację ponad 18 000 miejsc pracy.

„Pracujemy nad wsparciem osób dotkniętych chorobą i oferujemy pakiety, które obejmują odprawy, przejściowe świadczenia z ubezpieczenia zdrowotnego i wsparcie zatrudnienia za granicą” – powiedział dyrektor generalny.

Tych 18 000, którzy nie będą mieli tyle szczęścia, zacznie tracić pracę od 18 stycznia w wyniku połączenia dobrowolnych zwolnień i zwolnień.

Zrozumiałe jest, że jest to największa redukcja etatów w historii Amazona.

Chcesz przesyłać strumieniowo swoje wiadomości? Flash umożliwia przesyłanie strumieniowe ponad 25 kanałów informacyjnych w jednym miejscu. Jesteś nowy we Flashu? Wypróbuj 1 miesiąc za darmo. Oferta jest dostępna tylko przez ograniczony czas>

Redukcje zatrudnienia w dużej mierze dotkną zespoły operacyjne Amazona, z zespołem ludzi, wiedzą fachową i technologią, ale także zespołami biznesowymi zajmującymi się sprzętem i książkami, które poniosą ciężar zwolnień.

Nie jest jasne, gdzie te redukcje zatrudnienia będą miały zastosowanie na całym świecie, w tym w Australii.

Amazon już przestał zatrudniać i Poinformowano o tym w listopadzie Na horyzoncie pojawiły się masowe redukcje miejsc pracy.

Jednak początkowo sądzono, że w styczniu trzeba będzie zwolnić 10 000 pracowników. Ostateczna liczba jest prawie dwukrotnie wyższa.

Amazon jest najnowszym gigantem technologicznym, który zredukował zatrudnienie po tym, jak Meta, dawniej Facebook, ujawniła, że ​​zwolni 13 procent siły roboczej, zwalniając aż 11 000 pracowników w pierwszej rundzie zwolnień w historii firmy.

READ  Ofiara molestowania seksualnego AMP uderza Boe Pahari w wysokości 50 milionów dolarów

Nowy właściciel miliardera, Elon Musk, również brutalnie ograniczył siłę roboczą platformy mediów społecznościowych, a co najmniej 1000 osób zostało zwolnionych z Microsoftu.

Przeczytaj powiązane tematy:Amazonka