Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma Jacka Ma zrzeka się kontroli nad chińską Ant Group | Jacek Ma

Firma ogłosiła, że ​​Jack Ma zrzeknie się kontroli nad chińskim gigantem fintech Ant Group, w następstwie rozprawy Partii Komunistycznej z krajowym sektorem technologicznym, której celem był charyzmatyczny miliarder.

Ma, jeden z najbardziej znanych chińskich przedsiębiorców, jest przykładem pokolenia chińskich potentatów technologicznych dzięki swojej osobistej historii od pucybuta do bogactwa i zamiłowaniu do publicznego pokazywania się.

Ale były nauczyciel angielskiego zniknął z widoku publicznego, odkąd Pekin spalił planowaną pierwszą ofertę publiczną Ant w Hongkongu w 2020 r. po jego ostrych komentarzach na temat rządowych organów regulacyjnych.

Jego firma poinformowała w sobotnim oświadczeniu, że dostosowuje swoją strukturę własnościową tak, aby „żaden akcjonariusz, samodzielnie lub w połączeniu z innymi stronami, nie miał kontroli nad Grupą Ant”.

Przedstawiając dotychczasową złożoną strukturę spółki, w komunikacie poinformowano, że Ma kontrolował pośrednio 53,46% akcji Anta i uważał go za „osobę kontrolującą” w spółce.

Po nowelizacji zachowa jedynie 6,2 proc. głosów, wynika z informacji zawartych w oświadczeniu.

„Dostosowanie ma na celu dalsze zwiększenie stabilności struktury naszej firmy i długoterminowej stabilności naszego rozwoju” – powiedział Ant w oświadczeniu.

Stwierdzono, że 10 osób – w tym założyciel, zarząd i personel – „będzie wykonywać swoje prawa głosu niezależnie”.

Zmiana nie wpłynie na interesy ekonomiczne żadnego akcjonariusza.

Planowane IPO Anta byłoby w tamtym czasie rekordem świata, a jego szkodliwe wycofanie się nastąpiło, gdy inne interesy biznesowe Ma zaskrzypiały pod oficjalną kontrolą.

Pekin też uderzył Ali BabaMa, internetowy gigant, który prowadzi popularne chińskie platformy zakupowe Taobao i Tmall, został ukarany rekordową grzywną w wysokości 2,75 miliarda dolarów za domniemane nieuczciwe praktyki.

Na znak, że oficjalny uścisk może teraz się rozluźniać, władze poinformowały w zeszłym miesiącu, że Ant uzyskał zgodę na zebranie 10,5 miliarda juanów (1,5 miliarda dolarów) dla swojej części zajmującej się finansami konsumenckimi.

Zgodnie z powiadomieniem z 30 grudnia, biuro Chińskiej Komisji Regulacyjnej ds.

Wiadomość o zatwierdzeniu spowodowała, że ​​akcje Alibaby wzrosły o prawie 9% w handlu w Hongkongu, podczas gdy inne firmy technologiczne również zebrały się w nadziei na złagodzenie surowych środków dla sektora.

Najnowsze dane dotyczące zysków Alibaba w listopadzie wykazały stratę w wysokości 20,6 miliarda juanów w trzecim kwartale. Firma po raz pierwszy nie opublikowała pełnych danych dotyczących sprzedaży na zakupy z okazji Dnia Singla w 2022 roku.

Festiwal e-commerce jest postrzegany jako ważny barometr nastrojów chińskich konsumentów i kiedyś widział, jak Ma dzieli scenę z głównymi chińskimi i zachodnimi celebrytami, ale w ostatnich latach stał się bardziej wyciszony.

Ma zachowała niższy profil od czasu IPO Anta, co było przerywane występami na imprezach charytatywnych i okazjonalnymi pobytami za granicą. Bloomberg poinformował w sobotę, że w tym tygodniu był w Tajlandii.

READ  Centra handlowe w Pakistanie będą zamykane wcześniej z powodu kryzysu gospodarczego