Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amir Khan zastanawia się nad „cudowną” karierą

Amir Khan uważa, że ​​nadszedł czas, aby wycofał się z boksu.

Były olimpijczyk i mistrz świata ogłosił w piątek, że opuścił kurtynę w swojej 17-letniej karierze bokserskiej po przegranej w lutym z Brytyjczykiem Kell Brook.

Khan zakończył karierę w wieku 34-6 lat i ujawnił się w wywiadzie dla Sky Sports Decyzja o przejściu na emeryturę zapadła kilka tygodni temu.

„To było dwa tygodnie temu” – odpowiedział Khan zapytany, kiedy zostanie podjęta decyzja o przejściu na emeryturę.

„Jeszcze przed ostatnią walką z Cale [Brook]moja rodzina zwykła mawiać, że powinienem to nazwać dniem i że robię, co chcę.

„Walczyłem na całym świecie, z największymi nazwiskami w boksie i zdobyłem wiele światowych tytułów. To było w mojej głowie jeszcze przed ostatnią walką.

„Ale potem poczułem, że mojej miłości do sportu już tam nie ma i zdecydowałem, że nazwałbym to dniem, ale nie wiedziałem, kiedy to ogłosić.

„To była część mnie, którą nadal chciałem uprawiać boks i być częścią, ale musiałem to upublicznić”.

Następnie Khan mówił o tym, jak trudno było trzymać się z daleka od sportu, pomimo wezwań jego rodziny, by odwiesić rękawiczki.

To naprawdę zabawne uczucie, ponieważ boks to coś, co robiłem przez całe życie i jestem do niego tak przywiązany, że będę za nim tęsknił.

„Moja kariera była wspaniała. Moja rodzina dawno temu powiedziała mi, żebym przeszedł na emeryturę, ale ja powiedziałem: „Nie, chcę robić więcej”. Trudno oderwać się od sportu. Ale myślę, że teraz nadszedł czas, aby odejść”.

„Boks był dla mnie świetny. Dziękuję wszystkim fanom, trenerom i trenerom, mojej bokserskiej rodzinie. To wszystko, co wiem i było świetnie.

„Od kiedy zrezygnowałem z igrzysk olimpijskich w wieku 17 lat, boks zmienił moje życie i dał mi świetną platformę”.

READ  Chicago House AC Signage Wojciech Wójcik

Kiedy niektórzy zawodnicy przechodzą na emeryturę, często mogą czuć się zagubieni bez rutynowego treningu i przygotowania do wielkiej walki, ale dla Khana czuje się szczęśliwy i zadowolony ze swojej kariery na ringu.

„Na szczęście jestem jednym z tych wojowników, którzy potrafią wyjść szczęśliwi i zadowoleni” – powiedział Khan.

„Życie całkowicie się zmieniło [after the 2004 Olympics], ale w dobry sposób. Nigdy mi to nie dotarło do głowy, zawsze twardo stąpałam po ziemi.

„Mogę tylko podziękować boksowi za to, co zrobiłeś w moim życiu.

„Szczerze, nie wiem, gdzie będę w życiu, a boks pozwolił mi utrzymać się na prostej drodze i uczynić ze mnie lepszą osobę”.