Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Angielski pracownik zyskał furorę po ujawnieniu „szalonej” kwoty, jaką płacą ludzie za pracę w święto państwowe

Angielski pracownik zyskał furorę po ujawnieniu „szalonej” kwoty, jaką płacą ludzie za pracę w święto państwowe

Angielski pracownik zrobił furorę po ujawnieniu „szalonej” kwoty, jaką płacą ludzie za pracę w święto państwowe w Australii.

Tara (29 l.) uzyskała ponad 100 000 wyświetleń, dzieląc się swoim zdziwieniem, gdy w Wielki Piątek zarabiała 65 dolarów za godzinę pracy jako gospodyni restauracji.

„Stawka godzinowa w święta w Australii jest szalona. Pracuję 12 godzin, ale zarabiam 65 dolarów za godzinę, ponieważ mam umowę na czas nieokreślony. ” TIK Tok wideo.

Stawki za urlop zależą od branży i tego, czy pracownik jest zatrudniony dorywczo, w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin, ale obecnie Umowa dotycząca pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej w Australii przewiduje opłatę w wysokości 25 procent oprócz normalnej stawki wynagrodzenia dla pracowników, jeśli są w święto państwowe.

Tara wyjaśniła, że ​​zarobienie takiej ilości pieniędzy na jedną zmianę pokrywa połowę jej miesięcznego czynszu i uważa to za absolutnie „szaleństwem”.

„To prawdziwe miejsce, gdzie można zarobić naprawdę dobre pieniądze, a przy tym dobrze się bawić” – oznajmiła.

Młoda pracownica wyjaśniła i dodała, że ​​cieszy się, że zdecydowała się uniknąć pracy biurowej w Australii.

„Uwielbiam to, że zajęłam się hotelarstwem i nie wróciłam do pracy w korporacji, ponieważ świetnie się bawię” – powiedziała.

Kiedy ktoś odpowiedział i powiedział, że święta państwowe nie zdarzają się zbyt często, Tara powiedziała, że ​​w tym roku pracowała już cztery razy, a w kwietniu zbliża się kolejne święto, co pomogło jej opłacić nadchodzące plany podróży w czerwcu.

W rzeczywistości, chociaż niektóre święta państwowe mogą się różnić w zależności od stanu, Australia obchodzi rocznie osiem świąt państwowych.

Tara powiedziała również, że praca w Australii za minimalną płacę sprawiła, że ​​poczuła, że ​​jest to „dobre miejsce do życia”, ponieważ płace są „dobre”.

Sekcja komentarzy była pełna innych osób pracujących w Australii i dzielących się swoimi lukratywnymi cenami wakacji.

READ  Ekskluzywnie: Na Ukrainie piętrzą się straty gospodarcze w związku z protestami polskich kierowców ciężarówek

Jeden z młodych pracowników stwierdził, że zarobił 865 dolarów za zaledwie 8 godzin pracy w święto państwowe. Inny ogłosił, że w weekendy zarabia 130 dolarów za godzinę, inny podał, że jego stawka w święta wynosi 89 dolarów za godzinę, a jeden podał, że zarabia 96 dolarów.

Naturalnie, jeśli chodzi o pieniądze, istniało wiele różnych opinii na temat tego, czy ceny wakacji w Australii są dobre, czy złe dla firm.

„To nie jest szaleństwo, kochanie! Zasługujesz na więcej za pracę dzisiaj, kiedy tak wiele osób świętuje lub spędza czas z rodziną” – skomentowała jedna z osób.

„Myślę, że zapomniałeś, ile podatku zostanie pobrane” – zauważył inny.

Inna osoba twierdziła, że ​​płacenie pracownikom wyższych wynagrodzeń w dni świąteczne jest „złe” dla przedsiębiorstw i argumentowała, że ​​wielu lokalom nie zależy już na otwieraniu w dni świąteczne, ponieważ nie stać ich na to, aby przestać, nawet jeśli będą musieli płacić wyższą stawkę wynagrodzenie.

Inna osoba argumentowała, że ​​jeśli firmy nie mogą zmusić swoich pracowników do rezygnacji z urlopu, muszą zaoferować więcej pieniędzy, aby „było warto”.

Inny stwierdził, że jest „podekscytowany” jutrzejszą pracą ze względu na oficjalne ceny świąteczne.