Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Anu Rani: Od rzucania laskami do reprezentowania Indii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio | Wiadomości z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Annu Rani Jest drugą Hinduską miotacz oszczepów zakwalifikować się do Olimpiada
New Delhi: To była przejażdżka kolejką górską, Anu Rani, rzucający oszczepem. Do końca czerwca była bardzo niespokojna – nie była pewna, czy zdąży na igrzyska olimpijskie w Tokio.
Pierwszy lipca przyszedł z dobrą wiadomością. World Athletics ogłosiło, że pozostałe miejsca na zajęciach dla kobiet rzucają oszczepem, a Annu powiedziano, że wykonała cięcie. Zakwalifikowałeś się do Tokio Na podstawie światowego rankingu, który w czasie przerwy znajdował się na 18. miejscu. Teraz, zajmując 11. miejsce, Annu jest drugą kobietą w rzucaniu oszczepem w Indiach po Gurmeet Kaur na Igrzyskach w Sydney w 2000 roku, która zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich.
Niepokoi ją nieumiejętność zakwalifikowania się po przekroczeniu kwalifikacji olimpijskiej (ustawionej na 64 metry), ale nie narzeka.
„Myślę o rzucie z 64 metrów. Ale mój trener i ja też uważamy, że mogę rozwinąć się w rzucającego z 70 metrów” – powiedział Anu Rani. „Muszę poprawić swoją technikę i lepiej wykorzystać swoją siłę, aby dalej rzucać oszczepem”.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, tylko dziewięć kobiet przekroczyło w tym sezonie barierę 64 metrów. Gdyby światowe ośrodki lekkoatletyczne nie były nagradzane na podstawie rankingów, boisko na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio nie zostałoby ukończone.
Polka Maria Andrzejcic zanotowała 71,40 mln, Niemka Christine Husung 69,19 mln, a USA Maggie Malone 67,40 mln.
Najlepszy występ Annu przypadł na początku tego roku, w marcu na Fed Cup w Patiala, gdzie uzyskała 63,24 metra. Był 76 cm od znaku kwalifikacji olimpijskich, ale mimo to pobiła swój własny rekord narodowy po raz ósmy w swojej karierze. Po raz pierwszy złamała ją w 2014 roku i od tego czasu została najlepszą kobiecą rzucającą oszczepem w kraju. W rzeczywistości jest to najlepsze, jakie kraj kiedykolwiek wyprodukował.
Początki kariery sportowej rozpoczęły się na polach trzciny cukrowej w wiosce Bahadurpur w Meerut, Uttar Pradesh. To były pola, na których po raz pierwszy zaczęła rzucać pałeczkami trzciny cukrowej pod naciskiem swojego starszego brata Upendry, który zauważył siłę jej górnej części ciała, gdy Annu rzucała piłeczkami do krykieta płasko na pniaki linii granicznej podczas meczów krykieta w ich wiosce. .
Jej brat sam był biegaczem długodystansowym i wspierał Annu w jej pogoni. Ale jej ojciec, który był konserwatywny i nie chciał, aby jego córka wychodziła na pola, odmówił uprawiania sportu.
“Zaapelowałem do niego. W końcu, ponieważ byłem najmłodszy w domu i wszyscy tak bardzo mnie lubili, pozwolił mi uprawiać sport. Pomyślał, że trochę pogram i zrezygnuję później”, który pochodzi z rodziny rolników.

READ  Polska jako pierwszy kraj w NATO kupuje tureckie drony

Ponieważ jej rodziny nie było stać na prawdziwy oszczep z powodu ograniczeń finansowych, pierwszy oszczep Annu został wykonany z bambusowego kija. “Mój brat nadzorował moją pracę. Udało mu się przekonać mojego obecnego trenera Kashinath Naik Sir, który reprezentował Indie w wielu międzynarodowych turniejach, w tym na Commonwealth Games, by mnie trenował. Tak zaczęła się moja podróż jako profesjonalnego sportowca.”
Od Bahadurpur po Tokio Annu Rani jest gotowa spełnić swoje wieloletnie marzenie.