Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: ścieki mogą wyciekać do olimpijskiego stadionu triathlonowego

To ostatnia rzecz, którą chcesz usłyszeć tuż przed pójściem popływać. W Tokio istnieją obawy przed wyciekiem ścieków – a sytuacja może się pogorszyć.

Zapomnij o upale, to Śmierdząca Zatoka jest przyczyną największego zmartwienia pływaków i sportowców na otwartych wodach olimpijskich, z obawy o jakość wody w Zatoce Tokijskiej.

Zgłoszono nieprzyjemny zapach na terenie pływackim triathlonistów i pływaków na wodach otwartych, co budzi obawy o podwyższony poziom niebezpiecznych bakterii E-coli.

Ulewne deszcze spodziewane są w Tokio od 27 lipca, zwiększając ryzyko przedostania się ścieków do zatoki.

Australia będzie nadal monitorować jakość wody przed pierwszym dniem zawodów w poniedziałek 26 lipca, przeprowadzając dwa razy dziennie testy w różnych punktach pobierania próbek, powiedział szef australijskiego triathlonu Justin Drew.

„Jesteśmy pewni środków wprowadzonych przez (komitet organizacyjny w Tokio), w tym instalacji tegorocznego trzyfiltrowego systemu przesiewowego zamiast pojedynczego filtra użytego w zeszłym roku podczas imprezy testowej” – powiedział Drew.

„Istnieją codzienne kontrole jakości i temperatury wody, a TOCOG ma plany rozwiązania wszelkich problemów z wodą w okresie poprzedzającym dni zawodów.

Zrobiliśmy tydzień przerwy w wyścigach mężczyzn i te środki zostały podjęte. Będziemy również nadal monitorować i zapewniać regularne codzienne kontrole wody.

„Te wyzwania są częścią wyścigów w dużym mieście – jesteśmy na dobrej drodze, by przygotować się do zawodów.

„Australijska drużyna triathlonowa również przygotowała własne strategie”.

W tym tygodniu miejscowi skarżyli się japońskim mediom, że zatoka pachnie jak toaleta, wzbudzając obawy dotyczące wysokiego poziomu niebezpiecznych bakterii E-coli znajdujących się w ściekach.

Etap triathlonu i maratonu pływackiego odbywa się w Odaiba Marine Park, miejskiej plaży w sercu Tokio, która kiedyś była przedmiotem skarg na jakość wody.

W 2019 roku etap pływacki Pucharu Świata w Paratriathlonie został przerwany z powodu podwyższonego poziomu bakterii E-coli w Odaiba Marine Park, który dwukrotnie przekroczył limit wyznaczony przez Międzynarodową Unię Triathlonu.

READ  Wybuch COVID-19 w Victorii zmusza mecze AFL do przenoszenia się między stanami

Dyrektor generalny American Swimming Coaches Association, John Leonard, również poruszył tę kwestię w 2019 roku i wezwał do zmiany miejsca ze względu na wysoki poziom bakterii.

Organizatorzy z Tokio wykluczyli jakąkolwiek zmianę miejsca, twierdząc, że przez większość dni poziom E. coli mieści się w „uzgodnionych granicach”.

Uważa się, że po doniesieniach medialnych o nieprzyjemnym zapachu wśród sportowców, zaniepokojonych jakością wody w Zatoce Tokijskiej, toczyły się prywatne dyskusje.

Problem ten pojawia się niemal regularnie po okresach ulewnych deszczy, kiedy woda deszczowa zalewa stuletni system kanalizacyjny Tokio i wpływa do systemu rzecznego, który rozciąga się do Zatoki Tokijskiej.

Władze miejskie Tokio poprawiały jakość wody przed olimpiadą, umieszczając piasek w zatoce i instalując trójwarstwowe ekrany poliestrowe.

Zbudowano również zbiorniki magazynowe do wychwytywania wód powodziowych przed ich odprowadzeniem wraz z nieoczyszczonymi ściekami do zatoki.

Zawody triathlonowe odbywają się 26, 27 i 31 lipca, a maraton – 10-kilometrowa impreza wytrzymałościowa – odbywa się w dniach 4-5 sierpnia.

Problem nie jest bezprecedensowy – sportowcy biorący udział w imprezach wodnych na świeżym powietrzu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w Brazylii napotkali duże zanieczyszczenia podczas wiosłowania, żeglowania, pływania kajakiem, pływania na otwartych wodach i triathlonu.