Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Arabia Saudyjska wyraża solidarność z Chinami w związku ze śmiertelnym trzęsieniem ziemi

RIYADH: Znana na całym świecie polska trupa pieśni i tańca Śląsk im. Stanisława Hadiny występowała dla saudyjskiej publiczności w Pałacu Kultury w dyplomatycznej dzielnicy Rijadu.

Urząd ds. Teatru i Sztuk Widowiskowych Ministerstwa Kultury Arabii Saudyjskiej zorganizuje imprezę trupy, w której podczas występów tanecznych i śpiewu wystąpią uczestnicy ubrani w kolorowe stroje ludowe z różnych regionów Polski.

Tradycyjne tańce to krakowiak, mazurek, oberek, bolończyk, polka bohemy przy wsparciu orkiestry.

Dr Hood El Amrani, kierownik projektu wydarzenia, powiedział Arab News: „Zasadniczo myśleliśmy o polskim folklorze opartym na bogatej historii Polski.

„Polska przeszła wiele doświadczeń, ale jedną z pięknych rzeczy jest to, że dzięki swoim doświadczeniom podczas I i II wojny światowej Polacy pomyśleli w pozytywny sposób o tym, jak zapobiec wymazaniu ich tożsamości przez te wojny”.

wysokiŚwiatła

• Polacy skupili się na ochronie swojej bogatej historii poprzez pielęgnowanie w młodych ludziach przywiązania i miłości do dziedzictwa kraju oraz dokumentowanie ich historii poprzez śpiew i taniec.

• Prezentowane spektakle są zakorzenione w wielowiekowej kulturze i dziedzictwie, inspirowane regionalnymi zwyczajami.

• Słynny polski kompozytor Fryderyk Chopin zachował wiele z tego folkloru, który często włączał do swoich dzieł.

Polacy skupili się na ochronie swojej bogatej historii poprzez pielęgnowanie w młodych ludziach przywiązania i miłości do dziedzictwa kraju oraz dokumentowanie ich historii poprzez śpiew i taniec.

Prezentowane spektakle są zakorzenione w wielowiekowej kulturze i dziedzictwie, inspirowane regionalnymi zwyczajami. Słynny polski kompozytor Fryderyk Chopin zachował wiele z tego folkloru, który często włączał do swoich dzieł.

El Amrani powiedział, że folklor w wielu kulturach na całym świecie jest często zaniedbywany lub zapominany z powodu braku dokumentacji dotyczącej muzyki, ubioru, tańca i innych elementów.

„To, co stało się z polską kulturą, to fakt, że międzynarodowi kompozytorzy, tacy jak Fryderyk Chopin, jeden z największych kompozytorów na świecie iw historii fortepianu, skomponowali dużą część polskiego dziedzictwa, w tym to, czego słuchamy w Rijadzie.

READ  Ceny domów w Australii: rodzeństwo z Melbourne kupuje pierwszy dom w Clyde, gromadząc kieszonkowe

Kultura polska ma różne wymiary, podobnie jak kultura saudyjska; Zmienia się w zależności od regionu i miasta. Jeśli zwrócimy uwagę na ubrania, są one kolorowe, a sposoby tańca są różne. El Amrani dodał, że niektóre techniki inspirowane są naturalnymi elementami w Polsce, takimi jak paw i kura.

Tygodniowa wystawa została zorganizowana w ramach starań o stworzenie okazji do wymiany kulturalnej i zacieśnienia relacji między Polakami a Saudyjczykami.

Zbigniew Cerniak, dyrektor polskiego zespołu, powiedział Arab News: „Jesteśmy bardzo pewni, że publiczność tutaj w Arabii Saudyjskiej przyniesie tylko pozytywne wibracje. sztuka sama w sobie”. To samo, ale jest to też aspekt edukacyjny, który chcielibyśmy podkreślić.

„Spędziliśmy kilka dni w Arabii Saudyjskiej, jesteśmy zachwyceni i kochamy ten kraj. Spotykamy otwartych i przyjaznych ludzi, którzy otaczają nas od momentu przybycia do kraju przez hotel, teatr i personel, z którym współpracujemy. Tak więc wszędzie, ludzie dokładają wszelkich starań, abyśmy czuli się cicho”.

Śląsk wkracza teraz w 70. sezon od swojego powstania w 1953 roku.

„Od 70 lat zdobyliśmy markę będąc ambasadorem polskiej kultury na całym świecie” – dodał Cerniak.

Spektakl potrwa do 7 września w Pałacu Kultury.