Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wirusowy TikTok ujawnia kontrowersje dotyczące używania hamulca ręcznego

Wirusowy TikTok ujawnia kontrowersje dotyczące używania hamulca ręcznego

Kontrowersje wybuchły po wirusowym klipie wideo Australijki, która szukała w Internecie porady, jak prawidłowo używać hamulca ręcznego w swoim samochodzie.

W filmie Emmy użytkownika TikTok przyznała, że ​​ma „wiele pytań” po zapoznaniu się z różnymi poradami, kiedy należy zaciągnąć hamulec ręczny w automatycznym samochodzie.

Pokazała, jak praca będzie normalnie funkcjonować – odstawiając samochód na park, a następnie podnosząc dźwignię hamulca ręcznego.

„Wszyscy na TikTok przychodzili, żeby mi powiedzieć, że nie muszę tego robić, jeśli mój samochód stał na parkingu” – powiedziała w wirusowym filmie.

„Ale zawsze zatrzymuję samochód, a następnie włączam hamulec ręczny. Czy nie to miałem zamiar zrobić?”

Amy spotkała się z reakcją po filmie, a inni twórcy odpowiedzieli własnymi filmami pokazującymi jej, jak ich zdaniem należy prawidłowo używać hamulca ręcznego.

Australijski użytkownik Jan MacDonald zachęcał kierowców, aby nie stosowali tego samego podejścia do nagrody Emmy, argumentując, że wywiera to zbyt duży nacisk na skrzynię biegów samochodu, co może być kosztowne.

Powiedział widzom: „Kiedy stawiasz samochód na parkingu, a następnie włączasz hamulec ręczny, cały ciężar samochodu spoczywa na podpórce postojowej, a nie na hamulcu ręcznym, co oznacza, że ​​spoczywa na skrzyni biegów”, mówiąc im, że to jest to, co „jebana skrzynia biegów jest”. Twoja własna”.

Prawidłowe podejście polegało na ustawieniu samochodu w położeniu neutralnym, zaciągnięciu hamulca ręcznego, a następnie przesunięciu go do parkowania.

„W ten sposób ciężar samochodu spoczywa na hamulcu ręcznym, a nie na skrzyni biegów” – powiedział.

Jego wskazówka, która pojawia się również w serwisie motoryzacyjnym Hot Rod, zdobyła ponad 2 miliony polubień i została obejrzana ponad 16 milionów razy.

Podczas gdy wielu innych twórców udzielało takich samych rad, inni twierdzili, że zaciąganie hamulca ręcznego na różnych etapach parkowania nie ma zasadniczego wpływu na stan techniczny pojazdu.

READ  ASX bije rekordy. Virgin Money rośnie o 34 proc

Wielu twierdziło, że to, co Amy pokazała w swoim pierwszym filmie, było w porządku i nie spowodowałoby poważnego uszkodzenia skrzyni biegów jej samochodu.

Wydaje się, że amerykańscy kierowcy polegali bardziej na funkcji „parkowania” swoich automatycznych samochodów i byli mniej skłonni do używania hamulca ręcznego.

W Australii hamulec ręczny jest zaciągany prawie zawsze.