Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

ASX ustawiony na wyższą krawędź; Wall Street szykuje się do większych zysków

Wall Street zakończyło niespokojny tydzień handlu szerokim wzrostem, chociaż wzrosty nie były wystarczające, aby utrzymać indeks S&P 500 z pierwszej tygodniowej straty w ciągu ostatnich pięciu lat.

Benchmark wzrósł o 1,1 procent w piątek (czas amerykański), odrabiając wszystkie straty z poprzedniego dnia. Za tydzień zanotował stratę w wysokości 0,1 procent. Zyski są zasadniczo podzielane przez prawie każdy sektor indeksu. Firmy technologiczne odpowiadały za dużą część wzrostu, wraz z bankami, akcjami telekomunikacyjnymi i firmami zależnymi od wydatków konsumenckich.

ASX ma wzrosnąć w poniedziałek. Przypisuj mu:Louis Dovis

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,7 procent, a indeks technologii Nasdaq o 1,4 procent.

Australijski rynek akcji ma wzrosnąć na otwarciu w poniedziałek, a kontrakty futures wskażą wzrost o 4 punkty, czyli 0,1%.

W Stanach Zjednoczonych zyski przedsiębiorstw były w większości pozytywne, ale inwestorzy porównują wzrost gospodarczy z zagrożeniami pandemii i obawami o zmiany w polityce podatkowej.

„Zyski są bardzo dobre” – powiedział Chris Gaffney, prezes TIAA ds. Rynków globalnych. „Będzie to wspierać wyższe ceny akcji wraz z niskimi stopami procentowymi, których jesteśmy świadkami”.

Wall Street rosło w ostatnich tygodniach, ponieważ wprowadzenie szczepionek COVID-19, masowe wsparcie ze strony rządu USA i Rezerwy Federalnej oraz lawina zachęcających danych ekonomicznych podsycają oczekiwania na silniejszą gospodarkę i silny wzrost zysków przedsiębiorstw W tym roku.

Około jednej czwartej spółek z indeksu S&P 500 opublikowało dotychczas wyniki kwartalne w tym sezonie. Spośród nich 84 procent zarobiło więcej niż szacuje Wall Street, według FactSet. Zyski zepchnęły również prognozy analityków o szerszą marżę niż średnia, która jest o 23,6 procent wyższa niż szacunki, w porównaniu z 5-letnią średnią wynoszącą 8,9 procent, według FactSet.

Ten tydzień będzie kolejnym pracowitym okresem zysków, ponieważ 181 firm S&P 500, w tym Tesla, Starbucks, Microsoft i Amazon.com, ma ogłosić wyniki.

READ  Dochodzenie H&M w sprawie domniemanych nadużyć w fabryce w Myanmarze w miarę nasilania się presji | Wiadomości z branży modowej