Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Główna partia opozycyjna chce zreformować polską politykę zagraniczną – EURACTIV.com

Platforma Obywatelska (PO), największa partia opozycyjna w Polsce, przedstawiła na konferencji warszawskiej lidera Partii Pracy Borisa Podki program polityki zagranicznej „Bezpieczna Polska”. Były minister spraw zagranicznych, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski.

Do filarów programu „Bezpieczna Polska” należy odbudowa relacji Polski w ramach Unii Europejskiej, powrót do partnerstwa ze Stanami Zjednoczonymi oraz skuteczna polityka wschodnia. Według Podki Polska od czasów zaborów nie była izolowana na arenie międzynarodowej.

Jarosław Kaczyński Odetnij język polskiej dyplomacji i zabij polską politykę zagraniczną. Lider Partii Pracy kontynuował zobowiązanie do zakończenia konfliktu z Unią Europejską i budowania relacji z partnerami.

Sikorski dał do zrozumienia, że ​​Polska powinna wejść do „grupy rządzącej Unią Europejską”. Powiedział, że jednym z celów jest dołączenie do Grupy Dwudziestu, która obejmuje wiodące gospodarki świata. „Jesteśmy już 20. gospodarką świata” – zapewnił.

P.O. Box proponuje poprzez swój program odbudowę znaczenia grupy Trójkąta Weimarskiego w Polsce, Francji i Niemczech oraz przystąpienie do Prokuratury Europejskiej (EPPO), do której do tej pory dołączyły 22 kraje Unii Europejskiej. Polska, Węgry i Szwecja postanowiły nie przystąpić do EPPO.

Zdaniem Sikorskiego Polska stanie się orędownikiem współpracy między Unią Europejską a krajami Partnerstwa Wschodniego i poprowadzi w Partnerstwie sześciu sąsiadów Unii Europejskiej do Unii Europejskiej.

READ  KIKI World wprowadza na rynek swój pierwszy produkt kosmetyczny stworzony przez klienta