Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Audi i Kia wycofują setki modeli luksusowych samochodów ze względu na poważne wady związane z bezpieczeństwem

Audi i Kia wycofują setki modeli luksusowych samochodów ze względu na poważne wady związane z bezpieczeństwem

Dwie popularne marki wycofują setki pojazdów ze względu na poważne usterki związane z bezpieczeństwem, które ich zdaniem mogą zwiększyć ryzyko wypadku drogowego skutkującego obrażeniami lub śmiercią.

Federalne Ministerstwo Transportu wydało w czwartek podwójne powiadomienia o wycofaniu modeli Audi e-Tron GT i Kia KA4 Carnival 2.2 CRDI Diesel.

Wada bezpieczeństwa w modelu Audi polega na zamykaniu się pokrywy akumulatora wysokiego napięcia z biegiem czasu, na skutek problemów produkcyjnych.

W zawiadomieniu o wycofaniu stwierdza się, że może przedostać się wilgoć, co może spowodować zwarcie i zwiększyć ryzyko pożaru.

Dotyczy to 222 modeli e-Tron GT wyprodukowanych w latach 2022–2023.

W przypadku Kia Carnival produkowanej w Korei Południowej problem bezpieczeństwa związany jest z nieprawidłowym wykonaniem wiązki przewodów silnika.

„Może wystąpić słabe połączenie z czujnikiem położenia wału korbowego, co może skutkować utratą siły napędowej i/lub zgaśnięciem silnika” – głosi zawiadomienie Kia o wycofaniu produktu.

Wycofanie dotyczy łącznie 627 modeli Kia Carnival 2.2 CRDI z silnikiem Diesla wyprodukowanych do 2023 roku.

W obu zawiadomieniach stwierdza się, że wady mogą zwiększać ryzyko wypadku powodującego obrażenia lub śmierć pasażerów pojazdu lub innych użytkowników drogi.

Właściciele pojazdów, których dotyczy problem, proszeni są o skontaktowanie się z preferowanymi dealerami w celu bezpłatnej naprawy.

W zeszłym tygodniu administracja wysłała ostrzeżenie o wycofaniu ponad 4300 luksusowych pojazdów Tesla.

Wycofanie produktu wynikało z problemu z oprogramowaniem, który powodował „pęknięcie” kierownicy w niskich temperaturach, jednak firma stwierdziła, że ​​nie istnieje bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa.

W zeszłym roku wycofano kolejnych 167 samochodów Kia Sorento wyprodukowanych w latach 2020–2022 ze względu na obawę, że część osłony pasa bezpieczeństwa może eksplodować i spowodować poważne obrażenia.

READ  Supersamochody straciły 2,7 ​​miliona dolarów w pierwszym roku posiadania RACE