Australia – reprezentacja Meksyku, międzynarodowa piłka nożna 2023, mistrzostwa świata 2026, wynik, rezultaty, Harry Souttar, wideo, faul, aktualności,

Australijska drużyna zremisowała z Meksykiem 2:2, prowadząc dwoma bramkami przed dwoma błędami w obronie, co dało Meksykowi dwa gole w drugiej połowie w ekscytującym meczu towarzyskim w Dallas.

Australijski środkowy obrońca Harry Souttar strzelił głową po rzucie rożnym Martina Boyle’a w 16. minucie i olśnił australijską drużynę swoimi kontratakami w pierwszej połowie.

Jednak gra stała się bardziej intensywna pod koniec pierwszej połowy, gdy Meksyk ruszył do przodu i dziesięć minut po zakończeniu pierwszej połowy zdobył rzut karny, ale trafił w słupek z 12 jardów.

Soutar otwiera wynik w meczu z Meksykiem 00:37

Socceroos otrzymali własny rzut karny po godzinie gry, kiedy Riley McGree wbiegł między dwoma obrońcami w pole karne i upadł na ziemię, a Martin Boyle strzelił dwa gole prowadzenia.

Meksyk jednak wrócił do gry po udanym rzucie karnym Raula Jimeneza po tym, jak debiutujący w reprezentacji Australii Cameron Burgess zepchnął przeciwnika w pole karne.

Następnie Soutar przeszedł od bohatera do zera po fatalnym błędzie w 84. minucie, zostawiając długą piłkę w wyniku nieporozumienia z bramkarzem Mattym Ryanem, który odbił się w pole karne i pozwolił drugiemu meksykańskiemu zmiennikowi, Cesarowi Huercie, zdobyć wyrównującą bramkę. bramka.

Katastrofalną drugą połowę Australii dodatkowo nadwyrężyły dwie kontuzje – Mitch Duke zastąpił kontuzję ścięgna podkolanowego, a Jackson Irvine odpadł z powodu kontuzji kostki.

Harry Souttar otworzył wynik genialnym uderzeniem głową.Źródło: Channel Ten

Mundial 2026 odbędzie się w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – z tym meczem

Zespół zajmujący 12. miejsce na świecie ma przed Australią szansę na przyzwyczajenie się do gry w Ameryce Północnej.

Mecz był dla młodych Socceroos cenną okazją do zabłyśnięcia przed listopadowymi kwalifikacjami do Pucharu Świata, a głównym priorytetem w styczniu w Katarze był Puchar Azji.

Po odejściu Aarona Mooya na emeryturę była to kluczowa okazja dla Grahama Arnolda, aby przetestować swoje kombinacje pomocników, a jednocześnie zadebiutował Cameron Burgess na środkowym obrońcy u boku Harry’ego Souttara.

Souttar nie faworyzuje już angielskiego klubu Leicester City, ale potężny środkowy obrońca otworzył wynik dla Australii strzałem głową w dolny róg po rzucie rożnym Martina Boyle’a.

READ  Ustawodawcy amerykańscy odwiedzają Polskę, apelują o pomoc wojskową Ukrainy

Bramka – siódma dla Souttara w 17 meczach z reprezentacją Australii – padł w 16. minucie po słabym rozpoczęciu na bardzo kiepskim sztucznym boisku na stadionie AT&T, stadionie drużyny NFL Dallas Cowboys.

Nastąpiło to po wczorajszej rozmowie trenera Grahama Arnolda o trudnej sytuacji, jakiej doświadcza Souttar w klubie, ponieważ nie gra przez prawie cztery miesiące.

„Moje przesłanie dla niego jest proste: to jest twoja scena” – powiedział Arnold. To Twoja szansa, aby pokazać trenerowi Leicester i zapytać, dlaczego nie grasz, a także pokazać fanom, jak dobry jesteś.

„Musi to wykorzystać jako motywację, aby jutro wyjść na boisko i pokazać wszystkim oglądającym ten mecz, kim jest Harry Souttar”.

Po wielokrotnych stratach piłki i trudnościach z przystosowaniem się w pierwszych minutach do sztucznego boiska wypełnionego wodą, australijska drużyna po pierwszych dziesięciu minutach uspokoiła się i zaczęła wkraczać w mecz.

Zaczęli naciskać i męczyć obronę Meksyku, szczególnie w kontrataku – Meksyk dominował w posiadaniu piłki, ale Australijczykom udało się odwrócić piłkę i szybkim tempem ruszyć do przodu.

Jackson Irvine był szczególnie wyjątkowy w obracaniu piłki w środku pola i rozprowadzaniu jej do przodu, dobrze łącząc się z Keanu Bacchusem w sercu boiska.

Australia w dalszym ciągu wywierała presję na meksykańską obronę przez pierwsze pół godziny, a Irvine prawie podał piłkę do Martina Boyle’a na tylnym słupku, po dośrodkowaniu zaledwie kilka cali od głowy potężnego skrzydłowego, co było najlepszą szansą Australijczyków poza bramką.

Pomimo dużego posiadania piłki Meksyk miał trudności ze stworzeniem dobrych okazji przed bramką, a pierwszy celny strzał padł w 36. minucie, po doskonałym podaniu piętą w pole karne, które doprowadziło do bezpośredniego strzału w kierunku kapitana Australii Matta Ryana. .

Na drużynę australijską rosła presja, gdy drużyna meksykańska wielokrotnie wrzucała piłkę w pole karne z dużej odległości i wykonywała rzuty rożne, zmuszając Australijczyków do obrony tyłem do ściany.

ARLINGTON, Teksas – 9 września: Mitchell Duke nr 15 z Australii i Edson Alvarez nr 4 z Meksyku kłócą się podczas towarzyskiego meczu pomiędzy Meksykiem a Australią na stadionie AT&T 9 września 2023 r. w Arlington w Teksasie. (Zdjęcie: Omar Vega/Getty Images)Źródło: Getty Images

W 43. minucie nastąpił straszny moment dla australijskiej obrony, gdy piłka po dośrodkowaniu z prawej strony odbiła się w pole karne. Prawy obrońca Nathaniel Atkinson był zmuszony szarpać się, gdy meksykański napastnik rzucił się w stronę piłki, ale udało mu się do niej dotrzeć po desperackim wślizgu, w wyniku którego jego przeciwnik również się szarpnął, co spowodowało żądanie rzutu karnego, na co sędzia machnął ręką. .

READ  Odważny wybór przez Gilly Khalifa Ben na lidera testów

Doświadczony napastnik Mitch Duke został ukarany żółtą kartką w 46. minucie za wysoki strzał, co doprowadziło do starcia z obrońcą Edsonem Alvarezem, gdy napięcie wzrosło, a obaj zawodnicy ponownie zderzyli się głowami, gdy pod koniec pierwszej połowy schodzili z boiska.

Meksyk wyszedł z pierwszej połowy z nową siłą, a ich presja w końcu pojawiła się w australijskiej obronie, gdy Meksyk w 54. minucie wygrał rzut karny po zagraniu ręką Keanu Bacchusa.

Santiago Jimenez strzelił jednak w lewy słupek, dając australijskiej drużynie świetną okazję.

Socceroos otrzymali własny rzut karny po godzinie gry, gdy Riley McGree wbiegł między obrońców Luisa Romo i Juliana Araujo i został powalony przez obu zawodników, gdy wszedł w pole karne.

Martin Puel podszedł do akcji po kilku zamyśleniach meksykańskiego bramkarza Guillermo Ochoa i trafił w siatkę.

To jego pierwszy gol w międzynarodowym meczu od października 2021 roku przeciwko Omanowi, w jego pierwszym meczu od zeszłorocznych eliminacji do Mistrzostw Świata przeciwko Peru.

ARLINGTON, Teksas – 9 września: Martin Boyle nr 6 z Australii świętuje po strzeleniu rzutu karnego podczas towarzyskiego meczu pomiędzy Meksykiem a Australią na stadionie AT&T 9 września 2023 r. w Arlington w Teksasie. (Zdjęcie: Omar Vega/Getty Images)Źródło: dostawca

Obie drużyny usiadły na ławkach rezerwowych, a Arnold wysłał na boisko Denisa Jeanreau i Nicka D’Agostino w miejsce Connora Metcalfe’a i Mitcha Duke’a, który najwyraźniej cierpiał na problemy ze ścięgnem podkolanowym.

Jednak mecz ponownie wywrócił się do góry nogami po trzecim rzucie karnym w meczu i drugim dla Meksyku.

Stało się to w 69. minucie, zaledwie sześć minut po strzale Boyle’a do bramki, gdy Cameron Burgess w swoim debiucie odepchnął rywala Uriela Antonę w plecy, gdy ten próbował skierować długą piłkę w australijskie pole karne – wolej został odbity przez Matty’ego. Może Ryan powinien był to zgłosić.

READ  Sprzedaż nieruchomości pokazuje zakup firmy mieszkaniowej z Ohio | Wiadomości, sport, praca

Doświadczony napastnik Raul Jimenez, zawodnik Fulham, spokojnie strzelił rzut karny po tym, jak w drugiej połowie wystąpił jako rezerwowy.

Australia odpowiedziała, sprowadzając na boisko Sama Silveirę z Middlesbrough, który zadebiutował na boisku z ławki rezerwowych, zastępując Martina Boyle’a.

Meksyk desperacko dążył do wyrównania, ale Australijczycy bronili się ponuro, ale zwykła katastrofa w ataku doprowadziła do wyrównania w 84. minucie.

Meksyk posłał kolejną długą piłkę poza linię bazową, która wyglądała jak rutynowa piłka, a Harry Sutar głową uderzył obok bramki. Jednak w ostatniej chwili przykucnął pod piłką, najwyraźniej chcąc pozwolić Matty’emu Ryanowi ją przejąć.

Piłka jednak odbiła się, a Cesar Huerta prześliznął się pomiędzy australijskich graczy i umieścił piłkę w siatce.

Australia otrzymała kolejny cios, gdy Jackson Irvine podczas wślizgu mocno skręcił kostkę, zmuszając supergwiazdę do opuszczenia boiska.

Keanu Backosa zastąpił Milos Degenek, a Irvine zastąpił Aiden O’Neill.

Pod koniec meczu Meksyk wyglądał na dominującego, a obrona Australii stawała się coraz bardziej napięta, po tym jak przez prawie cały mecz wyglądała komfortowo w obronie.

Centrum meczowe: drużyny i statystyki na żywo

Wiadomości zespołowe

Liderem jest Mitch Duke.

Obrońca Ke Rawls jest testowany na lewym obrońcy, a nie na swojej zwykłej środkowej pozycji, co otwiera Burgessowi miejsce do współpracy z Souttarem na środku obrony – odpowiednio 194 cm i 198 cm wzrostu. Nathaniel Atkinson gra na pozycji prawego obrońcy.

Martin Boyle wraca na prawą stronę po opuszczeniu Pucharu Świata w Katarze z powodu kontuzji więzadła krzyżowego przedniego, a Riley McGarry gra na lewej stronie, ponieważ Matt Leckie doznał kontuzji na treningu przed meczem.

Silveira przygotowuje się do debiutu w reprezentacji Australii 01:09

W pomocy zespół składa się z Keanu Backusa, Jacksona Irvine’a i Conora Metcalfe’a, którzy tworzą trio o nowym wyglądzie po odejściu Aarona Mooya na emeryturę.

Kapitan Matt Ryan utrzymuje swoje miejsce między drążkami.

Oczekuje się, że Samuel Silvera po raz pierwszy w dalszej części meczu zejdzie z ławki rezerwowych.

Otrzymuj wszystkie najnowsze wiadomości piłkarskie, najważniejsze wydarzenia i analizy prosto do swojej skrzynki odbiorczej za pośrednictwem Fox Sports Sportmail. Otwórz konto już teraz!!!