Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia zostanie zdruzgotana tradycyjnym exodusem

Australia zostanie zdruzgotana tradycyjnym exodusem

Nowe dane ostrzegają przed możliwym masowym exodusem rzemieślnicy są niezadowoleni ze swojej pracy i pragną bardziej zielonych pastwisk.

Wiktoria boryka się z niedoborami handlowymi. Nowe dane pokazują, że w zeszłym roku ponad 450 licencjonowanych specjalistów budowlanych spakowało swoje narzędzia, aby pracować w innych stanach i terytoriach. Kontrastuje to z faktem, że w ciągu czterech lat do 2022 r. do Wiktorii przybędzie ponad 2000 dealerów w ramach stanowego programu Big Build.

Nowe badanie z Australijski Instytut Regionalny Okazało się, że zdecydowana większość rzemieślników (86 procent) jest nie tylko niezadowolona ze swojej pracy, ale ponad dziewięciu na dziesięciu twierdzi, że można ich przekonać do przeniesienia się do pracy w regionach.

Rzemieślnicy są coraz bardziej niezadowoleni z pracy w miastach i wkrótce mogą masowo przemieszczać się między regionami. Zdjęcie: NCA NewsWire/Dan Peled

Think Tank przeprowadził ankietę wśród 500 handlowców mieszkających w stolicach i wykazał, że 92 proc. z nich jest otwartych na podjęcie pracy na terytorium Australii.

Niepokojącym sygnałem dla tej epoki jest fakt, że prawie trzech na pięciu rzemieślników stwierdziło, że presja i koszty życia w mieście były głównymi czynnikami wpływającymi na ich chęć przeniesienia się do regionów.

Rosnące wydatki służbowe, w tym opłaty drogowe i benzyna, były problemem dla 45 procent ankietowanych pracowników, a 43 procent było niezadowolonych z tego, że ich pensje nie nadążają za stale rosnącymi kosztami życia w mieście.

Nic więc dziwnego, że dwie trzecie rzemieślników, którzy byli otwarci na zmianę drzew (63 procent), stwierdziło, że podwyżka wynagrodzenia zmusi ich do przeniesienia się, a 56 procent zostało sprzedanych po niższych kosztach życia na obszarach regionalnych.

Rzemieślnicy twierdzili, że głównymi czynnikami powodującymi ich niezadowolenie z pracy były presja i koszty życia w mieście. Zdjęcie: NCA NewsWire/Dan Peled

Inżynier budownictwa Angela Durston Ryan powiedziała news.com.au, że znalazła to i wiele więcej w swoim nowym domu w Shepparton, około 190 km na północ od Melbourne.

READ  DNV kończy weryfikację Gazociągu Bałtyckiego

Przeprowadziła się do Goulburn Valley Centre w kwietniu 2021 r. i nie tylko odwróciła się od życia w mieście, ale chce przeprowadzić się dalej, „miejmy nadzieję, że na jakimś terenie tuż za miastem”.

„Istnieją możliwości zaangażowania się w życie społeczne i sportowe oraz poznania nowych ludzi, o których nie miałem pojęcia, że ​​je tracę” – powiedziała Durston-Ryan.

„Jest więcej ludzi, niż myślisz, którzy byli poza miastem, a którzy się tu wprowadzili i pokochali to miejsce.

„Ale wcale nie jestem zaskoczony, że coraz więcej osób przeprowadza się regionalnie. Spodobało mi się to i bardzo mi się podobało, więc zostaję”.

Czy zamierzasz lub zmieniłeś drzewko? kontynuuj rozmowę – [email protected]

Pani Durston Ryan przeprowadziła się z Melbourne do Shepparton w kwietniu 2021 r. Zdjęcie: Wprowadzenie

Posunięcie to doprowadziło do modernizacji i zakupu jej pierwszego domu. zdjęcie: dostarczone

Uważa również, że w regionach istnieje o wiele więcej „możliwości”, niż niektórym się początkowo wydaje.

Dla pani Durston Ryan posunięcie to otworzyło drzwi do awansu i zakupu własnego domu, czego jej zdaniem nie udało się osiągnąć w Melbourne.

Teraz zamiast płacić czynsz, spłaca kredyt hipoteczny w Melbourne „w przybliżeniu tyle, ile płaciłam czynszu”.

Ta przeprowadzka regionalna dała inżynierowi budowlanemu „więcej czasu” i doprowadziła do znacznie lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym – zwłaszcza teraz, gdy jej miejsca pracy znajdują się „kilka minut od domu” i nie musi już borykać się z korkami w godzinach szczytu.

Inżynier budownictwa twierdzi, że teraz utrzymuje znacznie lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym niż w mieście. zdjęcie: dostarczone

Badanie Australijskiego Instytutu Regionalnego wykazało, że 88 procent rzemieślników mieszkających w tym mieście szukało bardziej zrelaksowanego stylu życia i lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Okazuje się, że prawie połowa wszystkich zawodów (44%) zgłasza problemy związane ze zdrowiem psychicznym, a jedna trzecia stwierdziła, że ​​obawia się o bezpieczeństwo pracy w mieście.

READ  Oz Lotto, aby wygrać jackpot z 5 milionami dolarów szczegółów losowania, zwycięskich liczb i wyników

Jednak według instytutu w regionach nie brakuje ofert pracy – według instytutu w czerwcu 2023 r. w regionach pojawiło się 10 426 ofert pracy online dla wykwalifikowanych pracowników, z czego 3270 w Nowej Południowej Walii.

Liz Ritchie, dyrektor Australijskiego Instytutu Regionalnego, stwierdziła, że ​​regiony „wołają” o wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogliby w budowie miast przyszłości.

Australijski Instytut Regionalny Liz Ritchie namawiał miejskich rzemieślników, aby „myśleli poza granicami miasta”. Zdjęcie: Zoe Phillips.

Epidemia była świadkiem procesu masowych przesiedleń i wyżu demograficznego w regionach, co zaskoczyło wiele miast i nie posiadało wystarczającej infrastruktury, aby zaspokoić potrzeby nowych mieszkańców.

Ten boom utrzymuje się wiele lat po zakończeniu blokad, a najnowszy wskaźnik migracji regionalnych pokazuje, że przepływy migracyjne są wyższe niż nawet przed pandemią.

Ponieważ prognozy dotyczące przyszłej populacji przewidują dalszy wzrost w nadchodzących latach, pani Ritchie błaga rzemieślników, aby o swojej przyszłości „myśleli poza granicami miasta”.

„Aby przywrócić równowagę w kraju i osiągnąć regionalny wzrost Australii, potrzebujemy wzmocnionej infrastruktury regionalnej. A do stworzenia tej infrastruktury potrzebna jest wykwalifikowana i doświadczona siła robocza” – dodała.

„Regionalna Australia poszukuje wykwalifikowanych rzemieślników, którzy będą budować domy, szpitale i szkoły jutra”.

Jego atrakcyjność jest częścią „Największa w historii akcja rekrutacyjna” dla Australijskiego Instytutu Regionalnego Zachęca to rzemieślników do „pójścia po więcej” w celu łagodzenia niedoborów umiejętności i wspierania rozwijających się miast.

kontynuuj rozmowę – [email protected]